До дня першої публікації “Кобзаря”: у мережі виклали мультфільм “Причинна”

До дня першої публікації “Кобзаря”: у мережі виклали мультфільм “Причинна”

26 квітня, до дня першого видання “Кобзаря”, анімаційний фільм “Причинна” опублікували у мережі для безкоштовного перегляду. Ця стрічка створена за мотивами однойменної балади Тараса Шевченка.

Як повідомляє видання “День”, це дебютний анімаційний фільм режисера, автора сценарію та художника Андрія Щербака. Ще зі студентських років він відчував творчий зв’язок із романтичною баладою Тараса Шевченка та хотів використати її у своїй студентській роботі.

Викладачі відмовили початківця братися за важку тему, проте “Причинна” не давала про себе забути.

“У якийсь момент, приблизно 2011 року, думки про те, що не було реалізовано, переросли в “інсайти”. На роботу я ходив пішки, і під час цих довгих прогулянок перед очима почали з’являтися кадри: то сплячий козак на фоні червоних маків, то степ, яким крокують коні. Тоді я багато малював і загорівся ідеєю створення анімаційного фільму у техніці живопису”, – розповідає Андрій.

Врешті-решт цю ідею вдалося реалізувати за підтримки Держкіно.

Прем’єра стрічки відбулась у 2017 році на Одеському міжнародному кінофестивалі. Серед нагород фільму –”Золота Дзиґа 2018″ Української кіноакадемії за найкращий анімаційний фільм, спеціальний приз журі Міжнародного кінофестивалю “КРОК 2017” та гран-прі фестивалю “Відкрита ніч. Дубль – 21”.

Відсьогодні “Причинну” можна побачити на платформі кінокомпанії “МАГІКА-ФІЛЬМ” FilmClub. Стрічка безкоштовно доступна за посиланням.

Що відомо

“Причинна” — один із ранніх творів Тараса Шевченка. В основі балади — народна легенда про чисте й світле кохання, розлуку і трагічну загибель закоханих — мотив, досить типовий для народних пісень.

Цей твір став якісно новим явищем в українській літературі. Якщо раніше героєм балад виступав пан-гетьман або купецька донька, то героїня Шевченка — убога дівчина-селянка, сирота. Навіть його русалки — не панночки, а покритки та діти покриток, скривджені “злими людьми”.

Тарас Шевченко вперше відтворив фантастичний світ русалок та відьом таким, яким його уявляють народні маси.

Оригінал статті на Читомо: До дня першої публікації “Кобзаря”: у мережі виклали мультфільм “Причинна”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"