Дві українські ілюстраторки увійшли у короткий список World Illustration Awards 2021

Дві українські ілюстраторки увійшли у короткий список World Illustration Awards 2021

Альона Шостко та Ольга Штонда стали фіналістками престижної премії для ілюстраторів World Illustration Awards 2021. Короткий список номінантів оприлюднили на сайті Британської асоціації ілюстраторів.

Альона Шостко з ілюстраціями до книжкового проєкту «Ці дивовижні українці» потрапила у категорію «Дитячі видання».

Проєкт складається з книжки та сайту, його створила креативна агенція Green Pinguin у 2019 році за підтримки Українського культурного фонду. Він доступний двома мовами: українською й англійською.

 

Видання структуроване за розділами, що присвячені українській історії, культурі, науці, стереотипам, революціям, святам та народам-сусідам. У книжці 20 розгорток на різні теми, по 20 фактів у кожному. Роботи Альони Шостко ілюструють кожен факт окремо, а також усі разом, − формуючи унікальну картину кожної розгортки, де текст інтегрували в ілюстрації. Ілюстраторка працювала на iPad за допомогою графічного редактора Procreate.

 

Альона Шостко у 2018 році закінчила Харківську державну академію дизайну та мистецтв, ставши магістром графічного дизайну. Зараз вона керує сімейною студією дизайну, створює ілюстрації для інтернет-проєктів, програм, книжок, анімації. У 2020 році вона перемогла на міжнародному конкурсі IJungle Illustration Awards.

 

Ольга Штонда потрапила у категорію «Дослідження» з роботою «Не мій день».

Після кількох невдалих спроб знайти гриби авторці ця діяльність набридла. Але, на її думку, невдачі не повинні зупиняти нас у пошуках і спробах. Ця іронічна ілюстрація про те, що навколо нас багато можливостей, а нам потрібен лише правильний погляд на світ, щоб намагатися їх знайти.

 

Для малюнків ілюстраторка використала китайські чорнила та акварельний олівець. Намальоване вона відсканувала, об’єднала й обробила у графічному редакторі Photoshop.

 

Ольга Штонда − ілюстраторка із Харкова. У 2019 році закінчила Харківську державну академію дизайну та мистецтв. У 2019-2020 роках навчалась у школі ілюстрацій Ars In Fabula, що в Італії. Ольга створює ілюстрації до дитячих книжок, обкладинок, журналів, плакатів. Захоплюється створенням власних історій та коротких анімацій.

 

До короткого списку номінантів увійшло 200 ілюстраторів. Нагородження відбудеться у жовтні у Лондоні. Ілюстраторів, які увійшли до короткого списку, запросять на церемонію нагородження, професійні онлайн-події, нагородять цифровим знаком, який можна додавати на сайт чи сторінки у соцмережах, запропонують членство у Британській асоціації ілюстраторів на пільгових умовах.

 

World Illustration Awards − щорічний міжнародний конкурс. Престижну премію заснувала Association of illustrators (Британська асоціація ілюстраторів) y 1974 році. Подавати свої роботи можуть як відомі, так і молоді ілюстратори.

 

Цього року в довгий список номінантів конкурсу потрапили шість українських ілюстраторок та ілюстраторів.

 

Додамо, минулого року до короткого списку потрапили Таня Якунова і Марія Кінович. У 2019-му році фіналістами премії стали Ольга Музиченко, Марія Білінська та Вадим Соловський.

 

Оригінал статті на Suspilne: Дві українські ілюстраторки увійшли у короткий список World Illustration Awards 2021

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Дорослішання з «Паннами»: підліткова серія Ольги Купріян

Книжкові серії про школярів і школярок, які разом проводять час, втрапляють у халепи, вигадують круті штуки, стикаються з викликами, а головне — укупі дорослішають і розвивають свою дру

Стрічка «Сірі бджоли» стала найкращим ігровим фільмом Одеського міжнародного кінофестивалю

Найкращим українським повнометражним ігровим фільмом Національної конкурсної програми XV Одеського міжнародного кінофестивалю визнали «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва.
Фільм розповідає про

У Німеччині з об’єднання журналістів виключили автора книжок про путіна

Німецьке об’єднання журналістів Netzwerk Recherche виключило зі своїх лав режисера-документаліста та письменника Губерта Зайпеля. Про це повідомило видання ZEIT ONLINE.
Губерт Зайпель є

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"