Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

70 дослідників з різних міст України зібралися на науково-практичну конференцію до 150-річчя письменника Леся Мартовича. Доповідали науковці в режимі онлайн, а трансляцію студенти та всі охочі могли подивитися на сайті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, пише Суспільне Карпати.

Учасники конференції – науковці, які досліджують творчість Леся Мартовича. Як розповіла відповідальна секретарка конференції Ганна Марчук, головна мета заходу – донести до людей, що українська культура базується на творах класиків літератури, зокрема і Леся Мартовича.

“Лесь Мартович у своїй творчості порушує злободенні проблеми сьогодення, життя звичайних людей, нестерпні умови, в яких жило галицьке селянство, ті труднощі, з якими стикалися люди, є актуальні і зараз”, – розповіла Ганна Марчук.

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся МартовичаСуспільне Карпати

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

За словами декана факультету філології університету Романа Голода, у творчості Леся Мартовича можна знайти ті тенденції, які описують унікальність українського літературного процесу початку 19 століття. Найбільшою заслугою письменника, каже, є поєднання народницького змісту із модернізмом.

Професор розповідає, що його улюблений твір Мартовича – “Мужицька смерть”, і пояснює, чому: “Чим цікавий цей твір? Тут такі прийоми, як потік свідомості , односторонній монолог. Те, що у західній літературі було запатентовано, як винаходи Джеймса Джойса – потік свідомості, практикували й наші письменники. Але ми, на жаль, рідко про це говоримо”.

Лесь Мартович входив до “Покутської трійці” – умовного об’єднання трьох галицьких письменників, до якого також належали Василь Стефаник та Марко Черемшина.

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся МартовичаСуспільне Карпати

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

За словами ректора університету Ігоря Цепенди, Лесь Мартович був майстром психологічного портрету, однак на відміну від своїх колег-письменників, робив це з гумором та сатирою.

“Найбільш негативні звички, які оточували середовище Покуття, він в жартівливій формі хотів викорінювати. Тому, його творчість є неоціненною, тому що на його творах виховувалися нові покоління українців”, – каже ректор.

За словами Ігоря Цепенди, в університеті працює центр досліджень “Покутської трійці”. Також нещодавно вдалось видати декілька збірок творів письменника.

Оригінал статті на Читомо: Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка!!! Знижка!!! Подарунки!!!!!

Мої любі,у мене стартувала НОВИНКА!!!!

Мега гаряча!! Емоційна!! Буду дуже вдячна вам за вашу підтримку!!!!

Безневинна для Звіра

– Дівчина тепер моя! – Накриває мене своєю похмурою тінню.

– Прошу … не потрібно …, – намагаюся

У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

16 липня у Львові біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні вшанували пам’ять семи учасників Революції Гідності, Героїв Небесної Сотні, мешканців Львівщини, які народилися у червні та липні. Про це повідомля

Блаженний лик

(мініатюра рукопису книги “Відлуння”)

Вже скоро… прочиняються двері минущого і зникає грань цьогосвітньої присутності. Поринаючи у води кришталевих озер, які сповнюють ключі-джерела дивини творення однієї душі

Анонс новинки – “Пограємо?”

Любі читачі,

хочу сказати, що завтра (точніше – вже сьогодні вночі) вийде моя нова книжечка – 

❤️ “Пограємо?” ❤️

Лишу вам трохи інформації, щоб ви змогли вже ознайомитися з нею:

 

 

Анотація:
Він

Новини та Новинка!

Всіх вітаю! Незабаром буде закінчення історії Марі та Дена! Так-так! Не Алекса, бо він показав своє справжнє обличчя! Іноді лиходії не такі, якими ми бачимо відразу!

“Все одно вона вже вважає мене лиходієм.

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"