Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

70 дослідників з різних міст України зібралися на науково-практичну конференцію до 150-річчя письменника Леся Мартовича. Доповідали науковці в режимі онлайн, а трансляцію студенти та всі охочі могли подивитися на сайті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, пише Суспільне Карпати.
Учасники конференції – науковці, які досліджують творчість Леся Мартовича. Як розповіла відповідальна секретарка конференції Ганна Марчук, головна мета заходу – донести до людей, що українська культура базується на творах класиків літератури, зокрема і Леся Мартовича.
“Лесь Мартович у своїй творчості порушує злободенні проблеми сьогодення, життя звичайних людей, нестерпні умови, в яких жило галицьке селянство, ті труднощі, з якими стикалися люди, є актуальні і зараз”, – розповіла Ганна Марчук.

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича
За словами декана факультету філології університету Романа Голода, у творчості Леся Мартовича можна знайти ті тенденції, які описують унікальність українського літературного процесу початку 19 століття. Найбільшою заслугою письменника, каже, є поєднання народницького змісту із модернізмом.
Професор розповідає, що його улюблений твір Мартовича – “Мужицька смерть”, і пояснює, чому: “Чим цікавий цей твір? Тут такі прийоми, як потік свідомості , односторонній монолог. Те, що у західній літературі було запатентовано, як винаходи Джеймса Джойса – потік свідомості, практикували й наші письменники. Але ми, на жаль, рідко про це говоримо”.
Лесь Мартович входив до “Покутської трійці” – умовного об’єднання трьох галицьких письменників, до якого також належали Василь Стефаник та Марко Черемшина.

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича
За словами ректора університету Ігоря Цепенди, Лесь Мартович був майстром психологічного портрету, однак на відміну від своїх колег-письменників, робив це з гумором та сатирою.
“Найбільш негативні звички, які оточували середовище Покуття, він в жартівливій формі хотів викорінювати. Тому, його творчість є неоціненною, тому що на його творах виховувалися нові покоління українців”, – каже ректор.
За словами Ігоря Цепенди, в університеті працює центр досліджень “Покутської трійці”. Також нещодавно вдалось видати декілька збірок творів письменника.
Оригінал статті на Читомо: Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича
Блог
Мазепинська Євангелія в Музеї книги і друкарства УкраїниБажання українців не просто вижити у час жорстоких випробувань – війни проти рашизму, але і жити повнокровним життям, засвідчують ті культурні події, які відбуваються у воюючій Україні сьогодні. Серед н
Письменник, колишній в’язень «Ізоляції» Асєєв здобув премію за мужність імені Діани…Український письменник і журналіст, колишній в’язень терористів «ДНР» Станіслав Асєєв здобув премію за мужність імені Діани Ортіс.
Про це повідомив 24 травня керівник видавництва Українського науко
У росії штрафуватимуть за мапи без КримуДерждума рф ухвалила закон про штрафи до 1 мільйона рублів або арешт до 15 діб за поширення мап, що «заперечують територіальну цілісність Росії». Про це повідомляє «Крим. Реалії», посил
У Києві розпочався фестиваль імені Романа РатушногоУ Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.
Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подяк
Вранці 26 травня російські окупанти скинули бомбу ФАБ-250 на Нью-Йорк Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
За його словами, внаслідок бомбардуванн
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.