Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

70 дослідників з різних міст України зібралися на науково-практичну конференцію до 150-річчя письменника Леся Мартовича. Доповідали науковці в режимі онлайн, а трансляцію студенти та всі охочі могли подивитися на сайті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, пише Суспільне Карпати.

Учасники конференції – науковці, які досліджують творчість Леся Мартовича. Як розповіла відповідальна секретарка конференції Ганна Марчук, головна мета заходу – донести до людей, що українська культура базується на творах класиків літератури, зокрема і Леся Мартовича.

“Лесь Мартович у своїй творчості порушує злободенні проблеми сьогодення, життя звичайних людей, нестерпні умови, в яких жило галицьке селянство, ті труднощі, з якими стикалися люди, є актуальні і зараз”, – розповіла Ганна Марчук.

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся МартовичаСуспільне Карпати

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

За словами декана факультету філології університету Романа Голода, у творчості Леся Мартовича можна знайти ті тенденції, які описують унікальність українського літературного процесу початку 19 століття. Найбільшою заслугою письменника, каже, є поєднання народницького змісту із модернізмом.

Професор розповідає, що його улюблений твір Мартовича – “Мужицька смерть”, і пояснює, чому: “Чим цікавий цей твір? Тут такі прийоми, як потік свідомості , односторонній монолог. Те, що у західній літературі було запатентовано, як винаходи Джеймса Джойса – потік свідомості, практикували й наші письменники. Але ми, на жаль, рідко про це говоримо”.

Лесь Мартович входив до “Покутської трійці” – умовного об’єднання трьох галицьких письменників, до якого також належали Василь Стефаник та Марко Черемшина.

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся МартовичаСуспільне Карпати

Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

За словами ректора університету Ігоря Цепенди, Лесь Мартович був майстром психологічного портрету, однак на відміну від своїх колег-письменників, робив це з гумором та сатирою.

“Найбільш негативні звички, які оточували середовище Покуття, він в жартівливій формі хотів викорінювати. Тому, його творчість є неоціненною, тому що на його творах виховувалися нові покоління українців”, – каже ректор.

За словами Ігоря Цепенди, в університеті працює центр досліджень “Покутської трійці”. Також нещодавно вдалось видати декілька збірок творів письменника.

Оригінал статті на Читомо: Дослідники з усієї України зібралися на онлайн-конференції до 150-річчя письменника Леся Мартовича

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Мазепинська Євангелія в Музеї книги і друкарства України

Бажання українців не просто вижити у час жорстоких випробувань – війни проти рашизму, але і жити повнокровним життям, засвідчують ті культурні події, які відбуваються у воюючій Україні сьогодні. Серед н

Письменник, колишній в’язень «Ізоляції» Асєєв здобув премію за мужність імені Діани…

Український письменник і журналіст, колишній в’язень терористів «ДНР» Станіслав Асєєв здобув премію за мужність імені Діани Ортіс.

Про це повідомив 24 травня керівник видавництва Українського науко

У росії штрафуватимуть за мапи без Криму

Держдума рф ухвалила закон про штрафи до 1 мільйона рублів або арешт до 15 діб за поширення мап, що «заперечують територіальну цілісність Росії». Про це повідомляє «Крим. Реалії», посил

У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.
 
Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подяк

Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

Вранці 26 травня російські окупанти скинули бомбу ФАБ-250 на Нью-Йорк Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
 
За його словами, внаслідок бомбардуванн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"