Від початку нової фази війни закрилися понад 300 українських медіа
Протягом 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення росію в Україну свою роботу припинили 329 медіа, з яких лише 16% вдалося відновити діяльність. Про це свідчить дослідження Інституту масової інформації (ІМІ).
Найбільше закриття медіа торкнулося регіонів, які знаходяться близько до лінії бойових дій. Лідерами серед постраждалих регіонів стали Запорізька область (50 медіа), Донецька (35), Херсонська (34), Миколаївська (30), Харківська (29), Луганська (26) та Одеська (24). Загалом медіа припиняли діяльність в усіх регіонах, окрім Львівської та Івано-Франківської областей, хоча ІМІ не виключає, що і там могли бути закриття, про які поки не відомо.
Основні причини припинення роботи медіа:
- Тимчасова окупація територій – 117 медіа.
- Фінансові труднощі через війну – 96 медіа, зокрема в Одеській області 83% закритих медіа припинили роботу саме через це.
- Інтенсивні бойові дії, що унеможливили роботу журналістів – 82 медіа.
- Інші причини, включно з переїздом журналістів, проблемами з розповсюдженням і неможливістю працювати у звичному форматі, стали причиною закриття ще 29 медіа.
Шість медіа припинили роботу через мобілізацію їхніх редакторів або керівників. Це стосувалося двох медіа в Миколаївській та Чернівецькій областях, а також по одному в Кіровоградській та Черкаській областях.
Найбільших втрат зазнало телебачення – 105 телеканалів (32% усіх закритих медіа). Серед друкованих медіа закрилося 95 газет (29%), серед радіостанцій – 77 (23%). Онлайн-медіа постраждали найменше: припинили роботу 52 новинні сайти (16%).
Серед регіонів, де медіа вдалося відновити роботу, лідирують Херсонська (14 медіа), Харківська (12) та Миколаївська області (7). Відновлення стало можливим переважно після деокупації територій, де журналісти змогли повернутися до роботи.
Як відомо, у 2022 році в Україні запустили сервіс для підтримки фінансування медіа.
Чільне фото: Freepic
Інфографіка: ІМІ
Оригінал статті на Suspilne: Від початку нової фази війни закрилися понад 300 українських медіа
Блог
У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліттяУ Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі
Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь
У столиці перейменують ще одну бібліотекуУ Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход
Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в
Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.