Двобій

Двобій

Двобій

Сцени боїв. Я вперше описувала поєдинки в романі

І хоча вже кілька років вивчаю бойові мистецтва, словесний опис двобою виявився не простим завданням. Чи буде термінологія зрозумілою людині, яка не знає нюансів. Як утримати ритм, створити цілісну картинку, передати відчуття героїв, атмосферу, всю ту гамму почуттів, яка відбувається за короткий проміжок часу.

Це було одним з найскладніших завдань цього твору. І хоча цих сцен не так вже й багато, вони мають велике значення для розкриття характеру героїв та ретрансляції їхньої дійсності.

На скільки це вдалося, судіть самі. Далі невеликий уривок одного з найважливіших двобоїв Харитини.

До авторів: якщо маєте досвід, ідеї, поради, чи рекомендації, пишіть. Цікаво послухати думку зі сторони.

 

********************

Вусань став між Харитиною та поголеним і махнувши рукою, відскочив у бік. Вона вклонилася супернику, відвела вліво ногу та виставила перед собою зігнуті в ліктях руки зі стиснутими кулаками. В цей момент в ній ніби перемикнули тумблер. Зал потухнув і став ледве помітним фоном, притишилися крики, увага зафіксувала суперника. Здавалося, що скрізь приглушили світло і лишень суперник сяє як ліхтар у напівтемряві.

Поголений напав першим. Він розраховував обійтися одним, чи парою ударів, але Харитина легко від них ухилилася і знову завмерла в стійці. Пролунали невдоволені крики.

Поголений придивився уважніше. Він відчув, що суперник, якого він спершу не вважав гідним, все ж щось вміє. Це примусило стати уважнішим. Він зробив обманний випад в бік її шиї прямою долонею і відразу з-під низу ударив в живіт. Харитина не встигла відійти й рефлекторно напружила прес. Її відкинуло назад під радісні крики публіки.

Зібралася, струсила головою, зробила кілька ковзаючих кроків в бік суперника, який зустрічаючи її завмер в стійці чаплі, і коли він націлився для удару ногою  в голову, Харитина впала на підлогу і прокрутила хвіст дракона – підсікаючий удар по ногах. Поголений захитався і втративши рівновагу впав, але згрупувавшись вже на підлозі, швидко перекинувся, вскочив і завмер в очікуванні. Харитина не поспішала нападати. Вона вичікувала, ковзала старим дерев’яним паркетом, почувала скутість рухів, через джинси, які не призначені для таких цілей, але це її не спиняло. Вона згадала юнацькі чемпіонати, коли доводилося битися по кілька разів на день і це їй подобалося.

Більше вона не була жертвою, стала хижаком. Її суперник це помітив й відкинувши своє зверхнє ставлення, зосередився на поєдинку. Глядачі вболівали, давали поради, робили ставки, підбадьорювали. Германа дивувало, що серед них знайшлися ті, хто підтримував Харитину. «Давай, малая, вмаж ему! Так! Ногою его! Ех, молодец малявка!», − лунало то там, то тут.

Герман розумів, що їх захоплює не Харитина, а кумедність ситуації в якій дівчина не поступається міцному чоловікові. Та він все одно пишався нею.

Поголений був сильним, спритним та тренованим, в нього була школа і навички. Бій тривав понад п’ятнадцять хвилин і суперники виснажили один одного, але продовжували кружляти, бити, ухилятися… Коли б це були змагання, їх вже б спинили та порахували бали, але глядачі вимагали крові. Для них перемога – це бездиханне тіло на підлозі.

В один момент поголений втратив пильність, Харитина опинилася майже впритул до нього й приготувалася  вдарити «укусом змії», і коли її лікоть був на сантиметр від шиї суперника, спинилася… І в наступний момент Герман не зміг стримати зойку. Ліва рука поголеного схопила і відвела її плече, важкий, набитий об тисячі дощок кулак поголеного розсік їй брову. Вона повалилася на коліна. Скориставшись тим, що кров залила їй очі, поголений вдарив ребром долоні ззаду по шиї й Харитина впала долілиць.

Пролунали оплески, вітання, але поголений відвернувся від дівчини й вийшов з зали не дивлячись не товаришів, які поспішали привітати переможця… 

Пацанка за квотою

 

Тож чекаю ваших зауважень та коментарів 🙂

Оригінал статті на Букнет: Двобій

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чи треба багато слів, щоб сказати про це?

Зовсім-зовсім мініатюра “У НАТОВПІ…” Та чи потрібно багато слів?

Мініатюра бере участь у Весняному читацькому марафоні”.

Українська міфологія не словянська

Сьогодні хочу поговорити про таке поняття, як українська міфологія. Я, як письменник  в жанрі фентезі, дуже  часто звертаюсь саме до образів української міфології. Але якщо запитати сучасника, а що ж він знає про цей

Новинка! “Я буду боротись за нас”

Доброго дня, мої любі! 

Хочу запросити вас до читання моєї нової книги у жанрі сучасний любовний роман 

Я буду боротись за нас 

Це історія Тимура Воронова, відомого вам з книги Я буду мріяти про нас.

Цю історію

Василь Чернявський запрошує на книжковий концерт «ДРАМАТИЧНІ КОМІКСИ»

6 березня о 14:00 у книгарні «Сяйво книги» відбудеться творчий вечір письменника, композитора, актора, шоумена, сценариста, телеведучого, учасника Молодіжної літературної платформи «Кабінет молодого авт

Лавреатку «Букера» змусили відмовитися від перекладу вірша Аманди Ґорман через колір шкіри

Нідерландська письменниця і наймолодша лавреатка Міжнародної Букерівської премії Маріке Лукас Ріневелд відмовилася від роботи над перекладом вірша поетеси Аманди Ґорман після критики то

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"