Меню

Дискосвіт Террі Пратчетта

Букнет Дискосвіт Террі Пратчетта

Дискосвіт Террі Пратчетта

Вітаю!

Це перші дві книги із циклу про «Дискосвіт», що налічує більше 40 творів накладом у 50 млн примірників.

Террі Пратчетт почав публікуватися ще зі шкільної лавки, але справжній успіх прийшов до нього у зрілому віці після публікації в 1983 році першого роману «Колір магії» із циклу гумористичного фентезі. Тонкий сатиричний гумор тісно переплітається із ненав’язливою філософією стосовно тенденцій сучасного світу. На той час жанру гумористичного фентезі як такого не існувало, тому Пратчетта ніхто серйозно не сприймав. Однак перша книга набула такої популярності, якої ніхто не очікував. У 1998 року Террі Пратчетт став офіцером Ордену Британської імперії за внесок у літературу. А у 2008-ому був вдостоєний звання лицаря-бакалавра.

«Дискосвіт» покликаний висміяти штампи фентезі, привести паралелі із сучасним світом і викрити процеси, які у ньому відбуваються. Різноманітні посилання та алюзії на явища, труди чи поняття присутні у всіх книгах циклу. Саме тому я не змогла читати «Дискосвіт» в оригіналі, бо відсутність редакторських та перекладацьких приміток з поясненнями значно зменшують рівень задоволення та значення естетичної та художньої цінності автора. На щастя, наше українське видавництво попіклувалося про хороший переклад. Авторські мовні обороти відображені влучно, і я із захопленням спостерігала за сумісністю, здавалось би, несумісних конструкцій. Маю сказати, що увесь світ книг сам собі видається сатиричним та позбавленим логіки, але у цьому, якраз таки, полягає вся суть.

Отже, я прочитала «Колір магії» та «Химерне сяйво». На жаль, переклади цих книг дісталися нашого ринку дуже пізно – лише у 2017 році, коли бум на Пратчетта у західних країнах вже спав. Але у нас він може набрати нових обертів. Не знаю, чи читатиму усі сорок з гаком книг, але ж я нікуди не поспішаю, так?

 

Анотація до «Колір магії»:

«Колір магії» — перший роман із серії «Дискосвіт» (підцикл «Ринсвінд») майстра інтелектуального фентезі Террі Пратчетта. Написаний у 1980-х роках, роман пародіює штампи тогочасної фантастики і дотепними натяками, грою слів та жартами закладає основи неповторного Пратчеттового стилю, який у пізніших творах проявить себе витонченою гострою сатирою. Роман відкриває один із циклів серії — «Ринсвінд» та є своєрідним ключем-підказкою до багатьох явищ Дискосвіту. Маршрут туриста Двоцвіта і його гіда Ринсвінда, чарівника-невдахи, малює своєрідну карту розмаїтого неозорого світу, з міфічними істотами, дивовижними рослинами, таємничими чарами й особливою магією. Якого ж кольору ця магія, чи справді світ плаский, чи можна змінити свою долю і втекти від Смерті, якщо ти всього-на-всього фігурка у настільній грі, і ставки вже зроблено?

Анотація до «Химерне сяйво»:

«Химерне сяйво» — це другий роман із серії «Дискосвіт» підциклу «Ринсвінд», у якому продовжуються пригоди чарівника-невдахи Ринсвінда та першого на Диску туриста Двоцвіта, що розпочалися в «Кольорі магії». Зловісна червона зоря загрожує Дискосвіту знищенням. Друзі й не підозрюють, що саме Ринсвіндові, якому геть не вдаються чари, доведеться рятувати Диск від катастрофи. Дорогою їм трапляються дерева, що говорять, хатинка з пряника, друїди-«програмісти», варвари-коноводи, тролі, потвори з інших вимірів, чарівна мандрівна крамничка, а головне, доля дарує їм зустріч із легендарним героєм Дискосвіту!

Террі Пратчетт вчергове ламає стереотипи про те, що героями можуть бути винятково красені у звабливому шкіряному одязі. І показує, що чари можуть цілковито зіпсувати чиєсь життя, а можуть — і подарувати нове.

 

Кому варто читати: тим, хто любить глибокий, продуманий світ фентезі; хто відкритий для руйнування стереотипів та штампів; хто готовий висміяти весь світ включно із собою; хто цінує якісний британський гумор; хто залежний від якісно промальованих персонажів, бо тут вони усі такі колоритні (чого вартий один Багаж), що прив’язуєшся до кожного; хто цінує авторський стиль Пратчетта.

Рекомендую)

Оригінал статті на litnet.com: Дискосвіт Террі Пратчетта

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення