В Україні створили робота-бібліотекаря, який допомагає обрати книжку

Компанія «Нова пошта» випустила унікального робота-бібліотекаря, який допомагає відвідувачам експозиції «Леся Українка: 150 імен» підібрати книжку. Про це йдеться на сайті компанії.
Робот-бібліотекар отримав назву НП Лукаш і вміє розрізняти прозу, поезію, ілюстровані та дитячі видання. Всі книжки робот-бібліотекар возить на собі по читальній залі Леся Лаунж, що розмістилась на першому поверсі «Українського дому» в рамках мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен».
Щоб спілкуватись з роботом, глядачі можуть відсканувати QR-код, зайти на сайт чи завантажити додаток та відповісти на прості 4 запитання. Робот НП Лукаш аналізує відповіді і підбирає кожній людині відповідну книжку. З візочку відвідувачі експозиції можуть взяти книжку та почитати її у лаундж-зоні. Після прочитання видання можна залишити на столі, а НП Лукаш його пізніше забере.
«НП Лукаш зроблений на основі роботів, якими оснащені наші логістичні термінали для автоматизації й пришвидшення складської роботи. Такі роботи перевозять на собі до 300 кг посилок, а тягнути за собою можуть і до 1000 кг. Спеціально до виставки на честь Лесі Українки робота допрацювали наші інженери та комунікаційна команда спільно з агенцією Postmen, завдяки чому тепер робот може спілкуватись через смартфони і планшети з відвідувачами та підбирати для них книжки», — прокоментувала інновацію Олена Плахова, директорка з управління репутацією Нової пошти.
Зауважимо, експозицію мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» можна відвідати з 26 лютого до 8 березня — безкоштовний вхід відкрито за онлайн-реєстрацією на сайті: 150imenlesi.org/registration.
Як повідомлялося, штучний інтелект написав драму під назвою «Коли робот пише п’єсу», яка порушує теми кохання й самотності, але переважно – сексу.
Читатйте також: Дискусія, опера, виставка видань: стартує проєкт «Леся Українка: 150 імен»
Фото: facebook.com/nova.poshta.official
Оригінал статті на Suspilne: В Україні створили робота-бібліотекаря, який допомагає обрати книжку
Блог
Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи ТоменкаЩорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.
Премія є творч
У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалівПід час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів
Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкілСтаном на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я
Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролівФінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь
Із романів Аґати Крісті вилучать образливі словаЗ романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.