Відомі фіналістки премії Women in Arts-2021 в літературі

Відомі фіналістки премії Women in Arts-2021 в літературі

Український інститут та UN Women в Україні оголосили фіналісток премії Women in Arts у номінації «Жінки в літературі». Премія щорічно вручається в середині березня, щоб привернути увагу до досягнень жінок, які працюють у мистецтві.

До фіналу потрапили:

 

 • Софія Андрухович
 • Ірина Шувалова
 • Олена Герасим’юк
 • Марина Гримич
 • Таня Малярчук

 

До складу експертної ради увійшли: Богдана Неборак, Андрій Любка, Ростислав Семків, Олег Коцарев. До складу експертного жюрі: Тарас Лютий, Оксана Щур та Оксана Забужко.

 

У категорії «Жінки в культурному менеджменті» номіновані:

 

 • Юлія Федів
 • Надія Парфан
 • Ірина Славінська
 • Альона Дмуховська
 • Оксана Зварич

 

Експерна рада: Богдан Логвиненко, Ольга Жук, Аліна Ханбабаєва, Христина Береговська. Експертне журі: Еміне Джапарова, Іван Козленко та Юлія Сінькевич.

 

До номінації «Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях» потрапили:

 

 • Анастасія Платонова
 • Катерина Ботанова
 • Віра Балдинюк
 • Наталя Грабченко
 • Оксана Волошенюк

 

Експертну ради склали: Андрій Куликов, Олена Гусейнова, Оксана Мамченкова, Михайло Рашковецький. Експертне журі: Олег Коцюба, Ірина Славінська, Дарія Бадьор.

 

Також премія Women in Arts вручається у номінаціях: «Жінки у візуальному мистецтві», «Жінки в театрі», «Жінки в кіно» та «Жінки в музиці». З повним списком номінанток можна ознайомитися на сторінці Українського інституту.

 

Цьогоріч на Women in Arts з’явилася особлива відзнака, яка вручатиметься жінкам, що не працюють в мистецтві, але роблять великий внесок в українську культуру. У 2021-му її отримає Валерія Бурлакова – волонтерка, молодша сержантка ЗСУ.

 

Церемонія нагородження Women in Arts відбудеться 12 березня. Статуетку для переможниць створює українська скульпторка Марія Куліковська.

 

Премія Women in Arts покликана закласти фундамент для традиції, яка може стати важливою складовою розвитку української культури і надихнути жінок у мистецтві на нові досягнення. Головними вимогами до конкурсанток є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання.

 

Як повідомлялося, переможницею Women in Arts-2020 в літературі стала Оксана Забужко.

 

Лавреаткою першої премії Women in Arts-2019 в категорії «Жінки в літературі» стала Катерина Калитко.

Оригінал статті на Suspilne: Відомі фіналістки премії Women in Arts-2021 в літературі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"