В Японії обрали ієрогліф року

В Японії обрали ієрогліф року

В Японії визначили ієрогліф, який найкраще характеризує атмосферу року, що минає. Про це повідомляє видання Nippon.

 

Символом 2020 року став ієрогліф密 (mitsu / міцу), що в перекладі з японської означає «щільність», «тіснота». Він набрав 28 тис. 401 голос (13,65%) із 208 тис. 25 відданих під час опитування голосів.

 

Цей канджі часто використовували у слоганах експерти та урядовці, коли закликали японців уникати місць великого скупчення людей і намагалися підвищити обізнаність громадськості про соціальне дистанціювання під час пандемії.

 

До десятки фаворитів також потрапили ієрогліфи 禍 (ka) «лихо», 病 (byō) «хвороба», 新 (shin) «новий», 変 (hen) «змінити; дивний», 家 (ka) «дім; сім’я», 滅 (metsu) «знищити», 菌 (kin) «зародок; мікроорганізм», 鬼 (ki) «демон» та 疫 (eki) «епідемія».

 

За щорічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, урочиста церемонія написання канджі року пройшла у буддійському храмі Кійомідзу-дера, що в Кіото. Настоятель храму Морі Сейхан виводив ієрогліф за допомогою туші на традиційному японському папері «ваші». Дійство транслювали по телебаченню у прямому ефірі.

 

Голосування за ієрогліф року проводять із початку листопада до початку грудня: проголосувати можна як самостійно, так і відправити групове послання (ієрогліф, обраний всією школою, фірмою тощо), заповнивши спеціальну форму на інтернетсайті або відправивши поштову листівку із зазначенням ієрогліфа і причини, через яку його обрали. Або ж залишити спеціальну анкету в коробках для голосування, які розміщені у книгарнях і бібліотеках по всій Японії, а також у храмі Кійомідзу-дера в Кіото.

 

Ієрогліфи, пов’язані з пандемією, потрапили й до цьогорічного довгого списку номінантів на слово або фразу року, який на початку грудня опублікувало видавництво «Джію Кокуміншя». «Словом року» визнано 3 密 / 三つの密 (сан міцу / міцу но міцу), яких слід уникати під час пандемії: 密閉 (міппеї; обмежені та закриті простори), 密集 (мішшю; велелюдні місця) та 密接 (міссецу; близькі контакти).

 

Нагадаємо, що словом 2020 року за версією Collins Dictionary став «локдаун» (lockdown).

Оригінал статті на Suspilne: В Японії обрали ієрогліф року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Замальовка з життя

***

Відколи не стало бабусі, наш дід, поважний пенсіонер з усіх боків, почав навідувати нас щонеділі в обідню пору. Його друга дружина, чи краще сказати громадянська дружина, після того, як ввели субсидію, варила неправильний

❤️❤️❤️ “Добровільно залежна” оновлення ❤️❤️❤️

Привіт, любі читачі.

Трішки розвантаживши графік, я зрозуміла, що зможу і далі продовжувати в тому ж режимі, тож оновлення роману “Добровільно залежна” будуть щодня крім вихідних!

Гарного вечора ❤️

Улюблений жанр.

Привіт усім. Мені найбільше подобається два жанри: детективи і любовні романи. А які вам?

Новини для вас і промокоди.

Дорогі читачі,

Доброго вам недільного вечора. Дякую, що ви зі мною. Дуже ціную кожного з вас. Сьогодні маю хорошу новину.

Хочу подарувати 2  промокоди на безкоштовне читання дуже ніжної історії кохання «Вогник для

У Вас таке було?

Не рідко в мій мозок, як сніг на голову, валиться ідея книги. Я намагаюсь їх куди-небудь записати, про всяк випадок. Кожен раз: записала – забула, продовжую працювати над письмом вже викладаного роману. 

Вже більше трьох

Перейти до блогу