В Україні заснували видавництво популярної гуманітаристики

В Україні заснували видавництво популярної гуманітаристики

В Україні з’явилося видавництво «Твоя підпільна гуманітарка», яке публікуватиме популярну гуманітаристику. Співзасновниками видавництва стали письменники та перекладачі Остап Українець, Євген Лір та перекладачка Катерина Дудка.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Остап Українець повідомив, що пріорітетним напрямком «Твоєї підпільної гуманітарки» є класика гуманітаритики і наукпоп сучасного формату. Зараз до друку готуються праці Павла Чубинського «Українські свята календарного циклу», Флоренс Ґоє «Як працює класичне оповідання» та збірка «Література безробітної інтелігенції: класики про мистецтво», до якої увійшли тексти Іоаникія Ґалятовського, Івана Франка, Лесі Українки, Майка Йогансена та інших.

 

«Це книжки, які ми хочемо показати іншим людям і які, за нашим переконанням, залишаються цікавими донині. Дуже багато таких праць незаслужено забуті за межами академії, тож ми хочемо їх популяризувати. А наукпоп – він усюди наукпоп. Як працює оповідання, чому зомбі стали такі популярні, про що монахи писали на полях рукописів – це все вкрай цікаві теми, якщо їх добре подати. Тому ми відкриті до співпраці з дуже різних тем», – зазначив Українець.

 

За словами письменника, зараз завдання видавництва – зрозуміти попит, на який слід розраховувати, і темпи, в яких можна працювати.

 

Юридично директоркою «Твоєї підпільної гуманітарки» є Катерина Дудка. Але, як зауважив Українець, «фактично це passion project на трьох, у якому всі мають рівні права, а обов’язки залежать від того, хто що може зробити добре».

 

«З часом, гадаю, окреслиться якась чітка стратифікація, але поки що все працює саме так і працює нормально», – додав видавець.

 

Слідкувати за новинами видавництва можна на офіційному сайті.

 

Як відомо, Остап Українець, Катерина Дудка та Євген Лір є також співтворцями освітнього Youtube-каналу «Твоя підпільна гуманітарка», на якому виходять лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, що в той чи інший спосіб стосуються гуманітарних наук. Зокрема, на каналі можна знайти відео «Звідки береться мова», «Чи існують в українській мові фемінітиви», «Походження різдвяних слів та традицій», «Звідки люди беруть символи», серію випусків «Український бестіарій» тощо.

 

 

Раніше повідомлялося, що в Україні заснували видавництво «Блим-Блим», яке публікуватиме розважальні книжки для дітей.

 

Нагадаємо, у 2020 році, попри пандемію, в Україні також з’являлися нові видавництва.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні заснували видавництво популярної гуманітаристики

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Дарую обкладинку.

Дарую обкладинку.

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"