Геній повернувся в оновленому пам’ятнику

Геній повернувся в оновленому пам’ятнику

Село Тишківці Городенківської територіальної громади, що на Івано-Франківщині, знамените своїм патріотизмом. Про це пише golos.com.ua.

Тут упродовж кількох десятиліть мешкала родина командарма УПА Романа Шухевича. Місцевий осередок «Просвіти» навіть попри свавілля імперської влади та численних окупантів був сильним та ініціативним, прикладом для інших громад. Величавий Народний дім, двоповерхова школа, хати-читальні, бережливе ставлення до історії рідного краю, пошана до культурних діячів та світочів нації. І, звісно, до Тараса Шевченка.

Велику розвідницьку працю щодо рідного села провів історик, краєзнавець та письменник Богдан Купчинський. У своїх дослідженнях вагоме місце відводить і вшануванню Тараса Шевченка. Зокрема, він розповідає про пам’ятник великому поету, який постав у Тишківцях на початку 50-х років минулого століття. Унаслідок об’єднання двох колгоспів ув один, якому й присвоїли ім’я славетного та незламного українця.

«Тодішній директор школи Іван Шлемкевич надав іще австрійську листівку з портретом Шевченка, за малюнком якої видатний львівський скульптор Йосип Миколишин і створив один із найвідоміших пам’ятників нашого села. Його встановили біля колгоспної контори в березні 1952 року. Та видатний поет муляв очі радянській владі. Після перенесення через десятиліття колгоспної контори в нове приміщення у старому будинку відкрили дитячий садок, — переповідає Богдана Купчинського на сторінці у Фейсбуці «Старі та нові фотографії. Тишківчани» її адміністраторка Зоряна Нагірняк. — Шевченко ще певний час постояв у дитячому садку, потім із невідомих причин його демонтували. Постамент розібрали, а бюст перенесли на задвірки. Видовище жахливе — бюст Шевченка був накритий чорним руберойдом та обмотаний колючим дротом. І так він простояв до 1968 року».

Кращі часи настали із приходом до керівництва Тишківською сільською радою в 1974 році Івана Кульчинського. Сільські майстри облаштували площу та зробили новий постамент. У березні 1976-го пам’ятник відкрили у сквері, що в центрі села.

Однак теперішній — то вже оновлений нещодавно, за активного сприяння народного депутата кількох демократичних скликань, нині вже покійного, Анатолія Матвієнка.

Свіжі квіти до пам’ятника лягають часто. Звісно, під час Шевченківських днів у березні, на честь перепоховання на Чернечій горі в Каневі 22 травня, під час відзначення різних історичних подій у селі, від школярів на початок навчального року та з нагоди його завершення, від молодят. І просто — від небайдужих до Тарасового слова.

Людмила СТРАЖНИК, Івано-Франківська область
На знімку: біля пам’ятника Кобзареві 1957 року
Фото з архіву Богдана Купчинського

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Геній повернувся в оновленому пам’ятнику

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тарас Мельник+я = Слр + Бойовик! Ловіть новинку!

Що буде, якщо автор бойовиків та авторка СЛР захочуть написати щось в співавторстві? Саме таким питанням я задалася, коли обирала собі співавтора для новинки ще пару місяців тому =)) Мені дуже хотілося написати роман не самостійно,

На Букнеті завелися шахраї!!!

Пссс… Тільки по секрету, будьте обережні! 

На Букнет приїхав досвідчений шахрай – Александ Бенн. Він же Саня Бабак.

Слідом за ним прибігла й аферистка з Троєщини – Русана Соболєва. Вона же Русік – королєвішна тамтешньої

Знижка на фентезійну дилогію!тільки сьогодні!

Доброго раночку)))

Сьогодні діє знижка  – 20%  на дилогію 

Дві книги за ціною 39,20 грн

Дике Марево (безкоштовно)

Анотація до книги “Дике Марево”

Опинившись в іншому світі я потрапляю у вир подій. І щоб

Болонська виставка дитячих книжок 2021 переходить в онлайн

Болонську виставку дитячих книжок 2021 в офлайн-форматі скасували через складну пандемічну ситуацію у світі та, зокрема, в Італії. Виставка пройде в онлайні. Про це повідомляється на оф

Освітяни діаспори запросили до створення «Писанкового Всесвіту»

Спілка українських освітян діаспори (СУОД) запросила охочих до участі у
створенні слайд-шоу «Писанковий Всесвіт».

Про це йдеться на сторінці події у фейсбуці.

Організатори просять до 23 квітня над

Перейти до блогу

Нові автори

Олена Скуловатова

Скуловатова Олена мешкає в селі Путрівка, на Київщині. Автор дитячих та дорослих творів, публіцистики та понад шістдесяти наукових праць з психології. Переможниця I літературного конкурсу імені Івана Дубинця (2021), фіналістка першого всеукраїнського літературного конкурсу "#Рак_боятися_не_можна", в номінації "Проза" (2020), переможниця Літературного інтернет-конкурсу "Незвичне, невідоме, небувале", номінація "Проза" (2020). ФБ: elena.skulovatova Інстаграм: skulovatovaelena Ютюб: https://www.youtube.com/channel/UC1vJaDHmbiF5DJzODfyp8gw Особистий […]

Хелен Соул

Псевдонім Хелен Соул. Мешкає у місті Кропивницький. Пише твори для дорослих та підлітків. Переможниця у конкурсі оповідань соціального спрямування на електронному порталі Букнет від компанії Avitarart з твором “Зірка з неба”. Переможниця конкурсу в номінації романи від видавництва Кондор. Дебютний роман “Викрадач мого повітря” вийде друком у 2021 році. Посилання на сторінку фейсбук: writerHelenSoul

Катерина Холод

Катерина Холод. Мешкає в м. Ірпінь. Пише твори для дорослих та дітей. Лауреатка IV премії «Смолоскипа» (2019, 2020). Переможниця конкурсів Open World (2020), «Тріада часу» (2019), «Смарагдові вітрила» (2021) та конкурсу ім. Герася Соколенка (2020). Фіналістка конкурсу «Як тебе не любити…» (спецвідзнака «Коронації слова») (2020). Фіналістка конкурсу ім. Григора Тютюнника (2020), «Золотої лози» (2020), «Шодуарівської […]

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng Група “Інститут прикладної теології”

Tadeй Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"