В Україні заснували видавництво популярної гуманітаристики

В Україні заснували видавництво популярної гуманітаристики

В Україні з’явилося видавництво «Твоя підпільна гуманітарка», яке публікуватиме популярну гуманітаристику. Співзасновниками видавництва стали письменники та перекладачі Остап Українець, Євген Лір та перекладачка Катерина Дудка.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Остап Українець повідомив, що пріорітетним напрямком «Твоєї підпільної гуманітарки» є класика гуманітаритики і наукпоп сучасного формату. Зараз до друку готуються праці Павла Чубинського «Українські свята календарного циклу», Флоренс Ґоє «Як працює класичне оповідання» та збірка «Література безробітної інтелігенції: класики про мистецтво», до якої увійшли тексти Іоаникія Ґалятовського, Івана Франка, Лесі Українки, Майка Йогансена та інших.

 

«Це книжки, які ми хочемо показати іншим людям і які, за нашим переконанням, залишаються цікавими донині. Дуже багато таких праць незаслужено забуті за межами академії, тож ми хочемо їх популяризувати. А наукпоп – він усюди наукпоп. Як працює оповідання, чому зомбі стали такі популярні, про що монахи писали на полях рукописів – це все вкрай цікаві теми, якщо їх добре подати. Тому ми відкриті до співпраці з дуже різних тем», – зазначив Українець.

 

За словами письменника, зараз завдання видавництва – зрозуміти попит, на який слід розраховувати, і темпи, в яких можна працювати.

 

Юридично директоркою «Твоєї підпільної гуманітарки» є Катерина Дудка. Але, як зауважив Українець, «фактично це passion project на трьох, у якому всі мають рівні права, а обов’язки залежать від того, хто що може зробити добре».

 

«З часом, гадаю, окреслиться якась чітка стратифікація, але поки що все працює саме так і працює нормально», – додав видавець.

 

Слідкувати за новинами видавництва можна на офіційному сайті.

 

Як відомо, Остап Українець, Катерина Дудка та Євген Лір є також співтворцями освітнього Youtube-каналу «Твоя підпільна гуманітарка», на якому виходять лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, що в той чи інший спосіб стосуються гуманітарних наук. Зокрема, на каналі можна знайти відео «Звідки береться мова», «Чи існують в українській мові фемінітиви», «Походження різдвяних слів та традицій», «Звідки люди беруть символи», серію випусків «Український бестіарій» тощо.

 

 

Раніше повідомлялося, що в Україні заснували видавництво «Блим-Блим», яке публікуватиме розважальні книжки для дітей.

 

Нагадаємо, у 2020 році, попри пандемію, в Україні також з’являлися нові видавництва.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні заснували видавництво популярної гуманітаристики

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"