В іспанській бібліотеці чотири роки приховували викрадення рукопису Галілея 1610 року,…

В іспанській бібліотеці чотири роки приховували викрадення рукопису Галілея 1610 року,…

Національна бібліотека Іспанії ще у 2014 році дізналася про викрадення трактату «Sidereus Nuncius» («Зоряний вісник»), написаного у 1610 році італійським астрономом Галілео Галілеєм. Але до 2018 року бібліотека не повідомляла про крадіжку, видаючи копію трактату за оригінал.

Про це йдеться в матеріалі «El Pais».

Видання стверджує, що Національна бібліотека Іспанії знала про викрадення трактату Галілея ще з травня 2014 року. Один із реставраторів розповів «El Pais», що документ видавався надто новим — це й викликало підозри.

Попри це, у бібліотечному каталозі трактат продовжили позначати як оригінал. Таким його подавали і на виставці, яка тривала з травня по вересень 2018-го, зазначають у «El Pais!». Публічно про це стало відомо у жовтні, коли директорка бібліотеки Ана Сантос звернулася до поліції.

За словами Сантос, уперше вона дізналася про підробку від листа британського науковця, професора Університету Джорджії Ніка Вілдінґа. Той проаналізував цифрові копії трактату, викладені на сайті бібліотеки, і виснував, що він — підробка.

Затримку зі зверненням до поліції Сантос пояснила так: «Ми хотіли дізнатися, коли з’явилася підробка, як рухалася книга, коли вона зникла. Розслідування ще не завершили, але нам потрібно було ще більше інформації».

Однак колишня технічна директорка бібліотеки Мар Ернандес у розмові з «El Pais» заперечує слова Сантос. Вона надала виданню копії листування з керівництвом, у яких повідомляла про підміну трактату Галілея ще у 2014-му.

У крадіжці наразі підозрюють громадянина Уругваю. Він у 2007 році вже вкрав у Національній бібліотеці Іспанії дві карти, а за кілька років до того цікавився трактатом публічно.

Трактат «Sidereus Nuncius» уважають першою науковою роботою, що ґрунтується на спостереженнях із телескопа. У ній Галілей, зокрема, описує кратери на Місяці, низку сузір’їв, які не можна побачити із Землі голівіч, а також чотири найбільші супутники Юпітера.

Джерело: hromadske.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В іспанській бібліотеці чотири роки приховували викрадення рукопису Галілея 1610 року,…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"