Від книжок-картинок до казок про світло: найпомітніші дитліт листопада

Від книжок-картинок до казок про світло: найпомітніші дитліт листопада

Патріотичні книжки-картинки, які можна дарувати іноземцям, шалені пригоди й свіженький детектив для середнього шкільного віку — у нашому огляді книжкових новинок для дітей.

Киці-мандрівниці. Книжка 5

Галина Манів. Ілюстрації: Дмитро Печенкін. — Київ: Рідна мова, 2022. — 48 с. 

5+

Галина Манів створила цілу серію книжок про пригоди киць Мулі й Манюні, які мандрують різними країнами. У п’ятій книжці, здолавши довгу дорогу, подружки опиняються на Мадагаскарі, а Манюня, серед іншого, виявляє, що в лемурів такі ж смугасті хвости, як у неї. 

 

Описати вир пригод, вигаданий авторкою, досить складно: це динамічна та трохи навіжена (в хорошому сенсі) історія, події в якій ніколи не стають на паузу. Цей шалений ритм вміщено в доволі компактний, максимально пожвавлений діалогами текст у супроводі яскравих, «мультяшних» ілюстрацій Дмитра Печенкіна. Радимо книжку «для розчитування» дітям, які не ще мають навички зосереджуватися на розлогіших і «повільніших» текстах.

Купити книжку.

Розповідь про Україну. Гімн слави та свободи

Майкл Семпсон, Олена Харченко. Ілюстрації: Поліна Дорошенко. — Львів: ВСЛ, 2022. — 36 с.

 5+

Це книжка-картинка та українсько-англійська білінгва, що «презентує» Україну дітям дошкільного та молодшого шкільного віку. Розповідь розпочато з географічної своєрідності нашої країни, продовжено яскравими моментами з історії, державною символікою, видатними особистостями та боротьбою за свободу. Волелюбність та шлях до самовизначення українців — головний, наскрізний акцент цієї книжки.

 

Видання, вочевидь, «працюватиме» на плекання почуття національної гордості маленьких українців, а закордонних читачів знайомитиме з базовими маркерами української ідентичності, що важливо — саме політичної, а не етнічної. Книжку можна радити на подарунки друзям і знайомим з інших країн. Зокрема, вони будуть приємно здивовані візуальною складовою книжки — сучасною і стильною. 

Купити книжку.

Знайомтеся, Шерлок!

Леся Антонова. Ілюстрації: Дмитро Печенкін. — Київ: Рідна мова, 2022. — 128 с.

5+

Зав’язка історії проста. Софійка мріє про песика на кожен свій день народження, і от нарешті це стається: у домі оселяється йорк! На нього з дівчинкою чекатимуть веселі пригоди, протистояння з ворогами й поява нових друзів. Занадто просто й невибагливо? Не зовсім. 

 

Уся привабливість цієї книжки — у м’якому гуморі, неймовірно теплій атмосфері та важливих, універсальних меседжах про любов і турботу, які проступають між рядків. Чудова пригодницька книжка для старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. До речі, простий синтаксис, увага до лексики та зручний кегль у цій книжці допоможуть «розчитатися» початківцям. 

Купити книжку.

Таємна рада вітрів

Саша Войцехівська. Ілюстрації: Євген Харука. — Харків: Vivat, 2022. — 64 с. 

6+

Війчик — пустотливий вітерець, який уже чотири роки працює бризом. Геть не погане заняття: знай собі дмухай легенько з моря на берег і навпаки. Утім невдовзі збирається Таємна рада вітрів, і все в житті Війчика летить шкереберть. Йому доведеться помандрувати світом, випробувати свої сили, навчитися опановувати імпульси та емоції, а це дуже, як виявилося, непросто.

 

Книжка Саші Войцехівської легка для сприйняття, стилістично вправна й дуже динамічна. Ілюстрації Євгена Харука демонструють широкий спектр емоційних станів і настроїв персонажів. Читаючи «Таємну раду вітрів», дитина щонайменше добре розважиться й вивчить назви різних типів вітру. Але переконані також, що книжка слугуватиме приводом для розмови на теми емоцій та підтримуватиме юних читачів на шляху, на якому вони поступово вчаться опановувати себе. 

Купити книжку.

Казка про світло

Христина Лукащук. — Харків: Жорж, 2022. — 32 с.

7+

8 років тому ілюстраторка Христина Лукащук створила «Казку про Майдан», в якій за допомогою міфологічних образів описала поворотний момент в сучасній українській історії. 2022 року мисткиня створила другу частину цього «диптиха» — про ворога, який напав на Україну. 

 

Книжка не менш вражає вишуканою візуальною складовою, в якій сучасна стилістика поєднується із класичними образами, що слугують українськими культурними маркерами — від половецьких баб і мамаїв до зображень ЗСУ. 

 

Текстова частина книжки-картинки знову спирається на своєрідну історіософію, в якій буття України та українців визначене «на Небесах» і мислиться в тісному зв’язку з Божою волею. Ця вся «метафізика» працює на відтворення і закріплення консолідаційного національного міфу. 

Купити книжку.

Усі під підозрою!

Маруся Щербина. Ілюстрації: Євгенія Олійник. — Львів: ВСЛ, 2022. — 200 с. 

9+

Вдала новинка в жанрі шкільного детективу! І бонус — під однією обкладинкою відразу дві повісті про пригоди тих самих персонажів, братів Остапа, Олега та їхньої шкільної подруги Соні. 

 

Олег — старший, по-підлітковому скептичний, але й він не може встояти перед ентузіазмом молодшого брата. Бо Остап, начитавшись і надивившись про Еркюля Пуаро й Шерлока Голмса, сповнюється азарту та вирішує знайти вкрадені в школі козацькі монети. 

 

Під підозрою справді опиняються всі — від однокласників до вчителів, а динамічне «розслідування» обростає кумедними деталями й ситуаціями. Чи слід казати, що юні герої зрештою доводять справу до кінця? Щоб відразу поринути в нову пригоду — шукати загадкових «привидів» зі старовинного будинку навпроти.

 

Легку динамічну книжку вирізняють жваві, дотепні й досить реалістичні голоси дітей і підлітків. За юними «детективами» справді приємно стежити.

Купити книжку.

Читаємо малюкам

Ілюстрації: Ольга Ребдело — Харків: Ранок, 2022. — 64.

3+

У книжці зібрано казки та віршики для дошкільнят від колективу сучасних українських авторів. Тексти доступні для розуміння вже з 2-3 років. Це прості, короткі сюжети переважно про тварин і лише зрідка — про людей чи машини. 

 

Ілюстрації в книжці сучасні, яскраві й дотепні. Сюжети переважно традиційні, події відбуваються в більшості на лоні природи, а завершуються всі історії доволі дидактично. Наприклад, у «Двох баранцях» від Юліти Ран обидва герої одночасно натрапили на галявину із соковитою травою. Поки вони сперечалися, чия це знахідка, прийшли корівки й дружно з’їли траву. Баранцям же довелося шукати обід деінде. 

 

Книжку вочевидь можна радити для сторітаймів у дитсадках — вона допоможе ненав’язливо ілюструвати виховні меседжі.  

Купити книжку.

 

Оригінал статті на Suspilne: Від книжок-картинок до казок про світло: найпомітніші дитліт листопада

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"