Досвід переїзду або кілька слів про першу книгу.

Досвід переїзду або кілька слів про першу книгу.

Досвід переїзду або кілька слів про першу книгу.

Вітаю! Доки я не створила нічого нового, а у “Ляльковода” продовжують зростати перегляди та коментарі вирішила повернутися у часі назад й розповісти про свою першу велику книгу під назвою “Прах під золотою горою”, яка, поки що, залишилася непоміченою для читачів.

Все почалося у 2016 році з … ілюстрацій. Мені хотілося зробити гру, у якій у фіналі можна буде знайти “старовинний скарб”. Картинки створювалися цілий кропіткий рік. Ось одна з них для прикладу:)

І ось, коли ілюстрації були готові я не знала, що далі. Одна моя знайома запропонувала:”Напиши книгу”. Хм, легко сказати. Книгу я завжди мріяла написати, але крім простеньких підліткових віршиків й фентезі саги, яку я закинула писати у шістнадцять років іншого досвіду в мене не було(виключення “Казка про Небесну Сотню” аж на одну сторінку).

Це змусило мене замислитися. Про що написати книгу? Я вирішила створити містичний твір і переплести події зі своїм досвідом переїзду до Чехії.

Переїзд відбувся на при кінці 2007 року. Хлопець, з яким ми довго зустрічалися вирішив поїхати у Прагу на навчання. Через рік, я приєдналася до нього. Рідні мене називали Декабристкою:) Щоправда, я переїхала не до Сибіру, а у гарну й цивілізовану Чехію.

Вирішила теж піти навчатися. Гордо попрямувала на приймальні іспити через два місяці після переїзду й безсоромно провалила їх. Це був для мене шок. Я ж так гарно малюю й вже маю чотири роки навчання в Україні! Комісія була безжальна. Показала мені мій тест, у якому я не мала жодної уяви про загальноосвітні речі (типу “оберіть серед цих прізвищ прізвище чеського режисера з 60х років”). І я пішла. Пішла, але пообіцяла собі, що за рік повернуся знову.

Рік минув швидко. Я підтягнула мову й вивчила прізвища режисерів. В університеті мені випала та сама комісія! Й вони впізнали мене! Ми з ними мило поспілкувалися на тему “як я провела цей рік” й мене було зараховано до рядів студентів факультету архітектури. Тоді я ще не знала, що це лише початок. Й що між студентів з країн СНД з дванадцяти нас довчиться лише троє. Що попереду життя без вихідних й двічі я буду на волосину від виключення. Озираючись назад, я розумію, що отримала неймовірний досвід!

Лекції історії архітектури, які я описала у книзі справжні. Кабінет прототипа професора Викла виглядав отак(вибачаюсь за якість. Мені було соромно фоткати відкрито) Так, на стінці старовинний дерев’яний туалет:)

Ми ходили у підвалини під Staromestku площу й відвідували вежу старовинного мосту. Ось деякі фото.

Книгу я написала у 2018 році за символічних дев’ять місяців. У ній архітектура переплелася з археологією й містикою.  Справжні люди із вигаданими. Вбивство, описане на першій сторінці дійсно сталося у 1947 році. Єдине, що я трохи змінила мотив страшного вчинку.

За свій кошт було видано аж цілих сімдесят примірників та то вже інша історія.

Озираючись назад, деякі речі можна було зробити й написати по-іншому. Але як ще здобувати досвід, якщо перед тобою чудове поле, повне граблів усіх калібрів? 🙂

Дякую, що зазирнули! Пишіть, якби вам було цікаво дізнатися більше про моє навчання, про Прагу чи ще про щось:)

Таліана

 

Оригінал статті на Букнет: Досвід переїзду або кілька слів про першу книгу.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Мазепинська Євангелія в Музеї книги і друкарства України

Бажання українців не просто вижити у час жорстоких випробувань – війни проти рашизму, але і жити повнокровним життям, засвідчують ті культурні події, які відбуваються у воюючій Україні сьогодні. Серед н

Письменник, колишній в’язень «Ізоляції» Асєєв здобув премію за мужність імені Діани…

Український письменник і журналіст, колишній в’язень терористів «ДНР» Станіслав Асєєв здобув премію за мужність імені Діани Ортіс.

Про це повідомив 24 травня керівник видавництва Українського науко

У росії штрафуватимуть за мапи без Криму

Держдума рф ухвалила закон про штрафи до 1 мільйона рублів або арешт до 15 діб за поширення мап, що «заперечують територіальну цілісність Росії». Про це повідомляє «Крим. Реалії», посил

У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.
 
Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подяк

Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

Вранці 26 травня російські окупанти скинули бомбу ФАБ-250 на Нью-Йорк Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
 
За його словами, внаслідок бомбардуванн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"