Голова НСПУ звернувся до прем’єр-міністра України з приводу зменшення фінансування Книжкової…

Голова НСПУ звернувся до прем’єр-міністра України з приводу зменшення фінансування Книжкової…

Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський звернувся до  прем’єр-міністра України  Дениса Шмигаля з приводу зменшення фінансування Книжкової палати України, що може негативно вплинути на роботу цієї Державної наукової установи.

Нижче – текст звернення голови НСПУ.

Прем’єр-міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

Вельмишановний Денисе Анатолійовичу !

Національна спілка письменників України глибоко стурбована щодо критичного стану з фінансування Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», яка 24 січня відзначила 102 роки.

Фактично вперше за роки свого існування Книжкова палата не отримала достатньо коштів для виконання функцій, визначених ст. 27 Закону України «Про видавничу справу».

Хочемо зазначити, що Книжкова палата України є Центром національної бібліографії, Головною організацією зі статистичного обліку видань, Державним архівом друку.

Вона виконує функції Національного агентства ISBN/ISMN/ISSN, а також є відповідальною за методичне забезпечення впровадження в Україні Універсальної десяткової класифікації як міжнародної класифікаційної системи.

Фонд Державного архіву друку є найповнішим, упорядкованим зібранням видань, опублікованих на терені України з 1917 р. й донині.

Він якнайкраще відображає всі зміни у суспільному житті країни, найважливіші історичні віхи, минуле й сучасне нашого народу: визвольний рух і революційні події, громадянську і Велику Вітчизняну війни, роки репресій, формування національної свідомості, етапи розвитку суспільства й держави, розбудову незалежної України.

Щорічно архівний фонд поповнюється орієнтовно на 150 тис. примірників видань, інформацію про які відображено в державних бібліографічних покажчиках.

Якщо питання фінансування не буде вирішено вчасно, то через декілька місяців Книжкова палата не зможе приймати нові надходження.

Відсутність фінансування позбавляє можливості провести ремонт приміщень, закупити стелажі для розміщення нових надходжень, платити заробітну плату співробітникам Книжкової палати.

Проблеми, порушені в цьому зверненні до Вас, є нагальними і критично важливими.

Враховуючи наведене, переконливо просимо Вас утрутитися в цю непросту ситуацію та вжити відповідних дієвих заходів щодо повного фінансування цієї стратегічно важливої державної установи.

З повагою,

Голова Національної спілки письменників України

Михайло Сидоржевський

Джерело: litgazeta.com.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Голова НСПУ звернувся до прем’єр-міністра України з приводу зменшення фінансування Книжкової…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Короткі сюжетні поради

Якщо помічаєте ці 6 ознак — варто переглянути сюжет!

Читач не розуміє хто тут головний герой (отже не відчуває з ним зв’язку).

Читач знає, хто герой, однак в героя немає чіткої мети (отже читач не розуміє мети

Переможці розірашу!!!

Привіт! Це цілий інфаркт, коли доходить до визначення переможців))) На один промокод до “Руда чайка” 32 бажаючих! Добре, що я фарбую волосся, не буде видно сивини) Отже, кому сьогодні посміхнулася удача:

Единий промокод

Флешмоб “Це і моя війна!”

Прочитала тільки що блог Олени Скуловатової “Крим – це Україна”, і раптово мене охопили спогади про все, що відбувалося сім років тому. Я у 2014 році якраз очікувала народження дитини, і дуже добре пам’ятаю, як цілими

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ‘2020» оголосив лавреатів

Стали відомі лавреати ХХІІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року’2020» в семи номінаціях, премії «Нонфікшн» та головної відзнаки «Видавничий імідж року». До списку переможців по номінаціях увійшло 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України. Серед лавреатів: «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» Ганни Улюри (ArtHuss), «Амадока» Софії Андрухович (Видавництво Старого Лева), «Хлібне […]

Різдво Ірини Мельник

Мельник Ірина. Вікна. Книга перша: поезії. – Львів: Джезва, 2016. – 104 с.

Її твори сповнені віталізму. У них, чистих і ніжних, оприявнені життєвість, незнищенність нації. Про це пише zolotapektoral.

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"