Голова НСПУ звернувся до прем’єр-міністра України з приводу зменшення фінансування Книжкової…

Голова НСПУ звернувся до прем’єр-міністра України з приводу зменшення фінансування Книжкової…

Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський звернувся до  прем’єр-міністра України  Дениса Шмигаля з приводу зменшення фінансування Книжкової палати України, що може негативно вплинути на роботу цієї Державної наукової установи.

Нижче – текст звернення голови НСПУ.

Прем’єр-міністру України

Денису ШМИГАЛЮ

Вельмишановний Денисе Анатолійовичу !

Національна спілка письменників України глибоко стурбована щодо критичного стану з фінансування Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», яка 24 січня відзначила 102 роки.

Фактично вперше за роки свого існування Книжкова палата не отримала достатньо коштів для виконання функцій, визначених ст. 27 Закону України «Про видавничу справу».

Хочемо зазначити, що Книжкова палата України є Центром національної бібліографії, Головною організацією зі статистичного обліку видань, Державним архівом друку.

Вона виконує функції Національного агентства ISBN/ISMN/ISSN, а також є відповідальною за методичне забезпечення впровадження в Україні Універсальної десяткової класифікації як міжнародної класифікаційної системи.

Фонд Державного архіву друку є найповнішим, упорядкованим зібранням видань, опублікованих на терені України з 1917 р. й донині.

Він якнайкраще відображає всі зміни у суспільному житті країни, найважливіші історичні віхи, минуле й сучасне нашого народу: визвольний рух і революційні події, громадянську і Велику Вітчизняну війни, роки репресій, формування національної свідомості, етапи розвитку суспільства й держави, розбудову незалежної України.

Щорічно архівний фонд поповнюється орієнтовно на 150 тис. примірників видань, інформацію про які відображено в державних бібліографічних покажчиках.

Якщо питання фінансування не буде вирішено вчасно, то через декілька місяців Книжкова палата не зможе приймати нові надходження.

Відсутність фінансування позбавляє можливості провести ремонт приміщень, закупити стелажі для розміщення нових надходжень, платити заробітну плату співробітникам Книжкової палати.

Проблеми, порушені в цьому зверненні до Вас, є нагальними і критично важливими.

Враховуючи наведене, переконливо просимо Вас утрутитися в цю непросту ситуацію та вжити відповідних дієвих заходів щодо повного фінансування цієї стратегічно важливої державної установи.

З повагою,

Голова Національної спілки письменників України

Михайло Сидоржевський

Джерело: litgazeta.com.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Голова НСПУ звернувся до прем’єр-міністра України з приводу зменшення фінансування Книжкової…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Дарую обкладинку.

Дарую обкладинку.

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"