В Ужгороді презентували унікальну книгу про замки Закарпаття

В Ужгороді презентували унікальну книгу про замки Закарпаття

15 грудня, в ужгородській книгарні «Кобзар», у рамках акції «Письменник за прилавком» читачам та відвідувачам магазину представили унікальне видання про вісім замків Закарпаття, що розташовані на території, де проходив історичний Соляний Шлях. Про це повідомляє uzhgorod.net.ua.

Автори – Ігор Прохненко, Марія Жиленко та Володимир Мойжес – розповіли про роботу над книгою «Замки Закарпаття: від Боржави до Тиси» та закликали читачів більше цікавитись історією Закарпаття.

Замки Закарпаття

«Видання писалося в рамках проекту «Соляний шлях». Шість місяців зайняла робота над текстом, ілюстраціями, систематизацією матеріалів. Але насправді праця відбувалася значно довше. Тому що це – матеріали археологічного дослідження Ужгородського національного університету. Фактично стартувала робота тоді, коли почав працювати археологічний загін, який почав досліджувати середньовічні пам’ятки – з 2007 року», – розповідає Володимир Мойжес.

Книга «Замки Закарпаття: від Боржави до Тиси» – це напрацювання трьох науковців, проте, за словами авторів, над матеріалами, що увійшли до видання, працювало значно більше людей: «У книги є три автори, але в археологічних дослідженнях брали участь значно більше людей – сотні. І це, в першу чергу, студенти історичних спеціальностей. Тому їхня праця теж тут вкладена», – додає Володимир Мойжес.

«Ви багато ви бачили письменників з лопатою? А археологів, які кидали би лопату і ставали письменниками? – запитує Ігор Прохненко і одразу уточнює –  Тут таких троє. Бо ця книжка – свідчення того, що археолог може стати письменником. Книга буде цікава всім, хто цікавиться історією.  Вона – як золота середина. Тут є вичерпна текстова інформація і значна частина високоякісних ілюстрацій. Тому, при прочитанні, відчуваєш, як воно було і всі ці старожитності фактично тримаєш в руках», – каже Ігор Прохненко.

Марія Жиленко в процесі роботи над книгою «Замки Закарпаття: від Боржави до Тиси» опрацювала всю іноземну літературу для цього видання, зокрема – угорськомовну. «Це великий вклад, це база, яку додала до книги Марія», – зауважують її колеги.

Замки Закарпаття

Як зазначає у коментарі Zaholovok.com.ua Анна Цімболинець, комунікаційниця Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва Закарпаття, книга була видана в рамках проекту «Відновлення туристичної привабливості історичного Соляного Шляху» , що реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу. «Ми вже розповсюдили видання по основних бібліотеках Закарпаття. На жаль, книга наразі не продається, тому що, за умовами гранту, ми не маємо права на отримання прибутку від неї. Однак, уже зовсім незабаром на сайті Агентства буде доступний електронний варіант книги «Замки Закарпаття: від Боржави до Тиси», тому прочитати її зможе кожен охочий»,  – каже Анна Цімболинець.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Ужгороді презентували унікальну книгу про замки Закарпаття

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"