Дві українські ілюстраторки увійшли у короткий список World Illustration Awards 2021

Дві українські ілюстраторки увійшли у короткий список World Illustration Awards 2021

Альона Шостко та Ольга Штонда стали фіналістками престижної премії для ілюстраторів World Illustration Awards 2021. Короткий список номінантів оприлюднили на сайті Британської асоціації ілюстраторів.

Альона Шостко з ілюстраціями до книжкового проєкту «Ці дивовижні українці» потрапила у категорію «Дитячі видання».

Проєкт складається з книжки та сайту, його створила креативна агенція Green Pinguin у 2019 році за підтримки Українського культурного фонду. Він доступний двома мовами: українською й англійською.

 

Видання структуроване за розділами, що присвячені українській історії, культурі, науці, стереотипам, революціям, святам та народам-сусідам. У книжці 20 розгорток на різні теми, по 20 фактів у кожному. Роботи Альони Шостко ілюструють кожен факт окремо, а також усі разом, − формуючи унікальну картину кожної розгортки, де текст інтегрували в ілюстрації. Ілюстраторка працювала на iPad за допомогою графічного редактора Procreate.

 

Альона Шостко у 2018 році закінчила Харківську державну академію дизайну та мистецтв, ставши магістром графічного дизайну. Зараз вона керує сімейною студією дизайну, створює ілюстрації для інтернет-проєктів, програм, книжок, анімації. У 2020 році вона перемогла на міжнародному конкурсі IJungle Illustration Awards.

 

Ольга Штонда потрапила у категорію «Дослідження» з роботою «Не мій день».

Після кількох невдалих спроб знайти гриби авторці ця діяльність набридла. Але, на її думку, невдачі не повинні зупиняти нас у пошуках і спробах. Ця іронічна ілюстрація про те, що навколо нас багато можливостей, а нам потрібен лише правильний погляд на світ, щоб намагатися їх знайти.

 

Для малюнків ілюстраторка використала китайські чорнила та акварельний олівець. Намальоване вона відсканувала, об’єднала й обробила у графічному редакторі Photoshop.

 

Ольга Штонда − ілюстраторка із Харкова. У 2019 році закінчила Харківську державну академію дизайну та мистецтв. У 2019-2020 роках навчалась у школі ілюстрацій Ars In Fabula, що в Італії. Ольга створює ілюстрації до дитячих книжок, обкладинок, журналів, плакатів. Захоплюється створенням власних історій та коротких анімацій.

 

До короткого списку номінантів увійшло 200 ілюстраторів. Нагородження відбудеться у жовтні у Лондоні. Ілюстраторів, які увійшли до короткого списку, запросять на церемонію нагородження, професійні онлайн-події, нагородять цифровим знаком, який можна додавати на сайт чи сторінки у соцмережах, запропонують членство у Британській асоціації ілюстраторів на пільгових умовах.

 

World Illustration Awards − щорічний міжнародний конкурс. Престижну премію заснувала Association of illustrators (Британська асоціація ілюстраторів) y 1974 році. Подавати свої роботи можуть як відомі, так і молоді ілюстратори.

 

Цього року в довгий список номінантів конкурсу потрапили шість українських ілюстраторок та ілюстраторів.

 

Додамо, минулого року до короткого списку потрапили Таня Якунова і Марія Кінович. У 2019-му році фіналістами премії стали Ольга Музиченко, Марія Білінська та Вадим Соловський.

 

Оригінал статті на Suspilne: Дві українські ілюстраторки увійшли у короткий список World Illustration Awards 2021

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"