В Україну повернулася викрадена під час Другої світової картина «Жіночий портрет»

В Україну повернулася викрадена під час Другої світової картина «Жіночий портрет»

До Національного художнього музею України повернулася викрадена під час Другої світової війни картина «Жіночий портрет».

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, картину представили громадськості в Києві.

«Жіночий портрет» (1898) Владислава Галімського — перший твір з колекції Національного художнього музею України, який повернувся до нього після незаконного вивезення під час Другої світової війни.

Картину виявили у 2018 році на одному з німецьких аукціонів у місті Штутгарті, де у 2013 році її було продано, а дані про покупця не розголошувалися.

В Україну повернулася викрадена під час Другої світової війни картина «Жіночий портрет» / Фото: Данило Антонюк, Укрінформ

Завдяки наполегливості команди музею та ґрунтовно проведеній роботі зі збору доказів, вдалося підтвердити, що йдеться саме про твір з колекції НХМУ, втрачений під час Другої світової війни.

«До кожного рядочку в списку втрат музею ми роками шукали зображення й перевіряли всю можливу інформацію. І ось один із творів ми побачили на аукціоні в Штутгарті й з’явилася надія, що ми його зможемо якось повернути. Аукціони не йшли назустріч нам, і ми зверталися до Інтерполу та інших організацій. Але справжній прорив стався, коли ми надали інформацію Службі зовнішньої розвідки», — зазначила генеральна директорка НХМУ Юлія Литвинець.

Юлія Литвинець
Юлія Литвинець

Службі зовнішньої розвідки України вдалося встановити, що картина потрапила до однієї з європейських країн. Її розшук та повернення в Україну було здійснено силами СЗРУ.

«Аукціон був напівлегальним, а покупець – анонімним. Ми провели цілий комплекс заходів, щоб встановити його особу, яка виявилася дуже цікавою. Це був громадянин Білорусі, який тісно пов’язаний з режимом Лукашенка, і він чудово знав, що купував крадену в Україні картину. Ми провели дуже кропітку роботу — визначили весь шлях картини після аукціону й урешті вийшли на покупця. Наші перемовини з ним були досить тривалими, а результатом стало те, що зараз ви бачите цю картину в музеї», — сказав офіційний представник Служби зовнішньої розвідки України Олег Александров.

Олег Александров
Олег Александров

За часів Другої світової війни лише з колекції Національного художнього музею України було вивезено понад 65 тисяч одиниць зберігання — живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, бібліотечних та архівних фондів. У музеї вважають, що сьогодні ці історичні втрати перегукуються з реальністю нової війни, у якій Україна знову втрачає свою культурну спадщину внаслідок російської агресії. У такій ситуації кожен знайдений і повернутий до України мистецький твір — це не просто експонат, а символ боротьби, перемоги й збереження національної пам’яті, наголошують у музеї.

Читайте також: У Херсонському художньому музеї побоюються, що найцінніші викрадені росіянами твори зникли

Як повідомляв Укрінформ, Україна посилює боротьбу проти викрадення культурних цінностей.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Україну повернулася викрадена під час Другої світової картина «Жіночий портрет»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До електронних реєстрів для нерухомої спадщини та музейних фондів уже внесено…

До єдиних електронних реєстрів для нерухомої спадщини та музейних фондів уже внесено десятки тисяч об’єктів.

Про це йшлося під час форуму Europeana 2025 Policy Forum, до якого в режимі онлайн долучил

Стали відомі переможці премії «Найкраща угорська книжка»-2024

Асоціація угорських книговидавців та розповсюджувачів оголосила переможців премії «Найкраща угорська книжка» 2024 року. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Премію вручають за найк

У Португалії перевірять шкільні підручники, у якому Крим назвали російським

Головна інспекція з питань освіти і науки Португалії розпочала перевірку шкільних підручників з географії та історії для учнів 7 класу, в яких Крим назвали територією рф. Про це повідом

Словенське книжкове агентство стало членом мережі європейських організацій EURead

Словенське книжкове агентство приєдналось до мережі європейських організацій, що займаються розвитком культури читання, EURead. Про це повідомляється на офіційному сайті агентства.
«При

Міністр культури України й посол Франції обговорили збереження Софійського собору після…

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький і посол Франції в Україні Гаель Весьєр обговорили збереження Софійського собору в Києві, який зазнав пошкоджень внаслідок російської атаки.

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"