До флешмобу “Магія снів”.

До флешмобу “Магія снів”.

До флешмобу “Магія снів”.

Дякую Мар’яну Долю за переданий флешмоб від Наталії Девятко. Дійсно, сни – це ціла незвідана імперія, їх значимість не можна переоцінити.

“Наснилося Іллі, що летить він над остовом. Що це Хортиця – впізнав одразу, бо бував там на екскурсії. І статую Перуна впізнав. Серйозний «дядько» стоїть собі, не помічаючи плин часу та не звертаючи уваги на туристів. Щоправда, сьогодні туристів не було. Хоча, звісно, які туристи посеред ночі? Та все ж коло Перуна було людно. Дев’ять вогнищ (бо 9 – то число Перуна) розкинулись навколо статуї, немов пелюстки вогняної квітки. Навколо були понатикані прямо у землю стріли. Перед Перуном на вишитій ряднині лежало підношення: хліб, м’ясо, фрукти, вирізьблені із дерева чи каменю фігурки. Статуя була обкладена гілками дуба та калини, та травами, серед яких Ілля впізнав папороть, чортополох та отруйний вовкобій, бо то все рослини Перуна. Чоловіки у білих вишитих сорочках та жінки у довгих білих платтях з розпущеним волоссям, прикрашеним вінками, застигли навколо. Жрець з ритуальним ножем у руці готувався до жертвоприношення. Червоний півень кволо хрипів, здогадуючись про свою долю, бо вже через мить краплі крові, мов ягоди калини, розсипались довкола.

– Слава Перуну! – роздалося хорове, і старовіри  закружляли навколо статуї у якомусь неймовірному танкові, співаючи стародавні пісні.

Іллю ніхто не помічав, бо його нібито й не було. Він не відчував свого тіла, не бачив рук чи ніг, ніби самі очі мандрували світом. Усвідомивши цей факт, юнак злякався, рвонувся з місця та й полетів геть. Дерева, кущі, пісок, берег, чорна вода Дніпра – усе зливалося, рухалось. Іллю охопив жах, здалося, що так він і залишиться назавжди безтілесним духом без роду та племені, вічно поневірятиметься світом, сам-один, нікому не видимий і не потрібний. Він кидався туди, сюди, метушився, панікував, поки не побачив, як із заростей споглядають за ним холодні безжальні очі, що виблискують потойбічним сяйвом. Так і не розгледівши у темряві голову спостерігача, що здалася чорною та зловісною, Ілля помчав геть, аби тільки подалі від того страховиська, і прокинувся весь у холодному поту, важко дихаючи та з гострим головним болем.

Довго лежав після свого нічного жаху, перебирав у пам’яті події цього неймовірного дня, аж поки, майже на світанку, повіки не потягнулися одна до одної, немов магніти.”

Передаю естафету усім бажаючим, хто поважає сни! Успіхів!

Оригінал статті на Букнет: До флешмобу “Магія снів”.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"