Вікіпедії виповнилось 20 років: цікаві факти про ресурс

Вікіпедії виповнилось 20 років: цікаві факти про ресурс

Сьогодні Вікіпедія — найпопулярніший та найбільший довідник на планеті, в якому містяться тексти на 316 мовах. Щомісяця сайт відвідують 1,7 млрд інтернет-користувачів. 15 січня Вікіпедія відзначила свій 20-й день народження. Ми зібрали цікаві факти про сайт. Про це пише thegard.city.

Заснували сайт Джиммі Вейлз разом із Ларрі Сенгером. Тоді вони навіть не уявляли, якої популярності набуде їхнє дітище. Першою мовою, якою були доступні статті на Вікі, була англійська, другою — німецька (за два місяці після створення).

До неї звертаються всі: від журналістів до політиків, однак навіть на самій Вікіпедії зазначено, що не варто використовувати її як першоджерело.

Що означає назва?
«Вікі» з гавайської означає «швидко». «Педія» (частина зі слова «енциклопедія») — означає великий тлумачний словник. Якщо ж своїми словами, то це місце, де можна швидко знайти інформацію про щось чи когось.

Хто її пише?
Участь в написанні статей може брати будь-хто. Наприклад, в українськомовній версії Вікіпедії зареєстровано близько 540 тисяч користувачів, однак не всі вони активні дописувачі.

Цікаві факти
Стаття, яку редагували найчастіше, присвячена 43-му президенту США Джорджу Бушу-молодшому. Її редагували 45 862 рази.
Щосекунди енциклопедія отримує від 25 до 60 тисяч запитів користувачів.
Кількох членів Конгресу США у 2006 році спіймали на тому, що вони редагували статті про себе, аби виставити себе у кращому світлі.
У 2019-му році з’ясували, що один американський підліток створив понад 60 тисяч статей у шотландській англійській версії Вікі, при цьому він не володів мовою.
Український розділ Вікіпедії був створений 2004 року. Сьогодні тут близько 1 млрд статей.
Матеріали Вікіпедії не проходять експертної оцінки, тож не можуть уважатися першоджерелом. Тобто сюди свідомо можуть внести неправдиві дані.
Тут теж трапляються фейки. Стаття про фіктивну тварину «mustelodon», що начебто колись жила в Центральній Америці, була доступна на сайті майже 15 років.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Вікіпедії виповнилось 20 років: цікаві факти про ресурс

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"