Відомі лавреати літературної премії імені Ірини Вільде 2021

Відомі лавреати літературної премії імені Ірини Вільде 2021

Журі літературної премії імені Ірини Вільде 2021 назвало імена переможців цього року. Про це повідомляється на сайті Національної спілки письменників України.

 

Лавреатом першої премії за «антивоєнний» роман «Цуцик» (2019) став Віталій Запека з Полтави.

«Це перша премія «Цуцика» (якщо не вважати диплом фестивалю «Зелена хвиля». Після гонінь на цю книжку під час номінації на премію Шевченка трохи дивно отримати премію від спілки письменників. Хоч і Львівської філії. Адже голова Всеукраїнської, Михайло Сидоржевський, написав відкритий пасквіль на цю книжку, не читаючи її», – повідомив в ексклюзивному коментарі Читомо Віталій Запека.

 

 

Друга премія присуджена Олегові Полякову з Києва за роман «Крижана карусель» (2019).

 

Володарем третьої премії за роман «Люди і трафарети» (2018) став письменник із Ківерців (Волинської області) Сергій Гупало.

 

Спеціальну відзнаку Премії на пошанування Левка Різника отримає Галина Лицур-Щадей з Івано-Франківщини за збірку оповідань «Таке життя» (2019).

 

Церемонія нагородження і представлення книжок переможців відбудеться на початку травня цього року, про що буде повідомлено додатково.

 

Нагадаємо, Премію імені Ірини Вільде заснували 2007 року Львівська обласна організація Національної спілки письменників України та народний депутат України Петро Писарчук на честь 100-річчя від дня народження української письменниці Ірини Вільде. Премією відзначаються українські письменники за визначні літературні здобутки, новаторство в українській прозі різних жанрів, сприяння сучасному літературному процесу в Україні.

 

Як повідомлялося, Літературна премія Європейського Союзу оголосила короткий список.

 

Оригінал статті на Suspilne: Відомі лавреати літературної премії імені Ірини Вільде 2021

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка

Всім доброго  вечора! Хочу повідомити,що у суботу стартує моя новинка “Друг мого брата”

(Обкладинка інтрига))

Анотація:

Раніше я його недолюблювала. Зараз також… Але провівши з ним незабутню ніч, я закохалася.

Цикл книг “Кохання до нестями”

Запрошую всіх читати початок першої книги “Ніколи тебе  не забуду”  з циклу “Кохання до нестями”.

Головні герої першої книги:

1. Констянтин ― хлопець, якому 21 рік. Більше, ніж навчання йому подобається ходити

Книжка «Вічний календар» Василя Махна вийшла польською

Роман «Вічний календар» (Kalendarz wieczności) Василя Махна переклали польською мовою. Про це йдеться на сторінці письменника у фейсбуці.
 
Книжка побачила світ у відомому видавництві P

До 150-річчя Стефаника: біля рідної хати письменника виконають виставу за його…

14 травня в Україні відзначатимуть 150-річчя з дня народження письменника Василя Стефаника. У цей день біля рідної хати письменника в Русові покажуть виставу «Вона-Земля» за його творами. Про це пише s

Book Space оголосив спецпрограми цьогорічного фестивалю

IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Space оприлюднив перелік спецпрограм, які відбудуться цього року в межах фестивалю. Захід пройде 3-5 вересня у Дніпрі, на Фестивальному причалі.

Перейти до блогу

Нові автори

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Гаврилюк Тамара

Мене звати Гаврилюк Тамара, мені 15 років. Це – моя перша лірична збірка “Паперова краса”. Вона була удостоєна І місцем в конкурсі-захисті НДР від Малої академії наук.

Перейти до "Нові автори"