В Україні стартував міжнародний флешмоб “Global Lesya Ukrainka 2021”

В Україні стартував міжнародний флешмоб “Global Lesya Ukrainka 2021”

У Житомирі стартував міжнародний флешмоб “Global Lesya Ukrainka 2021” – онлайн-захід, присвячений 150-річчю від дня народження поетеси та драматургині Лесі Українки.

Мета флешмобу – вшанувати пам’ять Лесі Українки та привернути увагу до її творчості. Для участі у заході потрібно записати відео з читанням твору письменниці або зробити фото на фоні пам’ятника чи на вулиці, яка носить Лесине ім’я, та опублікувати це у мережі Facebook із хештегом “GlobalLesyaukrainka2021”.

У Житомирі стартував міжнародний флешмоб "Global Lesya Ukrainka 2021"Суспільне Житомир

У Житомирі одними з перших до флешмобу долучилися читачі та працівники музично-театральної бібліотеки. Школярка Валерія Котенко підготувала поезію Лесі Українки “Фантазія”:

“Мене цей вірш дуже надихнув. Я в нього закохалася”.

У Житомирі стартував міжнародний флешмоб "Global Lesya Ukrainka 2021"Суспільне Житомир

Бібліотекарка Людмила Ходаківська під час флешмобу читала вірш Лесі Українки “До мого фортеп’яно”:

“Для нас це дуже важливо. Вона – наша землячка. Ми повинні пам’ятати і популяризувати Лесю Українку”.

У Житомирі стартував міжнародний флешмоб "Global Lesya Ukrainka 2021"Суспільне Житомир

За словами керівниці музично-театральної бібліотеки Житомира Наталії Журбей, бібліотекарі підготували багато заходів, присвячених ювілею поетеси, які проходитимуть упродовж року:

“Це – тематичні полички, вечори, музично- літературні вечори, флешмоби. Сьогодні ми хочемо долучитися до міжнародного онлайн-флешмобу і вшанувати видатну поетесу Лесю Українку, нашу землячку”.

У Житомирі стартував міжнародний флешмоб "Global Lesya Ukrainka 2021"Суспільне Житомир

Леся Українка народилася 25 лютого 1871 року у Новограді-Волинському. Взяти участь у флешмобі, присвяченому її творчості, можна до кінця 2021 року.

Автор: Леонід Харшан

Камера: Сергій Кобилянський

Оригінал статті на Читомо: В Україні стартував міжнародний флешмоб “Global Lesya Ukrainka 2021”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"