Довідник автора фентезі. Частина 1.

Довідник автора фентезі. Частина 1.

Довідник автора фентезі. Частина 1.

Доброго ранку, автори та читачі. Сьогодні я до вас прийшла з цікавинками. Працюючи над своїм фольк-фентезі “Я тепер відьма”, перелопачую багато різноманітних енциклопедії, статей, публікацій, книг про різноманітну нечисту силу. Тому вирішила поділітися знайденим і з вами. І тепер час від часу виходитимуть блоги-довідники, якщо це комусь буде цікаво.

Чули коли-небудь таку інтерпретацію відомого персонажа? Ні? А щезник – це ніхто інший, як чорт, нечистий, біс, дідько, лукавий, клятий, рогатий, хвостатий. В деяких джерелах чорта вважають твариною. “Ці злі тварини водяться по безлюдних, запущених місцях: в очереті, бур’янах, бузині, в болоті й під землею”. Але також дехто називає його людиноподібною істотою: “Чорт може набрати вигляду людини, але і його чортячу подобу інколи видають ріжки, рило, шерсть, хвіст, копита. Чорти вигадали пиятику, курево, лайливі слова та інше. Як і люди, вони родяться, одружуються, та тільки не вмирають. Чорти мають свою чарівну силу тільки вночі. ж Нечисті водяться у безлюдних, запущених місцях: очереті, бур’янах, болоті, біля млинів, на перехрестях доріг. Але постійним їх мешканням вважається пекло, де чортами керує вій.” 

Також варто додати, що у слов’ян чорт не взявся нізвідки. Його походження криється в пантеоні богів. І коріння тут від Чорнобога та Мари. Себто чорт, то їхній син.

Також додам кілька слів про його зовнішність та силу: “Уявлявся Чорт вельми різноманітно. Переважно — це худорлява, рухлива, гола людиноподібна істота невеликого зросту, з рудою шерстю, що густо вкриває все тіло. Має коротенькі ріжки на круглій свинячоподібній голові. Очі круглі, малі, червоні. Замість носа — свиняче рило. Зуби дрібні, але гострі. Кігті — на руках, ліктях, колінах і ногах. Довгий вертлявий хвіст. З одягу — куці ногавиці.

Здатен блискавично переміщуватися в повітрі й миттєво перевтілюватися в людей, звірів і неживі предмети. За легендами, найчастіше перевтілюється у вовка, «знайомого кума», вояка, барана, кота, півня, мишу і т. п. Молоді чортики прибираються у вродливих парубків, приходять на вечорниці з горілкою («чортове пійло», «чортами вигадане») та ласощами, пригощають дівчат, зманюють їх, лягають спати з ними й залоскочують до смерті.”

В моїй же книзі чорт – це буде збірна солянка різноманітних властивостей, які я інтерпретувала на свій лад. До речі, читачі, а ви вже здогадалися хто такий Лука, сподіваюся?) 

На цьому буду закінчувати, пишіть свою думку про чортів, можете теж знаєте цікавинки, які вам розповідали ваші бабусі та дідусі?)

Оригінал статті на Букнет: Довідник автора фентезі. Частина 1.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Роблю це вперше в житті. + Знижка.

Дорогі читачі, вітаю.

Дуже дякую всім, хто виявляє увагу до моєї творчості. Стараюся для вас. Вперше у житті беру участь у літературному конкурсі. Тому і далі потребую вашої підтримки.

Якщо ви ще не знайомі з моїми конкурсними

Школа молодого автора: участь у конкурсах

Привіт!

Сьогодні хочу поговорити про такий цікавий аспект письменницького життя, як участь у літературних конкурсах.

Не секрет, що нині проводиться велика кількість різноманітних конкурсів для авторів різних жанрів.

Фото з “Межами пристойності” + перші враження)

Привіт всім, сьогодні хочу розказати вам про чемпіона сердець Букнету, безкоштовний роман Лани Вернік “Межі пристойності”, який я почала читати тут, на платформі. 

Роман настільки зачепив мене своєю реалістичністю

Про укр.фантастику, творчість і Букнет (відео)

Запис мого сьогоднішнього ефіру про українську фантастику і фентезі, творчість та роль Букнету у становленні сучасної української літератури.

Ефір можна переглянути на ФБ за посиланням – https://www.facebook.com/1784979091540171/videos/913287805877504

У

Неочікувана перемога

Дивосвіт Нові міти

Ця обкладинка виграла перше місце на Конкурс цифрового малюнку «Аль Мор 2021».

От не буду розказувати, що послав випадково і тп, але особливих надій не мав. Це стало досить приємною несподіванкою,

Перейти до блогу