В Авдіївці вчетверте проведуть мистецький фестиваль

В Авдіївці вчетверте проведуть мистецький фестиваль

8-9 жовтня у місті Авдіївка Донецької області відбудеться літературно-драматично-музичний фестиваль. Про це Читомо повідомила його організаторка Євгенія Васильєва.

«Авдіївка. Фестиваль мистецтв» організовує громадська організація «Сила ідей», що веде культурно-освітню діяльність в Авдіївці. Фокусна тема фестивалю: «Культура партнерства». Цього року його проводять вчетверте.

 

Гостями фестивалю стануть письменники, музиканти, художники: Вікторія Амеліна, Сергій Жадан, Анжеліка Рудницька, Олександр Бритцев, Мирослав Кувалдін, Юрій Пітчук та інші.

 

Під час фестивалю відбудеться конкурс кавер-версій пісень українських гуртів. Нагородами для переможців стануть грошові призи та можливість виступити на одній сцені із хедлайнерами фестивалю. З деталями участі у конкурсі можна ознайомитися на офіційній фейсбук-сторінці фестивалю.

 

8 жовтня Новобахмутівський сільський молодіжний клуб-театр презентуватиме поетично-театральну виставу «Історії про любов» на вірші Сергія Жадана.

 

9 жовтня протягом дня відбудуться зустрічі з письменниками, лекції від митців та громадських діячів про вуличне мистецтво і про мистецтво неформального розвитку. Також будуть майстер-класи для дітей та дорослих і виставки тощо.

 

Увечері о 17:00 годині на головній сцені фестивалю, що на бульварі Шевченка, відбудуться виступи гуртів-переможців конкурсу кавер-версій. Після них виступатимуть гурти «Жадан і Собаки» та «The Вйо».

 

Усі локації фестивалю об’єднують у єдиний маршрут, що можна буде пройти повністю або долучитись на одній з точок. Кожна з них презентуватиме історію фестивалю, людей та організацій, які організовують його четвертий рік поспіль.

 

«Для мене у наших культурних ініціативах на Сході завжди важливим був момент співпраці, коли відбувається діалог, обмін ідеями та пропозиціями, коли з’являються місцеві ініціативи й за цими ініціативами стоїть готовність людей, які живуть на лінії розмежування, брати на себе відповідальність, змінювати ситуацію довкола себе, ламати обставини й впливати на майбутнє. Це найкраще відчуття − відчуття дотичності до зрушень у повітрі, це виправдовує всі комунікаційні труднощі й творчі непорозуміння», − розповів Сергій Жадан в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

Фестиваль «Авдіївка ФМ» у цьому році не має фінансування від міжнародних партнерів і організовують за сприяння Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації, Благодійного фонду Сергія Жадана і друзів фестивалю. Підтримати організаторів фестивалю можна на Патреоні. З питань партнерства можна писати на пошту avdiyivka.festival@gmail.com.

 

«Фестиваль − це натхнення для нас як організаторів, для молоді, яка щороку питає, коли фестиваль, чи можна буде поволонтерити, маємо бажання виступити на денній або вечірній сцені. Фестиваль − це простір для спілкування, взаємодії та культурного розвитку. Митці та музиканти, які приїжджають до нас, отримують справжнє задоволення від спілкування та спільної роботи з підлітками. І повертаються до нас знову. Ми бачимо, що «Авдіївка ФМ» допоміг змінити сприйняття міста, відчути, що це магніт для освітньо-культурних подій, іноді навіть експериментів. Це стало для багатьох невіддільним в Авдіївці» − пояснила Євгенія Васильєва.

 

Авдіївка – місто обласного значення, що у Покровському районі Донецької області. Це одне з найстаріших населень Донеччини, яке 11 вересня відзначило 243 річницю від свого заснування. Наразі місто перебуває на лінії розмежування і зазнало значних руйнувань внаслідок війни на сході України.

 

Нагадаємо, у травні у Старобільську Луганської області відбувся фестиваль «Зі Сходу до Заходу». Крім того, 2-3 жовтня відбудеться фестиваль у Нью-Йорку, що на Донеччині.

Оригінал статті на Suspilne: В Авдіївці вчетверте проведуть мистецький фестиваль

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Люди – слабкі (+тест на уважність)

– Хто ці вони? – страх минув, роздратування чоловіка наростало. В нього були набагато нагальніші проблеми, ніж розбиратися у дивакуватості інших людей.

– Вони,- сказав лікар і тикнув у небо. Ділліх хотів сказати ущипливо,

Життєве

зі збірки поезій “Маяк”

Світло струменіє,
Тиха вітру мова,
Неба синь темніє,
Вікон рам будова.

Вечір за порогом,
Обрій красять хмари.
Підеш далі… «З Богом!» —
Серця смисл ударів…

Скрізь дива лічити,
Диханням

Всіх врятує світанок

Колись давно я писала блог з обіцянкою витягнути на світ божий запилений образ романтичного вампіра. 

Почитати мої давнішні роздуми можна тут 

І як би я не іронізувала над сюжетом таких книг чи самим образом кропивців,

Коректор текстів

Часто отримую скарги на грамотність своїх текстів. Ця проблема моя відома. Але маю думку віддати свої тексти коректору. Хто має досвід? Поділіться нюансами, що по чому і т.п.

“В горі та радості”. Річниця та фотоекскурсія.

Вітаю всіх авторів та читачів!

Загалом я ніколи не відзначала ніяких дат, річниць на Букнет, але сьогодні чомусь звернула увагу, що моєму експерименту в детективному жанрі “В горі та радості” рівно два роки та один

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Перейти до "Нові автори"