Досвід переїзду або кілька слів про першу книгу.

Досвід переїзду або кілька слів про першу книгу.

Досвід переїзду або кілька слів про першу книгу.

Вітаю! Доки я не створила нічого нового, а у “Ляльковода” продовжують зростати перегляди та коментарі вирішила повернутися у часі назад й розповісти про свою першу велику книгу під назвою “Прах під золотою горою”, яка, поки що, залишилася непоміченою для читачів.

Все почалося у 2016 році з … ілюстрацій. Мені хотілося зробити гру, у якій у фіналі можна буде знайти “старовинний скарб”. Картинки створювалися цілий кропіткий рік. Ось одна з них для прикладу:)

І ось, коли ілюстрації були готові я не знала, що далі. Одна моя знайома запропонувала:”Напиши книгу”. Хм, легко сказати. Книгу я завжди мріяла написати, але крім простеньких підліткових віршиків й фентезі саги, яку я закинула писати у шістнадцять років іншого досвіду в мене не було(виключення “Казка про Небесну Сотню” аж на одну сторінку).

Це змусило мене замислитися. Про що написати книгу? Я вирішила створити містичний твір і переплести події зі своїм досвідом переїзду до Чехії.

Переїзд відбувся на при кінці 2007 року. Хлопець, з яким ми довго зустрічалися вирішив поїхати у Прагу на навчання. Через рік, я приєдналася до нього. Рідні мене називали Декабристкою:) Щоправда, я переїхала не до Сибіру, а у гарну й цивілізовану Чехію.

Вирішила теж піти навчатися. Гордо попрямувала на приймальні іспити через два місяці після переїзду й безсоромно провалила їх. Це був для мене шок. Я ж так гарно малюю й вже маю чотири роки навчання в Україні! Комісія була безжальна. Показала мені мій тест, у якому я не мала жодної уяви про загальноосвітні речі (типу “оберіть серед цих прізвищ прізвище чеського режисера з 60х років”). І я пішла. Пішла, але пообіцяла собі, що за рік повернуся знову.

Рік минув швидко. Я підтягнула мову й вивчила прізвища режисерів. В університеті мені випала та сама комісія! Й вони впізнали мене! Ми з ними мило поспілкувалися на тему “як я провела цей рік” й мене було зараховано до рядів студентів факультету архітектури. Тоді я ще не знала, що це лише початок. Й що між студентів з країн СНД з дванадцяти нас довчиться лише троє. Що попереду життя без вихідних й двічі я буду на волосину від виключення. Озираючись назад, я розумію, що отримала неймовірний досвід!

Лекції історії архітектури, які я описала у книзі справжні. Кабінет прототипа професора Викла виглядав отак(вибачаюсь за якість. Мені було соромно фоткати відкрито) Так, на стінці старовинний дерев’яний туалет:)

Ми ходили у підвалини під Staromestku площу й відвідували вежу старовинного мосту. Ось деякі фото.

Книгу я написала у 2018 році за символічних дев’ять місяців. У ній архітектура переплелася з археологією й містикою.  Справжні люди із вигаданими. Вбивство, описане на першій сторінці дійсно сталося у 1947 році. Єдине, що я трохи змінила мотив страшного вчинку.

За свій кошт було видано аж цілих сімдесят примірників та то вже інша історія.

Озираючись назад, деякі речі можна було зробити й написати по-іншому. Але як ще здобувати досвід, якщо перед тобою чудове поле, повне граблів усіх калібрів? 🙂

Дякую, що зазирнули! Пишіть, якби вам було цікаво дізнатися більше про моє навчання, про Прагу чи ще про щось:)

Таліана

 

Оригінал статті на Букнет: Досвід переїзду або кілька слів про першу книгу.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Зустрічайте драконячу новиночку!

Нова історія з шаленими драконами, вродливими дівчатами, пригодами та небезпеками!

 “За дракона не піду!”

 Приємного читання моїм вірним читачам і новим друзям!

За сторінками…Випуск 1. Мені соромно

Привіт, поціновувачі слова!

Починаю вести більш активну “блогерську” діяльність 🙂 Можливо, комусь буде цікаво дізнатись “потаємне життя” своїх улюблених письменників та колег по цеху (а то все “знижки і промокоди”

Відбудеться презентація нового видання Вадима Пепи

Письменник Вадим Пепа, лауреат Літературно-мистецьких премій імені І. С. Нечуя-Левицького та імені Олеся Гончара запрошує всіх охочих на презентацію свого нового видання «Володар Грому».

Обговорення

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видали англійською мовою

Вийшов англійський переклад книжки «Світлий шлях: історія одного концтабору» українського журналіста і публіциста Станіслава Асєєва. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Англ

Книга колеги “Паспортист” Захар Цибченко

Привіт, мої любі читачі та колеги! 

Сьогодні я до вас з рекомендацією. Дуже хочу звернути вашу увагу на молодого, але надзвичайно талановитого автора, книга якого чергову ніч поспіль не дає спокійно спати. Натрапила на

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"