Голова Спілки письменників прокоментував слова польського посла про Бандеру

Голова Спілки письменників прокоментував слова польського посла про Бандеру

Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський на своїй сторінці у Facebook прокоментував заяву польського посла в Україні Бартоша Цихоцького про Степана Бандеру.

«Посол Польщі в Україні Бартош Цихоцький назвав Степана Бандеру «ідеологом злочину і ненависті» — зазначає очільник НСПУ. — Таким чином, польський посол на диво оперативно солідаризувався з ізраїльським послом, який днями назвав Степана Бандеру «посібником нацистів». На черзі – аналогічна «характеристика» «за компанію» від путінської Москви…

І що тепер?

І знову МЗС та інші українські державні чинники, витершись після смачного плювка, мовчатимуть, поки об Україну витирають ноги?

Не поставлять на місце дипломатів, котрі дозволяють собі заяви, що виходять далеко за межі дипломатичного етикету?

Тоді чекайте нових аналогічних заяв. «Так сміються ж з України// Стороннії люди!» Скоро й Шевченка обізвуть «ідеологом злочину і ненависті». Адже в нашого національного генія «є за що»: «Ляхи були, усе взяли, // Кров повипивали! А москалі і світ Божий // В путо закували»…

Тим часом, поки МЗС мовчить, скажу, що Бандера – національний символ боротьби українців проти окупантів.

Тим часом, поки МЗС мовчить, скажу, що Польща для України, якщо міркувати геополітичними категоріями – дружня держава, надзвичайно важливий сусід. Зважаючи на європейську геополітичну шахівницю, Україна для Польщі – також дружня держава і не менш важливий сусід.

Отож, подібні заяви посла слід розглядати як провокацію, спрямовану на розпалювання неприязні між обома народами-сусідами, історія відносин між якими є доволі непростою.

Однак історія – в минулому. Мудрий думає про завтрашній день, а закомплексований фальшивими вчорашніми ідеологемами роздуває жар, намагаючись зігрітися біля погаслого вогнища.

І ще. Можемо не сумніватися, що обом послам демократичних країн за їхні заяви про Бандеру гучно аплодують Сталін (з того світу) і Путін (з бункера)».

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі.

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Голова Спілки письменників прокоментував слова польського посла про Бандеру

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"