Вікіпедії виповнилось 20 років: цікаві факти про ресурс

Вікіпедії виповнилось 20 років: цікаві факти про ресурс

Сьогодні Вікіпедія — найпопулярніший та найбільший довідник на планеті, в якому містяться тексти на 316 мовах. Щомісяця сайт відвідують 1,7 млрд інтернет-користувачів. 15 січня Вікіпедія відзначила свій 20-й день народження. Ми зібрали цікаві факти про сайт. Про це пише thegard.city.

Заснували сайт Джиммі Вейлз разом із Ларрі Сенгером. Тоді вони навіть не уявляли, якої популярності набуде їхнє дітище. Першою мовою, якою були доступні статті на Вікі, була англійська, другою — німецька (за два місяці після створення).

До неї звертаються всі: від журналістів до політиків, однак навіть на самій Вікіпедії зазначено, що не варто використовувати її як першоджерело.

Що означає назва?
«Вікі» з гавайської означає «швидко». «Педія» (частина зі слова «енциклопедія») — означає великий тлумачний словник. Якщо ж своїми словами, то це місце, де можна швидко знайти інформацію про щось чи когось.

Хто її пише?
Участь в написанні статей може брати будь-хто. Наприклад, в українськомовній версії Вікіпедії зареєстровано близько 540 тисяч користувачів, однак не всі вони активні дописувачі.

Цікаві факти
Стаття, яку редагували найчастіше, присвячена 43-му президенту США Джорджу Бушу-молодшому. Її редагували 45 862 рази.
Щосекунди енциклопедія отримує від 25 до 60 тисяч запитів користувачів.
Кількох членів Конгресу США у 2006 році спіймали на тому, що вони редагували статті про себе, аби виставити себе у кращому світлі.
У 2019-му році з’ясували, що один американський підліток створив понад 60 тисяч статей у шотландській англійській версії Вікі, при цьому він не володів мовою.
Український розділ Вікіпедії був створений 2004 року. Сьогодні тут близько 1 млрд статей.
Матеріали Вікіпедії не проходять експертної оцінки, тож не можуть уважатися першоджерелом. Тобто сюди свідомо можуть внести неправдиві дані.
Тут теж трапляються фейки. Стаття про фіктивну тварину «mustelodon», що начебто колись жила в Центральній Америці, була доступна на сайті майже 15 років.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Вікіпедії виповнилось 20 років: цікаві факти про ресурс

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…

Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ. 

Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле

Міністра освіти Оксена Лісового звинувачують у плагіаті

Новопризначеного міністра освіти та науки України Оксена Лісового звинувачують у плагіаті у його кандидатській дисертації з філософії. Заяву з відповідними звинуваченнями опублікували н

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"