Вінничанина Михайла Каменюка нагороджено міжнародною літературно-мистецькою премією імені Лесі Українки за…

Вінничанина Михайла Каменюка нагороджено міжнародною літературно-мистецькою премією імені Лесі Українки за…

Премія — «За значну літературно-культурологічну діяльність».
«Красо України, Подолля» — такими рядками Леся Українка відгукнулася про свою поїздку до Могилева-Подільського. У місто над Дністром вона вперше приїздила з матір’ю Оленою Пчілкою до знайомих у 80-х роках позаминулого століття, а пізніше мати письменниці проживала у цьому місті впродовж чотирьох років.

Саме це місто є малою батьківщиною нинішнього лауреата. про це пише golos.com.ua. Михайло Каменюк тривалий час очолював обласну письменницьку організацію. Знаний не тільки як майстер поетичного слова, автор багатьох книг. Він ініціював проєкт відновлення славетного альманаху «Русалка Дністрова», створеного свого часу силами учасників гуртка «Руська трійця».
Протягом дев’яти років редагує альманах, на сторінках якого презентує творчість, краєзнавчу і культурологічну діяльність майстрів слова, краєзнавців, фольклористів семи регіонів держави, через які несе свої води Дністер. Це — Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька та Одеська області.

Окрім того, створив з однодумцями й очолив громадську організацію «Русалка Дністрова». Однойменні фестивалі літератури та мистецтва організовує названа ГО на теренах України і сусідньої Молдови, із залученням молдовських митців.
В активі організації є ще один міжнародний проєкт — два конкурси на українську казку для нашої діаспори в різних країнах. Проводять їх спільно з німецькою культурологічною фундацією, яку очолює Генріх Дік. Михайло Каменюк переклав і видав у Вінниці чотири книги Діка, три з яких — казки і казки-п’єси для дітей. Одну з них — «Неймовірні пригоди річкової феї Агайї та її друзів» поставив на сцені Вінницький академічний театр ляльок на міжнародному фестивалі «Подільська лялька». До участі у журі фестивалю запросили німецького казкаря.

«Громадська організація «Русалка Дністрова» номінуватиме наш спільний проєкт із німецькою культурологічною фундацією, яку очолює Генріх Дік, на премію імені Лесі Українки, — розповів «Голосу України» Михайло Каменюк. — У перший рік конкурсу «Казка сьогодні» серед української діаспори отримали 500 творів! Навіть не віриться, що цей жанр такий популярний. Як на мене, такий проєкт заслуговує на схвалення і відзначення. Моє лауреатство стало цілковитою несподіванкою. Особливо приємно, що нагорода припадає на ювілейний 150-й рік із дня народження поетеси».

Диплом лауреата Михайлу Каменюку вручили під час літературно-мистецького вечора «Ні, я жива, я вічно буду жити!», що відбувся в обласній науковій бібліотеці імені Тімірязєва у Вінниці.
Вл. інф.

На світлині: диплом лауреата Міжнародної премії імені Лесі Українки Михайлу Каменюку вручив керівник Вінницької обласної письменницької організації Вадим Вітковський.
Фото Віктора СКРИПНИКА
 

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Вінничанина Михайла Каменюка нагороджено міжнародною літературно-мистецькою премією імені Лесі Українки за…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"