Голова Спілки письменників прокоментував слова польського посла про Бандеру

Голова Спілки письменників прокоментував слова польського посла про Бандеру

Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський на своїй сторінці у Facebook прокоментував заяву польського посла в Україні Бартоша Цихоцького про Степана Бандеру.

«Посол Польщі в Україні Бартош Цихоцький назвав Степана Бандеру «ідеологом злочину і ненависті» — зазначає очільник НСПУ. — Таким чином, польський посол на диво оперативно солідаризувався з ізраїльським послом, який днями назвав Степана Бандеру «посібником нацистів». На черзі – аналогічна «характеристика» «за компанію» від путінської Москви…

І що тепер?

І знову МЗС та інші українські державні чинники, витершись після смачного плювка, мовчатимуть, поки об Україну витирають ноги?

Не поставлять на місце дипломатів, котрі дозволяють собі заяви, що виходять далеко за межі дипломатичного етикету?

Тоді чекайте нових аналогічних заяв. «Так сміються ж з України// Стороннії люди!» Скоро й Шевченка обізвуть «ідеологом злочину і ненависті». Адже в нашого національного генія «є за що»: «Ляхи були, усе взяли, // Кров повипивали! А москалі і світ Божий // В путо закували»…

Тим часом, поки МЗС мовчить, скажу, що Бандера – національний символ боротьби українців проти окупантів.

Тим часом, поки МЗС мовчить, скажу, що Польща для України, якщо міркувати геополітичними категоріями – дружня держава, надзвичайно важливий сусід. Зважаючи на європейську геополітичну шахівницю, Україна для Польщі – також дружня держава і не менш важливий сусід.

Отож, подібні заяви посла слід розглядати як провокацію, спрямовану на розпалювання неприязні між обома народами-сусідами, історія відносин між якими є доволі непростою.

Однак історія – в минулому. Мудрий думає про завтрашній день, а закомплексований фальшивими вчорашніми ідеологемами роздуває жар, намагаючись зігрітися біля погаслого вогнища.

І ще. Можемо не сумніватися, що обом послам демократичних країн за їхні заяви про Бандеру гучно аплодують Сталін (з того світу) і Путін (з бункера)».

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі.

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Голова Спілки письменників прокоментував слова польського посла про Бандеру

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Замальовка з життя

***

Відколи не стало бабусі, наш дід, поважний пенсіонер з усіх боків, почав навідувати нас щонеділі в обідню пору. Його друга дружина, чи краще сказати громадянська дружина, після того, як ввели субсидію, варила неправильний

❤️❤️❤️ “Добровільно залежна” оновлення ❤️❤️❤️

Привіт, любі читачі.

Трішки розвантаживши графік, я зрозуміла, що зможу і далі продовжувати в тому ж режимі, тож оновлення роману “Добровільно залежна” будуть щодня крім вихідних!

Гарного вечора ❤️

Улюблений жанр.

Привіт усім. Мені найбільше подобається два жанри: детективи і любовні романи. А які вам?

Новини для вас і промокоди.

Дорогі читачі,

Доброго вам недільного вечора. Дякую, що ви зі мною. Дуже ціную кожного з вас. Сьогодні маю хорошу новину.

Хочу подарувати 2  промокоди на безкоштовне читання дуже ніжної історії кохання «Вогник для

У Вас таке було?

Не рідко в мій мозок, як сніг на голову, валиться ідея книги. Я намагаюсь їх куди-небудь записати, про всяк випадок. Кожен раз: записала – забула, продовжую працювати над письмом вже викладаного роману. 

Вже більше трьох

Перейти до блогу