Довідник автора фентезі. Частина 3.

Довідник автора фентезі. Частина 3.

Довідник автора фентезі. Частина 3.

Доброго ранку, автори та читачі. Сьогодні я до вас знову з цікавинками. Працюючи над фольк-фентезі “Я тепер відьма”, перелопачую багато енциклопедії, статей, публікацій, книг про різноманітну нечисту силу. Тому вирішила поділітися знайденим і з вами. 

 

Відьма (відун, відьмак, відьмувати) — походить від відати, тобто знати все. 

Загалом в фолькльорі відьми діляться на два види:

РОДИМІ – (Відьма може народитися тоді, коли вагітна жінка, готуючи страву на Святий Вечір, з’їсть вуглинку з печі, яка необережно впала до горщика. Або в сім’ї, в якій народилися підряд сім дівчаток, одна з них стане відьмою)

НАВЧЕНІ -(Це жінки, які продають свою душу чорту. Учені відьми виходять вночі на двір у білих довгих сорочках з розпущеними по пояс косами. Вийшовши, закривають місяць хмарами, застеляють ними усе небо. Починається буря, а вони тоді біжать доїти чужих корів. Заганяють тоді місяць у хлів, а там видоюють корів так, що з дійок разом з молоком дзюрчить кров. Така відьма, крім худоби, вміє здоювати собак, кішок, гадюк, ящірок; добудати з жаби сметану, а з роси молоко. А ще вони вміють насилати серед літа град або сніг)

А ТЕПЕР ЦІКАВІ ФАКТИ:

Кажуть, що хто хоче побачити відьму, то треба дивитися через дірку в поліні, з якого випав сук. 
Впізнати можна відьму ще і тоді, коли парубок накладе кашкет на голову дашком назад, на руках з пальців поробить дулі, одну руку засуне в кишеню, іншу за пазуху; то коли проходить біля відьми, то вона злиться і її зразу можна впізнати.
Відьма не тоне у воді, може обертатися кішкою, собакою, мишою, жабою навіть неживими предметами.
Коли відьма помирає, то цілий тиждень ніяк не вмре, тоді вона реве бичачим голосом, блює кров’ю, вивалює язик, лупає очицями і такий розноситься сморід, що всі тікають з хати, а нести на кладовище її можна лише з тяжким трудом.
Щоб відьма не встала з могили, завжди на місце, де знаходяться груди, їй забивають осиковий кілок.

І КУДИ Ж БЕЗ ЦЬОГО, ДОДАМ УРИВОК-ОПИС ВІДЬМИ З МОЄЇ КНИГИ:

— Я з дозволом Яромира Князевича, — чорт опустив очі вниз і знову діставши з кишені сувій пергаменту, вручив його товстій відьмі.

Та взяла його своїми довгими (аж закрученими) пазурами й розгорнувши, кілька хвилин уважно вчитувалася, при цьому неприємно прицмокуючи. Виглядала жінка, як ропуха. Довгі накладні вії, зелене волосся, вкладене голлівудською хвилею, занадто яскравий рум’янець і губи, намазані бордовою помадою. Декольте в жінки здалося мені занадто відвертим, особливо враховуючи її форми. А одяг обтискав фігуру, наче варену сардельку, обтягнуту нитками.

 

Оригінал статті на Букнет: Довідник автора фентезі. Частина 3.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"