Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2020» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2020» оголосив переможців

ХХІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2020» оголосив переможців в семи номінаціях, премії «Нонфікшн» та головної відзнаки «Видавничий імідж року». Про це йдеться в офіційному пресрелізі конкурсу.

 

До списку переможців в усіх номінаціях увійшло 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України.

 

Переможцями рейтингу стали:

 

ХРЕСТОМАТІЯ

 • Номінація «Художня класика»: «Перші поетеси. Кодекс давньогрецької жіночої поезії» (Астролябія).

 

 • Номінація «Життєписи»: «Епістолярій Тараса Шевченка. У 2-х книгах» (Фоліо).

 

 • Номінація «Літературознавство / критика»: Володимир Панченко «Зупинитися і озирнутись» (Темпора); Ганна Улюра. «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» (ARTHUSS).

 

КРАСНЕ ПИСЬМЕНСТВО

 • Номінація «Сучасна українська проза / есеїстика / драматургія»: Софія Андрухович «Амадока» (Видавництво Старого Лева); Сергій Жадан «Хлібне перемир’я» (Meridian Czernowitz).

 

 • Номінація «Жанрова література»: Володимир Єшкілєв «Каїн« (Фоліо).

 

 • Номінація «Сучасна зарубіжна проза / есеїстика / драматургія»: Ольга Токарчук «Книги Якова», «Химерні оповідання» (Темпора).

 

 • Номінація «Поезія / афористика»: Сергій Жадан «Список кораблів» (Meridian Czernowitz).

 

СОФІЯ

 • Номінація «Філософія / антропологія / психологія»: Євген Бистрицький, Роман Зимовець, Сергій Пролієв «Комунікація і культура в ґлобальному світів» (Дух і Літера); Станіслав Комарек «Європа на роздоріжжі» (Апріорі).

 

 • Номінація «Політологія / соціологія / культурологія»: Тарас Лютий. «Культура принад і спротиву» (Темпора); Володимир Горбулин «Как победить Россию в войне будущего» (Брайт Букс).

 

МИНУВШИНА

 • Номінація «Популярні видання / історична белетристика»: Сергій Плохій «Забуті покидьки східного фронту» (Клуб Сімейного Дозвілля).

 

 • Номінація «Дослідження / документи»: Самійло Величко «Літопис» (Кліо).

 

 • Номінація «Біографії / мемуари»: Карл Ґустав Маннергейм «Мемуари. Том 1» (Астролябія); серія «Звитяжці» (Лілея-НВ).

 

ОБРІЇ

 • Номінація «Науково-популярна література»: Майкл Остергейм, Марк Олкшейкер «Смертельний ворог. Людство проти мікробів-убивць» (Лабораторія); Лія Прайс «Про що ми говоримо, коли говоримо про книжки. Історія та майбутнє читання» (Yakaboo Publishing).

 

 • Номінація «Бізнес / економіка / успіх»: Тімур Ворона, Дмитро Дубілет «Бізнес на здоровому глузді. 50 ідей, як домогтися свого» (BookChef).

 

 • Номінація «Публіцистика / сучасні мемуари»: Олександр Михед «Я змішаю твою кров з вугіллям. Зрозуміти український Схід» (Наш Формат); Олег Сенцов «Хроніка одного голодування. 4 з половиною кроки» (Видавництво Старого Лева).

 

 • Номінація «Спеціальна й адаптаційна література / стиль життя»: «Атлас птахів України: повна збірка» (Цюпак А. І.); Оксана Мороз «Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців», «Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню» (Yakaboo Publishing).

 

ДИТЯЧЕ СВЯТО

 • Номінація «Книжки для малечі»: Грася Олійко «Історія, яку розповіла Жука» (Видавництво Старого Лева).

