До флешмобу “Магія снів”.

До флешмобу “Магія снів”.
Дякую Мар’яну Долю за переданий флешмоб від Наталії Девятко. Дійсно, сни – це ціла незвідана імперія, їх значимість не можна переоцінити.
“Наснилося Іллі, що летить він над остовом. Що це Хортиця – впізнав одразу, бо бував там на екскурсії. І статую Перуна впізнав. Серйозний «дядько» стоїть собі, не помічаючи плин часу та не звертаючи уваги на туристів. Щоправда, сьогодні туристів не було. Хоча, звісно, які туристи посеред ночі? Та все ж коло Перуна було людно. Дев’ять вогнищ (бо 9 – то число Перуна) розкинулись навколо статуї, немов пелюстки вогняної квітки. Навколо були понатикані прямо у землю стріли. Перед Перуном на вишитій ряднині лежало підношення: хліб, м’ясо, фрукти, вирізьблені із дерева чи каменю фігурки. Статуя була обкладена гілками дуба та калини, та травами, серед яких Ілля впізнав папороть, чортополох та отруйний вовкобій, бо то все рослини Перуна. Чоловіки у білих вишитих сорочках та жінки у довгих білих платтях з розпущеним волоссям, прикрашеним вінками, застигли навколо. Жрець з ритуальним ножем у руці готувався до жертвоприношення. Червоний півень кволо хрипів, здогадуючись про свою долю, бо вже через мить краплі крові, мов ягоди калини, розсипались довкола.
– Слава Перуну! – роздалося хорове, і старовіри закружляли навколо статуї у якомусь неймовірному танкові, співаючи стародавні пісні.
Іллю ніхто не помічав, бо його нібито й не було. Він не відчував свого тіла, не бачив рук чи ніг, ніби самі очі мандрували світом. Усвідомивши цей факт, юнак злякався, рвонувся з місця та й полетів геть. Дерева, кущі, пісок, берег, чорна вода Дніпра – усе зливалося, рухалось. Іллю охопив жах, здалося, що так він і залишиться назавжди безтілесним духом без роду та племені, вічно поневірятиметься світом, сам-один, нікому не видимий і не потрібний. Він кидався туди, сюди, метушився, панікував, поки не побачив, як із заростей споглядають за ним холодні безжальні очі, що виблискують потойбічним сяйвом. Так і не розгледівши у темряві голову спостерігача, що здалася чорною та зловісною, Ілля помчав геть, аби тільки подалі від того страховиська, і прокинувся весь у холодному поту, важко дихаючи та з гострим головним болем.
Довго лежав після свого нічного жаху, перебирав у пам’яті події цього неймовірного дня, аж поки, майже на світанку, повіки не потягнулися одна до одної, немов магніти.”
Передаю естафету усім бажаючим, хто поважає сни! Успіхів!
Оригінал статті на Букнет: До флешмобу “Магія снів”.
Блог
Букерівська премія обрала назву для своєї статуеткиБукерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
До короткого списку імен увійшли
Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С
Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
Головний
У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові
Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи ТоменкаЩорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.
Премія є творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.