Відомі лавреати літературної премії імені Ірини Вільде 2021

Відомі лавреати літературної премії імені Ірини Вільде 2021

Журі літературної премії імені Ірини Вільде 2021 назвало імена переможців цього року. Про це повідомляється на сайті Національної спілки письменників України.

 

Лавреатом першої премії за «антивоєнний» роман «Цуцик» (2019) став Віталій Запека з Полтави.

«Це перша премія «Цуцика» (якщо не вважати диплом фестивалю «Зелена хвиля». Після гонінь на цю книжку під час номінації на премію Шевченка трохи дивно отримати премію від спілки письменників. Хоч і Львівської філії. Адже голова Всеукраїнської, Михайло Сидоржевський, написав відкритий пасквіль на цю книжку, не читаючи її», – повідомив в ексклюзивному коментарі Читомо Віталій Запека.

 

 

Друга премія присуджена Олегові Полякову з Києва за роман «Крижана карусель» (2019).

 

Володарем третьої премії за роман «Люди і трафарети» (2018) став письменник із Ківерців (Волинської області) Сергій Гупало.

 

Спеціальну відзнаку Премії на пошанування Левка Різника отримає Галина Лицур-Щадей з Івано-Франківщини за збірку оповідань «Таке життя» (2019).

 

Церемонія нагородження і представлення книжок переможців відбудеться на початку травня цього року, про що буде повідомлено додатково.

 

Нагадаємо, Премію імені Ірини Вільде заснували 2007 року Львівська обласна організація Національної спілки письменників України та народний депутат України Петро Писарчук на честь 100-річчя від дня народження української письменниці Ірини Вільде. Премією відзначаються українські письменники за визначні літературні здобутки, новаторство в українській прозі різних жанрів, сприяння сучасному літературному процесу в Україні.

 

Як повідомлялося, Літературна премія Європейського Союзу оголосила короткий список.

 

Оригінал статті на Suspilne: Відомі лавреати літературної премії імені Ірини Вільде 2021

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"