“Говорити про ідеї з людьми, не зануджуючи їх до смерті”. Дніпровська фантастка про книги й сценарії

2 січня відзначають Міжнародний день фантастики. Суспільне поспілкувалось з авторкою фантастичних та фентезійних романів Ольгою Чигиринською, яка живе в Дніпрі.

Своє перше оповідання вона написала у 12 років. Тепер на її рахунку, каже, велика кількість оповідань, п’ять повістей та сім романів. Серед них – “Операція “Острів Крим””, “По той бік світанку”, “Серце меча”, “У час, коли зійде місяць”.

Фантастика дозволяє подумки ставити такі експерименти, які не дозволяє реальність, каже письменниця.

“Ми можемо говорити з людьми про ідеї, не зануджуючи їх до смерті”, – вважає вона.

Разом із сином Арсенієм Ольга написала сценарій фільму “Зникнення Северина Рибалки”. Фільм чекає на початок виробництва.

Письменниця говорить: в Україні є попит на детективні історії. Фантастику поки не знімають.

Заповнити цю нішу хоче сама: почала навчатися живопису, щоб робити розкадровки для майбутніх стрічок.

“Я зрозуміла, що ніхто за мене це не зробить, тобто якщо я хочу побачити “Серце меча” на екрані, я маю сама намалювати те, що я хочу там побачити”, – зазначила авторка.

Читачка Тетяна з дитинства захоплюється фантастикою. Каже, цей жанр дає змогу побачити незвичні світи. Твори Ольги Чигиринської Тетяна почала читати, бо дізналась, що письменниця із Дніпра. Остання прочитана книжка – “У час, коли зійде місяць”.

«Я люблю, коли сюжет розвивається стрімко, коли є сюжетні ходи цікаві та непередбачувані», – розповіла любителька фантастики.

Артур Ткаченко продає книжки фантастичного жанру 22 роки. Розповідає, попит на таку літературу був завжди. Книги Чигиринської, каже він, – не для широкого загалу, але купують їх охоче.

“Купували їх непогано. Ще ті тиражі, вони припали на той час, коли будь-яку новинку хапали як гарячі пиріжки”, – каже продавець.

Зараз Ольга Чигиринська працює над новою фентезійною книжкою. Робоча назва – “Юдейська війна, або Перший спис”.

Що відомо

  • 2 січня визначають міжнародний день фантастики. Це день народження письменника-фантаста Айзека Азімова. Вперше святкувати цей день почали у 2012 році в США.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"