Меню

Гра престолів. Епічна фентезійна сага.

Букнет Гра престолів. Епічна фентезійна сага.

Гра престолів. Епічна фентезійна сага.

Минув червень, весь у клопотах та справах, однак час на книги таки знайшовся. Мабуть, тільки глухий не чув про знаменитий американський серіал «Гра престолів», створений за мотивами циклу романів «Пісня льоду і полум’я» письменника Джорджа Р.Р. Мартіна. Маю зізнатися, я подивилися лише першу серію і зробила висновок, що цей серіал занадто кривавий для мене, ще й задовгий. Однак після «Хронік Амбера» мені стало цікаво, який стиль у цієї популярної серії романів. Тож на початку червня я взялася за першу книгу.

«Пісня льоду і полум’я» – серія епічних фентезі-романів, де фентезійна частина виступає антуражем, а не головною складовою. У центрі подій життя різних людей під час королівських міжусобиць, які творять історію свого світу. Головним героєм тут виступає сам світ, якби дивно це не звучало.  Ми спостерігаємо за перебігом подій очима різних персонажів і страждаємо від смерті тих, хто нам полюбився. В загальній історії оповіді прослідковуються три основні сюжетні лінії: громадянська війна за материк Вестерос та його Сім Царств між кількома шанованими родинами; загроза страшних створінь, знаних як Інші, що мешкають за крижаною Стіною на півночі Вестеросу; подорож принцеси Даянеріс Таргарієн, вигнаної зі свого царства через зраду підданих її королівства, котра шукає спосіб повернутися на свій законний престол.

Спосіб розповіді та глибина задуму надзвичайно вражає. Епопея про чесних та підлих людей, про мужність та ницість, про дружбу та зраду, про зговори та помсту, сага про світ вічного літа і вічного холоду, про правителів та слуг, воїнів і магів, чорнокнижників та вбивць. І, звісно ж, про величних драконів. Тут вам небезпечні пригоди, лихі справи, біль і страждання, політичні інтриги і війна. Усе жахливе, що тільки можна уявити, ви знайдете  у цих романах. Але дивно – попри весь морок відірватися від оповіді неможливо. Бо переживання за долю героїв переважає усе.

Тож поціновувачам фентезі раджу – читайте «Пісня льоду і полум’я», більш відому у народі як «Гра престолів». Читайте, а не просто дивіться, і ви побачите дещо величне. Таке, як свого часу були «Володар перснів» та «Хроніки Амбера».

Оригінал статті на litnet.com: Гра престолів. Епічна фентезійна сага.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення