Довідник автора фентезі. Частина 3.

Довідник автора фентезі. Частина 3.
Доброго ранку, автори та читачі. Сьогодні я до вас знову з цікавинками. Працюючи над фольк-фентезі “Я тепер відьма”, перелопачую багато енциклопедії, статей, публікацій, книг про різноманітну нечисту силу. Тому вирішила поділітися знайденим і з вами.
Відьма (відун, відьмак, відьмувати) — походить від відати, тобто знати все.
Загалом в фолькльорі відьми діляться на два види:
РОДИМІ – (Відьма може народитися тоді, коли вагітна жінка, готуючи страву на Святий Вечір, з’їсть вуглинку з печі, яка необережно впала до горщика. Або в сім’ї, в якій народилися підряд сім дівчаток, одна з них стане відьмою)
НАВЧЕНІ -(Це жінки, які продають свою душу чорту. Учені відьми виходять вночі на двір у білих довгих сорочках з розпущеними по пояс косами. Вийшовши, закривають місяць хмарами, застеляють ними усе небо. Починається буря, а вони тоді біжать доїти чужих корів. Заганяють тоді місяць у хлів, а там видоюють корів так, що з дійок разом з молоком дзюрчить кров. Така відьма, крім худоби, вміє здоювати собак, кішок, гадюк, ящірок; добудати з жаби сметану, а з роси молоко. А ще вони вміють насилати серед літа град або сніг)
А ТЕПЕР ЦІКАВІ ФАКТИ:
Кажуть, що хто хоче побачити відьму, то треба дивитися через дірку в поліні, з якого випав сук.
Впізнати можна відьму ще і тоді, коли парубок накладе кашкет на голову дашком назад, на руках з пальців поробить дулі, одну руку засуне в кишеню, іншу за пазуху; то коли проходить біля відьми, то вона злиться і її зразу можна впізнати.
Відьма не тоне у воді, може обертатися кішкою, собакою, мишою, жабою навіть неживими предметами.
Коли відьма помирає, то цілий тиждень ніяк не вмре, тоді вона реве бичачим голосом, блює кров’ю, вивалює язик, лупає очицями і такий розноситься сморід, що всі тікають з хати, а нести на кладовище її можна лише з тяжким трудом.
Щоб відьма не встала з могили, завжди на місце, де знаходяться груди, їй забивають осиковий кілок.
І КУДИ Ж БЕЗ ЦЬОГО, ДОДАМ УРИВОК-ОПИС ВІДЬМИ З МОЄЇ КНИГИ:
— Я з дозволом Яромира Князевича, — чорт опустив очі вниз і знову діставши з кишені сувій пергаменту, вручив його товстій відьмі.
Та взяла його своїми довгими (аж закрученими) пазурами й розгорнувши, кілька хвилин уважно вчитувалася, при цьому неприємно прицмокуючи. Виглядала жінка, як ропуха. Довгі накладні вії, зелене волосся, вкладене голлівудською хвилею, занадто яскравий рум’янець і губи, намазані бордовою помадою. Декольте в жінки здалося мені занадто відвертим, особливо враховуючи її форми. А одяг обтискав фігуру, наче варену сардельку, обтягнуту нитками.
Оригінал статті на Букнет: Довідник автора фентезі. Частина 3.
Блог
Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи ТоменкаЩорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.
Премія є творч
У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалівПід час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів
Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкілСтаном на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я
Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролівФінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь
Із романів Аґати Крісті вилучать образливі словаЗ романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.