В Україні створили мультик до 440-річчя Острозької Біблії

Громадська організація «КРИГОЛАМ» у партнерстві з благодійним фондом Zagoriy Foundation створили анімаційний мультик до 440-річчя Острозької Біблії. Про це повідомляє видання #ШоТам.
В анімаційному фільмі розповідається історія друку першого повного видання Біблії староукраїнською мовою. Вона з’явилася на світ в Острозі 1581-го року.
«Це унікальне видання, яке справило помітний вплив не лише на розвиток української культури, а й культури інших народів, які користувалися церковнослов’янською мовою», — підкреслює команда проєкту.
Ініціатором і меценатом створення Острозької Біблії був герой мультфільму — український князь Костянтин Острозький, який для реалізації свого задуму запросив до Острога книгодрукаря Івана Федорова.
«Це перша серія медіа-проєкту “Історія небайдужих”, мета якого розповісти про меценатів, які змінили історію України та показати благодійність як давню українську традицію. Усього проєкт містить 5 анімаційних роликів у жанрі едьютеймент (розважальне навчання). Наступні анімаційні ролики привідкриють глядачам сферу благодійності у житті Івана Мазепи, Миколи Терещенка, Олексія Алчевського, Варвари та Богдана Ханенків», — йдеться у повідомленні.
Як зазначає команда проєкту, особливість серіалу полягає також у тому, що анімація кожного ролика створена у стилі українського художника, який був сучасником мецената. Для першої серії — це Федуско з Самбора, український маляр 2-ї половини XVI століття, відомий майстер з міста Самбора на Галичині.
Подивитися усі серії проєкту можна буде на сайті ШоТам, а також у твіттері, інстаграмі, телеграмі, фейсбуці і ютубі.
Як повідомлялося, посол України в Лівані Ігор Осташ знайшов у православних і греко-католицьких монастирях кілька Біблій, серед яких надруковане в 1708 році Євангеліє, видане коштом Івана Мазепи.
Оригінал статті на Suspilne: В Україні створили мультик до 440-річчя Острозької Біблії
Блог
Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезіїСкладати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ.
Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле
Міністра освіти Оксена Лісового звинувачують у плагіатіНовопризначеного міністра освіти та науки України Оксена Лісового звинувачують у плагіаті у його кандидатській дисертації з філософії. Заяву з відповідними звинуваченнями опублікували н
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.