Для бібліотек держава торік закупила понад 380 тисяч книжок

Для бібліотек держава торік закупила понад 380 тисяч книжок

За Програмою поповнення фондів публічних бібліотек, попри зменшення фінансування, до них надійшло 827 назв книжок – і це понад 380 тисяч примірників.

Про це повідомив під час презентації результатів Програми в Укрінформі начальник відділу підтримки книговидання Українського інституту книги Юрій Марченко, передає кореспондент агентства.

«Маємо знаковий показник – це 3201 назва книжок, яка була запропонована, а закуплено було 827 назв книжок. Тобто конкурс був доволі високий. Ми вже наперед знали, що буде 600 бібліотек, які отримають книжки, із тим, щоб нові надходження потрапили в бібліотеки, які готові працювати з ними сучасно, по-новому. Експертні ради працювали за трьома напрямками: з оцінювання художньої літератури для дорослих; нехудожньої літератури для дорослих; з оцінювання літератури для дітей та юнацтва. Закуплено було понад 380 тисяч примірників книжок на загальну суму понад 47 млн грн», — сказав Марченко.

Він зазначив, що загалом за три роки, які УІК працює над цією програмою, понад 2 млн книжок надійшли до бібліотек, і вони мають охопити 15 млн читачів.

«Серед книжок, які цього року поповнили бібліотеки, — насамперед книжки для дітей, і це ще одна наша стратегічна лінія. Для того, щоб утримати тенденцію читання в Україні, нам треба, щоб призвичаювались читати від самого дитинства», – наголосив Марченко.

Він нагадав, що Інститут книги підхопив Програму закупівлі у 2018 році, і нині, в умовах, коли реформується бібліотечна система слідом за децентралізацією, яка відбувається в країні, коли скорочується фінансування бібліотек на місцях, централізовані державні закупівлі залишаються чи не єдиним джерелом поповнення бібліотечних фондів.

«Увага до закупівель у суспільстві надзвичайно висока. І ми в інституті дуже відповідально ставимось до цієї роботи, працюємо максимально прозоро, дотримуючись вимог законодавства – а саме порядку відбору і закупівлі книжкової продукції», – зауважив представник УІК.

Він констатував, що «на жаль, маємо складну статистику», але, попри зменшення фінансування, УІК намагається, щоб назв книжок у бібліотеки надходило якнайбільше.

Водночас Марченко порівняв два роки – 2017-ий і 2020-й, коли було закуплено книжок на 47 млн грн.

«Але у 2017 році книжки купили у 43 видавців, а в минулому – у 79. У 2017 році було закуплено 138 назв книжок, у 2020 – 827 назв. Тобто ми тримаємо лінію на те, щоби участь у програмі закупівель брали якнайбільше видавців», — підкреслив він.

Марченко також додав, що в грудні 2020 року всі видавці отримали гроші за поставлені книжки, а зараз книжки ставляться на облік і вже доступні читачам у бібліотеках.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Для бібліотек держава торік закупила понад 380 тисяч книжок

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За нас, прекрасних!

Вітаю всіх дівчат і жінок з сьогоднішнім днем!

Хай свято й визнання буде кожного дня. Але щодо радикального фемінізму, займуся самоцитуванням: “боротьба за права іноді перетворюється на нав’язливу ідею, а то й справжню

Вітаю зі святом!!!

Любі, дівчатка! Я хочу привітати вас зі святом 8 березня. І в цей день хочу вам побажати, щоб ми були щасливими, залишалися завжди красивими, коханими, і щоб кожна із нас отримала свій подаруночок. ВІТАЮ!!!❤️❤️❤️

“Своя Кров” близько…

Аскер відчуває її…вже скоро закінчення мандрівки. Гайда !

https://booknet.com/uk/book/svoya-krov-b307863

З 8 березня! Паперова книжечка+фото)))

Весна — пора кохання. Подаруйте собі або своїм близьким трішечки тепла і кохання у вигляді цікавої та красивої любовної збірочки «Бо кохаю…», в яких є моє оповідання “Кохання з першого войсу”) 

Всі, кому

Хто там святкує?

Привіт усім, хто таки зазирнув на Букнет!
Помітила, що сьогодні статистика надзвичайно сумна – переглядів малувато, то й блоги майже не оновлюються) То ж, це означає одне – сьогодні читачам точно не до книжок) Може, воно й на

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"