В Україні з’явилося видання Craft | Magazine, яке публікуватиме інтерв’ю з культурними діячами

В Україні заснували нове моножанрове онлайн-видання Craft | Magazine, усі тексти якого виходитимуть у форматі інтерв’ю. Про це йдеться в офіційному пресрелізі, який є в розпорядженні Читомо.
Тематично журнал фокусується на портретах митців України, а також людей, дотичних до культурного процесу. Усі розмови виходять трьома мовами: українською, англійською та російською.
13 березня видання опублікує розмову Сергія Жадана та Юрія Андруховича. Бесіда письменників буде доступна у текстовому та відеоформатах. Особливість даного інтерв’ю – бліц-питання, однакові для обох авторів.
Читомо ексклюзивно публікує бліц із Андруховичем і Жаданом, згодом відео з’явиться на сторінках Craft | Magazine.
«Інтерв’ю — надто холодне слово. Мені більше подобається слово «розмова». Ідеальна розмова, в моєму розумінні, це коли співрозмовники впродовж розмови лишаються собою, не одягаючи масок і не граючи ролей. Тоді починає працювати все – і тембр, і інтонація, і паузи в розмові. Тоді з’являється простір, повітря й відчуття радості», – повідомив в ексклюзивному коментарі Читомо Сергій Жадан.
Команда Craft | Magazine складається із журналістів, культурних та медіаменеджерів, фотографів, наукових співробітників та письменників: Катерина Казімірова та Дарина Анастасьєва – засновниці проєкту й редакторки; Юстина Добуш, Ольга Скороход, Ія Ківа – інтерв’юерки видання; Валентин Кузан та Катерина Лащикова – фотографи.
Наразі на сайті журналу можна прочитати інтерв’ю з Оксаною Линів, Андрієм Курковим у виконанні письменника Арі ван дер Ента, Борисом Херсонським, Тарасом Прохаськом, Андрієм Бондарем, Софією Андрухович, Галиною Крук, Юлією Орловою та Олексієм Ботвіновим.
Команда Craft | Magazine зазначає, що у грі з жанром «інтерв’ю» розбиратиметься з такими питаннями, з якими принагідно звертається і до читачів:
- Інтерв’ю чи розмова? розмова чи інтерв’ю-ріка? інтерв’ю-ріка чи бесіда?
- Де завершується той, хто ставить питання, де починається той, хто відповідає?
- Де лінії, за які не варто переходити, і чи вони існують?
- Герой інтерв’ю – це інфорпривід, характер чи коментатор події?
- У жанрі має бути два голоси чи інтерв’ю може бути груповим?
- Експерименти чи традиція: вона у нас є чи відбудеться?
- Чому читачам цікаво читати такі бесіди, і, так, – читати чи вже тільки бачити?
- Скільки голосів, портретів і думок у сучасній Україні й як швидко їх почують за кордоном?
Новина публікується у межах партнерства
Як повідомлялося, в Україні започаткували журнал про сучасне мистецтво Your Art.
Чільна: Катерина Лащикова
Оригінал статті на Suspilne: В Україні з’явилося видання Craft | Magazine, яке публікуватиме інтерв’ю з культурними діячами
Блог
Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 роціУпродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про це повідом
Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 рокуУ конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П
Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.