В іспанській бібліотеці чотири роки приховували викрадення рукопису Галілея 1610 року,…

В іспанській бібліотеці чотири роки приховували викрадення рукопису Галілея 1610 року,…

Національна бібліотека Іспанії ще у 2014 році дізналася про викрадення трактату «Sidereus Nuncius» («Зоряний вісник»), написаного у 1610 році італійським астрономом Галілео Галілеєм. Але до 2018 року бібліотека не повідомляла про крадіжку, видаючи копію трактату за оригінал.

Про це йдеться в матеріалі «El Pais».

Видання стверджує, що Національна бібліотека Іспанії знала про викрадення трактату Галілея ще з травня 2014 року. Один із реставраторів розповів «El Pais», що документ видавався надто новим — це й викликало підозри.

Попри це, у бібліотечному каталозі трактат продовжили позначати як оригінал. Таким його подавали і на виставці, яка тривала з травня по вересень 2018-го, зазначають у «El Pais!». Публічно про це стало відомо у жовтні, коли директорка бібліотеки Ана Сантос звернулася до поліції.

За словами Сантос, уперше вона дізналася про підробку від листа британського науковця, професора Університету Джорджії Ніка Вілдінґа. Той проаналізував цифрові копії трактату, викладені на сайті бібліотеки, і виснував, що він — підробка.

Затримку зі зверненням до поліції Сантос пояснила так: «Ми хотіли дізнатися, коли з’явилася підробка, як рухалася книга, коли вона зникла. Розслідування ще не завершили, але нам потрібно було ще більше інформації».

Однак колишня технічна директорка бібліотеки Мар Ернандес у розмові з «El Pais» заперечує слова Сантос. Вона надала виданню копії листування з керівництвом, у яких повідомляла про підміну трактату Галілея ще у 2014-му.

У крадіжці наразі підозрюють громадянина Уругваю. Він у 2007 році вже вкрав у Національній бібліотеці Іспанії дві карти, а за кілька років до того цікавився трактатом публічно.

Трактат «Sidereus Nuncius» уважають першою науковою роботою, що ґрунтується на спостереженнях із телескопа. У ній Галілей, зокрема, описує кратери на Місяці, низку сузір’їв, які не можна побачити із Землі голівіч, а також чотири найбільші супутники Юпітера.

Джерело: hromadske.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В іспанській бібліотеці чотири роки приховували викрадення рукопису Галілея 1610 року,…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Знижка 20%!!!

Друзі, сьогодні діє дуже вигідна знижка 20% на мій роман “Мій коханий злочинець”

Діма став свідком злочину, а закон замість того, щоб допомогти, відвернувся від нього.
Тепер йому потрібно ховатися не тільки від

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"