В Україні змінюють підходи до дерусифікації культурної спадщини
Змінюється підхід до дерусифікації культурної спадщини: перелік об’єктів, що підлягають дерусифікації, уточнять, а критерії внесення до нього доповнять. Про це йдеться у законопроєкті «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини», повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.
Завдяки змінам до закону «Про охорону культурної спадщини» відтепер існуватимуть правові підстави для вилучення пам’яток культурної спадщини з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, що є символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології.
«Зміни до законодавства потрібні, аби посилити позиціонування України в новому геополітичному контексті, як центру демократії й свободи», — зазначають на сайті Мінкульту.
Законопроєкт передбачає внесення змін до статей 13, 15 та доповнення новою статтею 151 Закону України «Про охорону культурної спадщини».
Завдяки закону зміниться список пам’яток, які не підлягають занесенню до Реєстру об’єктів культурної спадщини, а також доповнять критерії віднесення об’єктів культурної спадщини до символів російської імперської або радянської тоталітарної політики.
«Змінити державну політику щодо збереження та захисту культурної спадщини необхідно саме зараз, адже вона — один з головних чинників формування української ідентичності. Маємо позбавити український культурний простір від постколоніального баласту», — зазначив міністр Олександр Ткаченко.
Наразі законопроєкт має розглянути та прийняти Верховна Рада України.
Як повідомлялося, МКІП розробило методику вилучення російських книжок з українських бібліотек.
Чільна світлина: Декомунізація. Україна
Оригінал статті на Suspilne: В Україні змінюють підходи до дерусифікації культурної спадщини
Блог
Букерівська премія-2024 оголосила переможницюСаманта Гарві стала лавреаткою Букерівської премії з літератури 2024 року за роман «Orbital». Про це повідомили на сайті премії.
«Команда астронавтів на Міжнародній космічній станції з
“Українська літературна газета”, ч. 10 (366), жовтень 2024
Закінчення. Початок див.: https://litgazeta.com.ua/articles/kostiantyn-sushko-khto-vse-zh-taky-zakhystyt-khortytsiu/
6.
Я, даруйте, – людина са
Український поет і військовий Дмитро Лазуткін переміг на міжнародному поетичному слемі EUNIC Literaturtage, організованому EUNIC Austria у Відні для підтримки міжнародної культурної спі
Бюджет УІК збільшили лише на 100 млн гривеньНа фінансування Українського інституту книги у державному бюджеті 2025 року виділили 278 мільйонів 500 тисяч гривень. Про це йдеться у проєкті бюджету до другого читання.
Серед оновлень
Суд у Нью-Делі (Індія) визнав, що книжку «Сатанинські вірші» британського письменника індійського походження Салмана Рушді дозволяється видавати й поширювати в країні.
Позивач, індієць
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.