Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

70 дослідників з різних міст України зібралися на науково-практичну конференцію до 150-річчя письменника Леся Мартовича. Доповідали науковці в режимі онлайн, а трансляцію студенти та всі охочі могли подивитися на сайті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, пише Суспільне Карпати.

Учасники конференції – науковці, які досліджують творчість Леся Мартовича. Як розповіла відповідальна секретарка конференції Ганна Марчук, головна мета заходу – донести до людей, що українська культура базується на творах класиків літератури, зокрема і Леся Мартовича.

“Лесь Мартович у своїй творчості порушує злободенні проблеми сьогодення, життя звичайних людей, нестерпні умови, в яких жило галицьке селянство, ті труднощі, з якими стикалися люди, є актуальні і зараз”, – розповіла Ганна Марчук.

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся МартовичаСуспільне Карпати

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

За словами декана факультету філології університету Романа Голода, у творчості Леся Мартовича можна знайти ті тенденції, які описують унікальність українського літературного процесу початку 19 століття. Найбільшою заслугою письменника, каже, є поєднання народницького змісту із модернізмом.

Професор розповідає, що його улюблений твір Мартовича – “Мужицька смерть”, і пояснює, чому: “Чим цікавий цей твір? Тут такі прийоми, як потік свідомості , односторонній монолог. Те, що у західній літературі було запатентовано, як винаходи Джеймса Джойса – потік свідомості, практикували й наші письменники. Але ми, на жаль, рідко про це говоримо”.

Лесь Мартович входив до “Покутської трійці” – умовного об’єднання трьох галицьких письменників, до якого також належали Василь Стефаник та Марко Черемшина.

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся МартовичаСуспільне Карпати

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

За словами ректора університету Ігоря Цепенди, Лесь Мартович був майстром психологічного портрету, однак на відміну від своїх колег-письменників, робив це з гумором та сатирою.

“Найбільш негативні звички, які оточували середовище Покуття, він в жартівливій формі хотів викорінювати. Тому, його творчість є неоціненною, тому що на його творах виховувалися нові покоління українців”, – каже ректор.

За словами Ігоря Цепенди, в університеті працює центр досліджень “Покутської трійці”. Також нещодавно вдалось видати декілька збірок творів письменника.

Оригінал статті на Читомо: Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За нас, прекрасних!

Вітаю всіх дівчат і жінок з сьогоднішнім днем!

Хай свято й визнання буде кожного дня. Але щодо радикального фемінізму, займуся самоцитуванням: “боротьба за права іноді перетворюється на нав’язливу ідею, а то й справжню

Вітаю зі святом!!!

Любі, дівчатка! Я хочу привітати вас зі святом 8 березня. І в цей день хочу вам побажати, щоб ми були щасливими, залишалися завжди красивими, коханими, і щоб кожна із нас отримала свій подаруночок. ВІТАЮ!!!❤️❤️❤️

“Своя Кров” близько…

Аскер відчуває її…вже скоро закінчення мандрівки. Гайда !

https://booknet.com/uk/book/svoya-krov-b307863

З 8 березня! Паперова книжечка+фото)))

Весна — пора кохання. Подаруйте собі або своїм близьким трішечки тепла і кохання у вигляді цікавої та красивої любовної збірочки «Бо кохаю…», в яких є моє оповідання “Кохання з першого войсу”) 

Всі, кому

Хто там святкує?

Привіт усім, хто таки зазирнув на Букнет!
Помітила, що сьогодні статистика надзвичайно сумна – переглядів малувато, то й блоги майже не оновлюються) То ж, це означає одне – сьогодні читачам точно не до книжок) Може, воно й на

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"