 

 • Номінація «Література для молодших школярів»: Уляна Чуба «Мед і Паштет – фантастичні вітрогони» (Абабагаламага); Мішель Лекрьо, Селія Ґалле, Клеманс Ру де Люз «Підручник відважного мандрівника» (Час Майстрів).

 

 • Номінація «Література для школярів середніх класів»: «Шлях українського воїна» (Балтія-Друк).

 

 • Номінація «Книжки для юнацтва»: Нора К., Вітторіо Ґьосле. «Кав’ярня мертвих філософів. Філософське листування для дітей та дорослих» (Новий Акрополь).

 

ВІЗИТІВКА

 • Номінація «Малярство / фотографія / пластика»: «Нарбут. Студії. Спогади. Листи» (РОДОВІД).

 

 • Номінація «Архітектура / дизайн / театр / кіно / музика / спеціальні дослідження»: «ВУФКУ. Lost & Found. 1922–1930» (Довженко-Центр : Dovzhenko Centre).

 

 • Номінація «Краєзнавча і туристична література / етнографія / історія повсякдення / дорожні нотатки»: Дмитро Малаков, Ірина Малакова «У Києві 60-х» (ВАРТО).

 

У премії «Нонфікшн» фіналістом стала книжка «Лицарі голодного Ренесансу» (Дух і літера) мистецтвознавця Дмитра Горбачова про український авангард 20-30-х років та репресії. Лавреат премії — філософ Тарас Лютий з книжкою «Культура принад та спротиву» (Темпора).

 

Відзнаку «Видавничий імідж року», що визначається за сумарним рейтингом книжок даного видавництва, які потрапили до Коротких списків, отримало видавництво «Дух і літера».

 

Щоб сформувати короткі списки, експерти оцінили 893 книжки. Повні списки кожної з номінацій формуються на підставі трьох інформаційних джерел: асортименту книгарень, видавничих сайтів та пропозицій видавців. Далі експерти оцінюють книжки за якістю видання, перекладу, актуальності, тощо. У кожній з номінацій від 10 до 25 експертів.

 

Цьогоріч рейтинг відмовився від визначення Гран-прі та від урочистої церемонії нагородження через пандемію Covid-19.

 

Нагадаємо, Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» з 1999 року щорічно визначає найкращі українські книжки поточного року, видані вітчизняними видавцями самостійно або у співпраці з іноземними партнерами.

 

Як повідомлялося, минулого року лавреатами стали роман Марії Матіос «Букова земля» (номінація «Красне письменство»), упорядкована Вахтангом Кіпіані збірка документів «Справа Василя Стуса» («Хрестоматія»), журналістське розслідування Андрія Яніцького «Приватна історія. Злет і падіння найбільшого приватного банку України» («Обрії») тощо. Ґран-прі отримала книжка Василя Косіва «Українська ідентичність у графічному дизайні 1945–1989» (видавництво «Родовід»).

Оригінал статті на Suspilne: Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2020» оголосив переможців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Мазепинська Євангелія в Музеї книги і друкарства України

Бажання українців не просто вижити у час жорстоких випробувань – війни проти рашизму, але і жити повнокровним життям, засвідчують ті культурні події, які відбуваються у воюючій Україні сьогодні. Серед н

Письменник, колишній в’язень «Ізоляції» Асєєв здобув премію за мужність імені Діани…

Український письменник і журналіст, колишній в’язень терористів «ДНР» Станіслав Асєєв здобув премію за мужність імені Діани Ортіс.

Про це повідомив 24 травня керівник видавництва Українського науко

У росії штрафуватимуть за мапи без Криму

Держдума рф ухвалила закон про штрафи до 1 мільйона рублів або арешт до 15 діб за поширення мап, що «заперечують територіальну цілісність Росії». Про це повідомляє «Крим. Реалії», посил

У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.
 
Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подяк

Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

Вранці 26 травня російські окупанти скинули бомбу ФАБ-250 на Нью-Йорк Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
 
За його словами, внаслідок бомбардуванн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"