«Війна, що змінила Рондо» вийшла фарерською мовою, носіїв якої у світі всього 60 тисяч

«Війна, що змінила Рондо» вийшла фарерською мовою, носіїв якої у світі всього 60 тисяч

Книжка «Війна, що змінила Рондо» Романи Романишин та Андрія Лесіва вийшла фарерською мовою. Про це повідомила головна редакторка та співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка на своїй фейсбук-сторінці.

«Приємне. Це книжка фарерською мовою. Ми продали права на книжку Романи Романишин та Андрія Лесіва у 27 країн. Фарерські острови були 26-ю країною», — написала Савка.

 

 

Видання підготував книжковий відділ Асоціації вчителів Фарерських островів, а всі доходи від продажу передаються Червоному Хресту Фарерських островів для підтримки українських біженців, які живуть на Фарерах. 

 

Переклала книжку з норвезької на фарерську наукова асистентка факультету мови та літератури Університету Фарерських островів Санна А. Даль.

 

Книжку видали на волонтерських засадах. Перекладачка, редактори та дизайнери працювали безплатно, а витрати на друк взяли на себе благодійні організації.

 

 

Фарерська мова — одна зі скандинавських мов. Вона є офіційною мовою Фарерських островів. Загальна кількість носіїв фарерської мови приблизно 60 тисяч осіб: 48 тисяч на Фарерських островах та 12 тисяч у Данії.

 

Нагадаємо, книжка вже виходила друком в інших країнах, а її продаж відбувався з благодійною метою. Болгарською книжка вийшла у видавництві SoftPress, яке передавало виручені кошти на допомогу жертвам війни в Україні. 

 

У Франції з кожного проданого примірника цієї книжки 1 євро йде на допомогу дітям в Україні.

 

У 2015 році книжка вийшла словацькою мовою у видавництві BRAK, частина коштів з продажу також спрямована на гуманітарну допомогу українцям.

 

У США книжку внесли до сотні найкращих ілюстрованих видань року, а у Німеччині вона потрапила до списку найкращих книжок 2022 року та отримала відзнаку Берлінського літературного фестивалю.

 

А у 2019 році за мотивами «Війна, що змінила Рондо» творчої майстерні «Аґрафка» під керівництвом режисерки Ольги Гаврилової зняли короткометражний анімаційний фільм.

 

Читайте нашу рецензію: Війна і мир, що змінили Рондо

 

Чільне фото: Берлінський літературний фестиваль

Фото: Мар’яна Савка, книжковий відділ Асоціації вчителів Фарерських островів.

Оригінал статті на Suspilne: «Війна, що змінила Рондо» вийшла фарерською мовою, носіїв якої у світі всього 60 тисяч

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Науковець Дональд Рейфілд відмовився від премії на знак протесту проти уряду Сакартвело

Британський науковець Дональд Рейфілд відмовився від премії «Подяка» від Дому письменників Сакартвело, висловивши своє невдоволення політичною ситуацією в країні та діями правлячої парт

Фольклорист, журналіст і літератор Михайло Буджак із Тлумаччини видав перше трикнижжя…

Таких подвижників і жниварів літературної ниви землі Покутської, як Михайло БУДЖАК, я образно і з пошанівком величаю водночас рабами й панами слова. Недавно автор завершив свій чи не найпотужніший видавн

У Раді зареєстрували законопроєкт про повну заборону російської мови у школах

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №13072, який передбачає повну заборону використання російської мови у школах – включно з перервами та позаурочним часом.
У законопроєкті про

Трамп скорочує агенства, що займаються бібліотеками, музеями і низкою вільних медіа

Президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення функцій та персоналу семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода» та «

Президентка IPA Ґванца Джобава засудила організаторів нацстенду Сакартвело

Під час Лондонського книжкового ярмарку президентка Міжнародної асоціації видавців і картвельська видавчиня Ґванца Джобава розкритикувала Дім письменників Сакартвело та міністерство кул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"