Відомі переможці премії з фантастичної літератури «Фантастичні talks»

Відомі переможці премії з фантастичної літератури «Фантастичні talks»

Команда «Фантастичні talks» оголосили переможців щорічної однойменної премії у сфері фантастичної української та зарубіжної літератури. Церемонія оголошення відбулася на їхньому ютуб-каналі.

 

«Коли закінчується один рік і наближається новий, хочеться зібрати докупи все, що відбулося, хочеться винести якісь уроки та почати рік із новими цілями», — прокоментувала мету події одна з авторок каналу Дарія Піскозуб. 

 

Категорія «Художня література»

 

Номінація «На скрижалях історії» за найкраще опрацювання історичного контексту в фантастиці — Ребекка Кван «Макова війна» в перекладі Ганни Литвиненко, видавництво «Жорж».

 

Номінація «Ти просто космос» за «за наукову фантастику, розмах якої надихнув Макса Кідрука «Нові Темні Віки» — Джеймс С. А. Корі «Експансія. І прокинеться Левіафан» у перекладі Олеся Петіка, видавництво «НК Богдан».

 

Номінація «Персик» за «ретельно виписаних персонажів, з якими хочеться напитись» — Лі Бардуго «Дев’ятий дім» у перекладі Єлени Даскал, видавництво Vivat.

 

Спецвідзнака «За дідуся Толкіна» за масштабний фантастичний проєкт, що вражає темпами, обсягами та ретельністю — видавництво «НК Богдан» за цикл «Колесо Часу» Роберта Джордана.

 

Спецвідзнака «Темрява наступає» за «сміливе й невпинне поширення темних фантастичних жанрів на теренах України» — видавництво «Рідна мова» за серію «Сузір’я світів».

 

Спецвідзнака «За хлопчиків, що вижили» за множину чудових фантастичних циклів для молодшої авдиторії — видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» за «Гаррі Поттера» Джоан Ролінґ та цикли «Бартімеус», «Локвуд і Ко» Джонатана Страуда.

 

Спецвідзнака «Із бабусиної скрині» за серію книг, що опрацьовують мітологію, культуру та історію різних народів — видавництво «Жорж» за серію «Рік Ріордан представляє» —  «Ару Шах» Рошані Чокші та «Драконова долина» Юн Ха Лі.

Категорія «Фантастичний соціум»

Номінація «Атланти Фантастики» для організацій, медіа, блогерів чи авторів, які невпинно поширюють перекладні та українські тексти та виводять фантастичний жанр на новий рівень, — літературний проєкт «Зоряна Фортеця».

 

Номінація «Медіа нашого серденька» для медіа, що популяризують фантастику на українському ринку, — блог UAGeek.

 

Номінація «Перекладач-зіронька» для «перекладачів фантастичної літератури в Україні, чия робота створює цілі нові фандоми, закриває культурні прогалини та відкриває українському читачеві світ», — Ганна Литвиненко за переклад «Макової війни» Ребекки Кван, Євген Ширинос за переклад «Паперового звіринця» Кен Лю та Наталія Михайловська за переклад «Дітей Дюни» Френка Герберта.

 

Номінація «Подія року» для «подій, що змінюють фантастичний ринок та задають темп для подальшого розвитку»  — зустріч з Річардом Морганом на Comic Con Ukraine та інтерв’ю Голлі Блек українським читачам з видавництвом Vivat.

 

Номінація «Фандом року» для «фан-угруповань, що гучно заявляють про свою любов до літератури, поширюють її та готові боротись за її точність та гучність на українському ринку» — спільнота «Брендон Сандерсон і Роберт Джордан / Космер Колесо Часу» та горор-спільнота «Бабай».

 

Особисті відзнаки

 

Від Світлани Тараторіної: «У країні невірних» Яцека Дукая — «за продовження традицій Лема та неймовірне інтелектуальне задоволення від читання», «Джонатан Стрендж і містер Норрел» Сюзанни Кларк «за те, що нарешті ця грандіозна книга перекладена українською».

 

Від Дарії Піскозуб: «Драконова перлина» Юн Хан Лі — «за сміливість у поєднанні минувшини із майбутнім (фольклору з космосом), багату соціальну репрезентацію та неймовірних персонажів», «Око світу» Роберта Джордана — «за фантастичний задум, для реалізації якого потрібна сміливість написати більше десятка книг, та плетиво алюзій та посилань світу колеса Часу».

 

Від Ірини Грабовської: «Дев’ятий дім» Лі Бардуго — «за неймовірне сплетення тонкого психологізму і любові до історії», «Сага Том 4» Брайана К. Вона, Фіони Степлз — «за карколомне поєднання фентезійної світобудови, космоопери та дахозносні вигадані раси», «Кода» Саймона Спаррієра — «за абсурдно-фантастичний апокаліпсис», трилогія «Народ повітря» — «за ОТЕТО ПОВОРОТИ та велике guilty pleasure», «Химерна планета» — «за наймиліші стікери в телеграмі».

 

Від Наталії Довгопол: «Не мій дім» Ярослави Литвин — «за сміливість поєднання психологічного з фантастичним», «Очі чорного дзеркала» Віталіни Макарик, Алевтіни Шавлач, Світлани Вертола — «за кльові страшилки, яких бракувало», «Котигорошка: заплутані казки» Валентини Вздульської, Оксани Лущевскої — «за експерименти й десакралізацію українських казок».

 

Від Наталії Матолінець: «Пісня Ахілла» Меделін Міллер — «бо це прекрасно», «Дев’ятий дім» Лі Бардуго — «бо це потужно, магічно-містично і доросліше за попередні книги авторки», «Мрійник Стрендж» Лейні Тейлор — «бо це щемкий і насичений текст, аромат Сходу та мітів», «Колесо часу» — «бо улюблена серія нарешті українською і це треба відсвяткувати».

 

Спецвідзнака від «Зоряної Фортеці» за дебют-2021, що приємно вразив, — книжки «Риби, що пливуть угору» Ольги Фири «за  наукову фантастику про роботів, що насправді оповідає про людей» та «Гліл» Андрія Горбунова «за сучасне міське фентезі, де важливе кожне слово з визначення».

 

Спецвідзнака від українських читачів «Фантастичний книговістун» блогерові чи блогерці, що неустанно поширює фантастику на українському ринку — Олександра Горзов (sasha.books).

 

Окрім премії, під час етеру анонсували  фантастичні книжки на 2022 – як від українських авторів, так і перекладні видання від більш ніж 10 видавництв.

 

Фантастичні talks — український ютуб-канал, на якому «п’ятеро українських фантасток щомісяця збираються, аби обговорити новинки та віяння галузі, а також підняти келих за українську фантастику». Авторками є письменниці Ірина Грабовська, Світлана Тараторіна, Наталія Матолінець, Дарія Піскозуб та Наталія Довгопол.

 

Нагадаємо, влітку цього року відбувся конкурс відгуків на фантастику та фентезі від видавництва «НК Богдан».

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Відомі переможці премії з фантастичної літератури «Фантастичні talks»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"