В Україні з’явився подкаст на перетині літератури та психології «ПереФарбований лис»

В Україні з’явився подкаст на перетині літератури та психології «ПереФарбований лис»

В Україні запустили подкаст про психологію персонажів української літератури «ПереФарбований лис». Авторками подкасту стали освітянка Валентина Мержиєвська та психологиня Марія Діденко.

 

У межах подкасту література зі шкільної програми розглядатиметься не з літературознавчої точки зору, а з огляду на поведінкові сценарії і психологічні моделі.

 

«Оскільки ми з Машею працюємо з підлітками – вона як психолог, а я як викладач альтернативної школи БеркоШко – нам неодноразово доводилось чути про складність сприйняття підлітками української літератури. До того ж, у кожного з нас є власний шкільний досвід вивчення укрліт, який складно назвати позитивним. Жодна з нас не є ані літературознавицею, ані викладачкою української літератури, тож з часу завершення школи не було потреби повертатись до української класики.

 

Але, міркуючи про роль читання в житті людини, ми зауважили те, що література зазвичай дуже уважно змальовує емоційні переживання та роздуми персонажів. І це є багатим матеріалом для аналізу психологічних моделей поведінки та дослідження формування стереотипів. Українська література є частиною нашої культури, а отже певні моделі поведінки, висвітлені в літературних творах, можуть бути актуальними і досі.

 

Тож нам захотілось перечитати класичні твори, проаналізувати психологію персонажів і зіставити з сучасністю. Оскільки умови життя людей змінюються, то має змінюватися ї їхній світогляд. Ось нам і стало цікаво перевірити, чи дійсно це так», – розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо Валентина Мержиєвська.

Відповідно до плану, нові випуски «ПереФарбованого лиса» мають виходити щотижня.

 

«В першому сезоні свідомо обираємо не дуже об’ємні твори, щоб встигати їх перечитувати. Але маємо намір розібрати більшість літературних творів зі шкільної програми», – зауважила Валентина.

 

Для перших трьох випусків подкасту авторки обрали твори Івана Франка, Лесі Українки і Тараса Шевченка

 

Перший епізод про казку Франка «Фарбований лис» вже можна послухати:

 

  • SoundCloud https://bit.ly/3sQFtiV
  • Google Podcast https://bit.ly/3dSav5S
  • Apple Podcast https://bitly.su/qr3aeav8
  • Youtube https://youtu.be/SNB1QVJFQkI
  • Spotify https://bitly.su/0w24ZTPP

 

Музику до подкасту створив Євген Холявкін, а обкладинку – Богдана Давидюк.

 

Нагадаємо, концепція Нової української школи запропонувала оновлені підходи до розвитку читацьких компетентностей у дітей.

 

Оригінал статті на Suspilne: В Україні з’явився подкаст на перетині літератури та психології «ПереФарбований лис»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка

Всім доброго  вечора! Хочу повідомити,що у суботу стартує моя новинка “Друг мого брата”

(Обкладинка інтрига))

Анотація:

Раніше я його недолюблювала. Зараз також… Але провівши з ним незабутню ніч, я закохалася.

Цикл книг “Кохання до нестями”

Запрошую всіх читати початок першої книги “Ніколи тебе  не забуду”  з циклу “Кохання до нестями”.

Головні герої першої книги:

1. Констянтин ― хлопець, якому 21 рік. Більше, ніж навчання йому подобається ходити

Книжка «Вічний календар» Василя Махна вийшла польською

Роман «Вічний календар» (Kalendarz wieczności) Василя Махна переклали польською мовою. Про це йдеться на сторінці письменника у фейсбуці.
 
Книжка побачила світ у відомому видавництві P

До 150-річчя Стефаника: біля рідної хати письменника виконають виставу за його…

14 травня в Україні відзначатимуть 150-річчя з дня народження письменника Василя Стефаника. У цей день біля рідної хати письменника в Русові покажуть виставу «Вона-Земля» за його творами. Про це пише s

Book Space оголосив спецпрограми цьогорічного фестивалю

IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Space оприлюднив перелік спецпрограм, які відбудуться цього року в межах фестивалю. Захід пройде 3-5 вересня у Дніпрі, на Фестивальному причалі.

Перейти до блогу

Нові автори

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Гаврилюк Тамара

Мене звати Гаврилюк Тамара, мені 15 років. Це – моя перша лірична збірка “Паперова краса”. Вона була удостоєна І місцем в конкурсі-захисті НДР від Малої академії наук.

Перейти до "Нові автори"