Меню

Від чийого імені писати?

Букнет Від чийого імені писати?

Від чийого імені писати?

Вітаю, літнетівці ♥

Я в своїх творах викристовувала всі ці варіанти, тому не з чуток знаю, що у кожного є свої переваги й недоліки.

Наприклад, коли “говориш” вустами героя, маєш змогу більш яскраво розкрити його почуття й думки, бачення ситуації… Та при цьому важче “розписувати” інших персонажів, бо, погодьтеся, було б дивно, аби один герой знав все про інших.  

Інша справа, коли пишеш від імені автора, тобто в третій особі. Так всі герої опиняються на плюс-мінус рівних умовах, але при цьому фактично неможливо розкрити хоча б одного персонажа аж так сильно, як би це було, аби “говорив” він сам. Також не варто забувати, що розповідаючи історію як автор, можеш висловити одразу кілька позицій, а от один герой за всіх “сказати” не зможе.

Насправді це лише найвидиміші “плюси” й “мінуси”. Впевнена, всі хто читав і писав у різних форматах вже давно виділив їх для себе. 

Складно сказати, чи можна котрийсь із варіантів назвати кращим або гіршим. Як автор, я не надаю перевагу чомусь одному, а обираю формат подачі історії з огляду на те, якого ефекту хочу досягнути. Наприклад, “Я кохаю Вас, пане професоре” написаний від імені головної героїні, бо я хотіла створити ефект певної межі, відстороненості, який зазвичай присутній у спілкуванні між вчителем/викладачем і ученицею/студенткою, що поступово послаблюється. Не знаю, чи вийшло, але задумувалося так 🙂

Втім, цікаво було б дізнатися, що більше подобається читачам: історія від імені автора, головного героя/героїні, одразу кількох персонажів, автора й героя/героїв одночасно?.. 

 

Цілуночки,

Ваша Торі

Оригінал статті на litnet.com: Від чийого імені писати?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення