Відомі цьогорічні лавреати Шевченківської премії

Відомі цьогорічні лавреати Шевченківської премії

Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка 9 березня назвав імена цьогорічних лареатів.

 

У номінації «Література» перемогу здобула Оксана Луцишина з романом «Іван і Феба» (Видавництво Старого Лева).

У номінації «Публіцистика, журналістика» переміг Станіслав Асєєв з книжкою есеїв «В ізоляції» (видавництво «Люта справа»).

У номінації «Музичне мистецтво» перемогли Олександра Андрусик (директорка агенції), Євген Шимальський (співзасновник агенції), Катерина Сула (виконавча продюсерка), музичне агентство «УХО» з  циклом «Архітектура голосу».

 

За «Візуальне мистецтво» відзначили Бориса Михайлова з проєктом «Випробування смертю».

 

Серед кандидатів у номінації «Кіномистецтво» обрали Валентина Васяновича з фільмом «Атлантида», а за «Театральне мистецтво» відзначили Сергія Маслобойщикова, Наталію Рудюк та Олександра Бегму – творців вистави «Verba» за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

 

У церемонії оголошення лавреатів взяли участь голова Комітету Юрій Макаров, професторка, літературознавиця Тамара Гундорова, директор з розвитку музичної премії YUNA, музичний оглядач Ігор Панасов, мистецтвознавиця, незалежна кураторка сучасного мистецтва Тетяна Кочубінська, художниця Влада Ралко, продюсерка, співзасновниця Української кіноакадемії Юлія Сінькевич.

 

Як повідомив президент України Володимир Зеленський, вручення Шевченківської премії цьогоріч відбудеться 20 травня, у 60-ту річницю її заснування.

 

Шевченківська премія – найвища державна нагорода України в галузі культури і мистецтва, заснована 1961 року. Рішення про присудження премії ухвалює президент України на основі пропозицій Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

Як повідомлялося, раніше Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка визначив короткий список цьогорічних претендентів.

 

Нагадаємо, що Шевченківський комітет очолив головний редактор телебачення Суспільного мовника Юрій Макаров, також оновився склад комітету.

 

Минулого року у номінації «Література» переможцями стали: Маріанна Кіяновська з книгою поезій «Бабин Яр. Голосами» і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв «Так, але…».

 

Фото Оксани Луцишиної: Валентин Кузан

Фото Станіслава Асєєва: radiosvoboda.org

Оригінал статті на Suspilne: Відомі цьогорічні лавреати Шевченківської премії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…

Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ. 

Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"