В Україні з’явився подкаст на перетині літератури та психології «ПереФарбований лис»

В Україні з’явився подкаст на перетині літератури та психології «ПереФарбований лис»

В Україні запустили подкаст про психологію персонажів української літератури «ПереФарбований лис». Авторками подкасту стали освітянка Валентина Мержиєвська та психологиня Марія Діденко.

 

У межах подкасту література зі шкільної програми розглядатиметься не з літературознавчої точки зору, а з огляду на поведінкові сценарії і психологічні моделі.

 

«Оскільки ми з Машею працюємо з підлітками – вона як психолог, а я як викладач альтернативної школи БеркоШко – нам неодноразово доводилось чути про складність сприйняття підлітками української літератури. До того ж, у кожного з нас є власний шкільний досвід вивчення укрліт, який складно назвати позитивним. Жодна з нас не є ані літературознавицею, ані викладачкою української літератури, тож з часу завершення школи не було потреби повертатись до української класики.

 

Але, міркуючи про роль читання в житті людини, ми зауважили те, що література зазвичай дуже уважно змальовує емоційні переживання та роздуми персонажів. І це є багатим матеріалом для аналізу психологічних моделей поведінки та дослідження формування стереотипів. Українська література є частиною нашої культури, а отже певні моделі поведінки, висвітлені в літературних творах, можуть бути актуальними і досі.

 

Тож нам захотілось перечитати класичні твори, проаналізувати психологію персонажів і зіставити з сучасністю. Оскільки умови життя людей змінюються, то має змінюватися ї їхній світогляд. Ось нам і стало цікаво перевірити, чи дійсно це так», – розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо Валентина Мержиєвська.

Відповідно до плану, нові випуски «ПереФарбованого лиса» мають виходити щотижня.

 

«В першому сезоні свідомо обираємо не дуже об’ємні твори, щоб встигати їх перечитувати. Але маємо намір розібрати більшість літературних творів зі шкільної програми», – зауважила Валентина.

 

Для перших трьох випусків подкасту авторки обрали твори Івана Франка, Лесі Українки і Тараса Шевченка

 

Перший епізод про казку Франка «Фарбований лис» вже можна послухати:

 

  • SoundCloud https://bit.ly/3sQFtiV
  • Google Podcast https://bit.ly/3dSav5S
  • Apple Podcast https://bitly.su/qr3aeav8
  • Youtube https://youtu.be/SNB1QVJFQkI
  • Spotify https://bitly.su/0w24ZTPP

 

Музику до подкасту створив Євген Холявкін, а обкладинку – Богдана Давидюк.

 

Нагадаємо, концепція Нової української школи запропонувала оновлені підходи до розвитку читацьких компетентностей у дітей.

 

Оригінал статті на Suspilne: В Україні з’явився подкаст на перетині літератури та психології «ПереФарбований лис»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"