Днями минає 320 років від дня народження Василя Григоровича-Барського (1701–1747)

Днями минає 320 років від дня народження Василя Григоровича-Барського (1701–1747)

Днями минає 320 років від дня народження Василя Григоровича-Барського (1701–1747) – письменника і мандрівника з відомої української родини, окремі представники якої були пов’язані із Сумщиною. Про це пише sorada.gov.ua.

Своє життя В. Григорович-Барський присвятив мандрам і письменницькій діяльності. У серпні 1724 р. вирушив у паломницьку подорож, що тривала майже чверть століття. Відвідав Константинополь, Єрусалим, Палестину, Синайські гори, Афон та інші визначні місця, пов’язані із зародженням і поширенням християнства. 

На початку осені 1747 р. він повернувся до Києва, де закінчив своє земне життя.

В. Григорович-Барський свої спостереження і враження від мандрівки детально описував, побачені архітектурні будівлі та інші об’єкти ретельно замальовував, працював із книжковими зібраннями при монастирях. Ці матеріали стали основою для головної праці дослідника – книги «Подорожні записки», яка являє собою приклад відомого в літературі з ХІІ ст. жанру «паломницьких ходінь» по Святих місцях. 

Після смерті мандрівника його архів зберігався у Києві в будинку матері та був доступним для переписування і копіювання. Так було створено рукописні списки цього твору, який переписувачі називали на власний розсуд.

У краєзнавчому музеї зберігаються «Подорожі ієромонаха Василя Григоровича» – список із рукопису В. Григоровича-Барського в чотирьох книгах, створений у другій половині ХVІІІ ст. Текст написано церковнослов’янською мовою, містить зображення краєвидів відвіданих мандрівником місцевостей, християнських святинь, церков та монастирів.

На окремих сторінках книги є пропуски, залишені переписувачами для малюнків або схем. Книги містять історичні свідоцтва про Святині Сходу, церковне і світське життя Риму, Афону, Палестини, Сирії, Аравії, Єгипту, Константинополя та інших міст і країн.

Розміщені на рукописах екслібриси свідчать, що свого часу вони належали до книжкового зібрання родини Кочубеїв, представники якої були пов’язані із сумським краєм.
У 2018 р. списки рукопису В. Григоровича-Барського було передано для проведення реставраційно-консерваційних робіт до Національного науково-дослідного реставраційного центру України у м. Київ. Наприкінці 2020 р. реставрація була завершена.
Музейні артефакти – книги «Подорожі ієромонаха Василя Григоровича» – це оригінальна пам’ятка епохи, важливе джерело інформації, справжня перлина фондової колекції Сумського краєзнавчого музею.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Днями минає 320 років від дня народження Василя Григоровича-Барського (1701–1747)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"