Дві українські ілюстраторки увійшли у короткий список World Illustration Awards 2021
Альона Шостко та Ольга Штонда стали фіналістками престижної премії для ілюстраторів World Illustration Awards 2021. Короткий список номінантів оприлюднили на сайті Британської асоціації ілюстраторів.
Альона Шостко з ілюстраціями до книжкового проєкту «Ці дивовижні українці» потрапила у категорію «Дитячі видання».
Проєкт складається з книжки та сайту, його створила креативна агенція Green Pinguin у 2019 році за підтримки Українського культурного фонду. Він доступний двома мовами: українською й англійською.
Видання структуроване за розділами, що присвячені українській історії, культурі, науці, стереотипам, революціям, святам та народам-сусідам. У книжці 20 розгорток на різні теми, по 20 фактів у кожному. Роботи Альони Шостко ілюструють кожен факт окремо, а також усі разом, − формуючи унікальну картину кожної розгортки, де текст інтегрували в ілюстрації. Ілюстраторка працювала на iPad за допомогою графічного редактора Procreate.
Альона Шостко у 2018 році закінчила Харківську державну академію дизайну та мистецтв, ставши магістром графічного дизайну. Зараз вона керує сімейною студією дизайну, створює ілюстрації для інтернет-проєктів, програм, книжок, анімації. У 2020 році вона перемогла на міжнародному конкурсі IJungle Illustration Awards.
Ольга Штонда потрапила у категорію «Дослідження» з роботою «Не мій день».
Після кількох невдалих спроб знайти гриби авторці ця діяльність набридла. Але, на її думку, невдачі не повинні зупиняти нас у пошуках і спробах. Ця іронічна ілюстрація про те, що навколо нас багато можливостей, а нам потрібен лише правильний погляд на світ, щоб намагатися їх знайти.
Для малюнків ілюстраторка використала китайські чорнила та акварельний олівець. Намальоване вона відсканувала, об’єднала й обробила у графічному редакторі Photoshop.
Ольга Штонда − ілюстраторка із Харкова. У 2019 році закінчила Харківську державну академію дизайну та мистецтв. У 2019-2020 роках навчалась у школі ілюстрацій Ars In Fabula, що в Італії. Ольга створює ілюстрації до дитячих книжок, обкладинок, журналів, плакатів. Захоплюється створенням власних історій та коротких анімацій.
До короткого списку номінантів увійшло 200 ілюстраторів. Нагородження відбудеться у жовтні у Лондоні. Ілюстраторів, які увійшли до короткого списку, запросять на церемонію нагородження, професійні онлайн-події, нагородять цифровим знаком, який можна додавати на сайт чи сторінки у соцмережах, запропонують членство у Британській асоціації ілюстраторів на пільгових умовах.
World Illustration Awards − щорічний міжнародний конкурс. Престижну премію заснувала Association of illustrators (Британська асоціація ілюстраторів) y 1974 році. Подавати свої роботи можуть як відомі, так і молоді ілюстратори.
Цього року в довгий список номінантів конкурсу потрапили шість українських ілюстраторок та ілюстраторів.
Додамо, минулого року до короткого списку потрапили Таня Якунова і Марія Кінович. У 2019-му році фіналістами премії стали Ольга Музиченко, Марія Білінська та Вадим Соловський.
Оригінал статті на Suspilne: Дві українські ілюстраторки увійшли у короткий список World Illustration Awards 2021
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.