До дня першої публікації “Кобзаря”: у мережі виклали мультфільм “Причинна”

До дня першої публікації “Кобзаря”: у мережі виклали мультфільм “Причинна”

26 квітня, до дня першого видання “Кобзаря”, анімаційний фільм “Причинна” опублікували у мережі для безкоштовного перегляду. Ця стрічка створена за мотивами однойменної балади Тараса Шевченка.

Як повідомляє видання “День”, це дебютний анімаційний фільм режисера, автора сценарію та художника Андрія Щербака. Ще зі студентських років він відчував творчий зв’язок із романтичною баладою Тараса Шевченка та хотів використати її у своїй студентській роботі.

Викладачі відмовили початківця братися за важку тему, проте “Причинна” не давала про себе забути.

“У якийсь момент, приблизно 2011 року, думки про те, що не було реалізовано, переросли в “інсайти”. На роботу я ходив пішки, і під час цих довгих прогулянок перед очима почали з’являтися кадри: то сплячий козак на фоні червоних маків, то степ, яким крокують коні. Тоді я багато малював і загорівся ідеєю створення анімаційного фільму у техніці живопису”, – розповідає Андрій.

Врешті-решт цю ідею вдалося реалізувати за підтримки Держкіно.

Прем’єра стрічки відбулась у 2017 році на Одеському міжнародному кінофестивалі. Серед нагород фільму –”Золота Дзиґа 2018″ Української кіноакадемії за найкращий анімаційний фільм, спеціальний приз журі Міжнародного кінофестивалю “КРОК 2017” та гран-прі фестивалю “Відкрита ніч. Дубль – 21”.

Відсьогодні “Причинну” можна побачити на платформі кінокомпанії “МАГІКА-ФІЛЬМ” FilmClub. Стрічка безкоштовно доступна за посиланням.

Що відомо

“Причинна” — один із ранніх творів Тараса Шевченка. В основі балади — народна легенда про чисте й світле кохання, розлуку і трагічну загибель закоханих — мотив, досить типовий для народних пісень.

Цей твір став якісно новим явищем в українській літературі. Якщо раніше героєм балад виступав пан-гетьман або купецька донька, то героїня Шевченка — убога дівчина-селянка, сирота. Навіть його русалки — не панночки, а покритки та діти покриток, скривджені “злими людьми”.

Тарас Шевченко вперше відтворив фантастичний світ русалок та відьом таким, яким його уявляють народні маси.

Оригінал статті на Читомо: До дня першої публікації “Кобзаря”: у мережі виклали мультфільм “Причинна”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В закарпатській кузні «Гамора» відкрили барельєф відомому словацькому письменнику

Барельєф кодифікатору словацької літератури Людовіту Штуру встановили на будівлі відомої кузні в селі Лисичево за кошт уряду Словаччини. Про це повідомляє mukachevo.net.

Закарпатське село Лисичево дл

Прокляття в картинках)

Хоча уже промайнуло понад десять днів, як історія Юрія та його прокляття завершилась, але в мене виникло бажання показати вам моїх героїв.

Тому прошу зустрічати:

Юрій

Панас

Як вам? Чекаю ваших коментарів. Чи такими

Промокоди вихідного дня!

Доброго дня, мої чудові! Є у мене для Вас кілька подаруночків!)

Розіграємо сьогодні два промокоди до пристрасного роману «Донор»!

Два промокоди до веселої любовної історії «До нестями»!

Та один промокод до

В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів

Ілюстраторка Женя Олійник і аналітикиня незалежного аналітичного центру Cedos Тетяна Жерьобкіна запустили онлайн опитування для ілюстраторів, яке присвячене умовам праці у книговидавнич

Ефір щодо нової збірки о 20.00

Сьогодні у моєму інстаграмі невеличкий ефір про нову підліткову збірку моторошних історій від ВЦ «Академія»(не самвидав) під назвою «Очі з чорного дзеркала», в якій є моє оповідання «(Не) відпускаю тебе»
Подивитися

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"