Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2020» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2020» оголосив переможців

ХХІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2020» оголосив переможців в семи номінаціях, премії «Нонфікшн» та головної відзнаки «Видавничий імідж року». Про це йдеться в офіційному пресрелізі конкурсу.

 

До списку переможців в усіх номінаціях увійшло 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України.

 

Переможцями рейтингу стали:

 

ХРЕСТОМАТІЯ

 • Номінація «Художня класика»: «Перші поетеси. Кодекс давньогрецької жіночої поезії» (Астролябія).

 

 • Номінація «Життєписи»: «Епістолярій Тараса Шевченка. У 2-х книгах» (Фоліо).

 

 • Номінація «Літературознавство / критика»: Володимир Панченко «Зупинитися і озирнутись» (Темпора); Ганна Улюра. «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» (ARTHUSS).

 

КРАСНЕ ПИСЬМЕНСТВО

 • Номінація «Сучасна українська проза / есеїстика / драматургія»: Софія Андрухович «Амадока» (Видавництво Старого Лева); Сергій Жадан «Хлібне перемир’я» (Meridian Czernowitz).

 

 • Номінація «Жанрова література»: Володимир Єшкілєв «Каїн« (Фоліо).

 

 • Номінація «Сучасна зарубіжна проза / есеїстика / драматургія»: Ольга Токарчук «Книги Якова», «Химерні оповідання» (Темпора).

 

 • Номінація «Поезія / афористика»: Сергій Жадан «Список кораблів» (Meridian Czernowitz).

 

СОФІЯ

 • Номінація «Філософія / антропологія / психологія»: Євген Бистрицький, Роман Зимовець, Сергій Пролієв «Комунікація і культура в ґлобальному світів» (Дух і Літера); Станіслав Комарек «Європа на роздоріжжі» (Апріорі).

 

 • Номінація «Політологія / соціологія / культурологія»: Тарас Лютий. «Культура принад і спротиву» (Темпора); Володимир Горбулин «Как победить Россию в войне будущего» (Брайт Букс).

 

МИНУВШИНА

 • Номінація «Популярні видання / історична белетристика»: Сергій Плохій «Забуті покидьки східного фронту» (Клуб Сімейного Дозвілля).

 

 • Номінація «Дослідження / документи»: Самійло Величко «Літопис» (Кліо).

 

 • Номінація «Біографії / мемуари»: Карл Ґустав Маннергейм «Мемуари. Том 1» (Астролябія); серія «Звитяжці» (Лілея-НВ).

 

ОБРІЇ

 • Номінація «Науково-популярна література»: Майкл Остергейм, Марк Олкшейкер «Смертельний ворог. Людство проти мікробів-убивць» (Лабораторія); Лія Прайс «Про що ми говоримо, коли говоримо про книжки. Історія та майбутнє читання» (Yakaboo Publishing).

 

 • Номінація «Бізнес / економіка / успіх»: Тімур Ворона, Дмитро Дубілет «Бізнес на здоровому глузді. 50 ідей, як домогтися свого» (BookChef).

 

 • Номінація «Публіцистика / сучасні мемуари»: Олександр Михед «Я змішаю твою кров з вугіллям. Зрозуміти український Схід» (Наш Формат); Олег Сенцов «Хроніка одного голодування. 4 з половиною кроки» (Видавництво Старого Лева).

 

 • Номінація «Спеціальна й адаптаційна література / стиль життя»: «Атлас птахів України: повна збірка» (Цюпак А. І.); Оксана Мороз «Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців», «Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню» (Yakaboo Publishing).

 

ДИТЯЧЕ СВЯТО

 • Номінація «Книжки для малечі»: Грася Олійко «Історія, яку розповіла Жука» (Видавництво Старого Лева).

 

 • Номінація «Література для молодших школярів»: Уляна Чуба «Мед і Паштет – фантастичні вітрогони» (Абабагаламага); Мішель Лекрьо, Селія Ґалле, Клеманс Ру де Люз «Підручник відважного мандрівника» (Час Майстрів).

 

 • Номінація «Література для школярів середніх класів»: «Шлях українського воїна» (Балтія-Друк).

 

 • Номінація «Книжки для юнацтва»: Нора К., Вітторіо Ґьосле. «Кав’ярня мертвих філософів. Філософське листування для дітей та дорослих» (Новий Акрополь).

 

ВІЗИТІВКА

 • Номінація «Малярство / фотографія / пластика»: «Нарбут. Студії. Спогади. Листи» (РОДОВІД).

 

 • Номінація «Архітектура / дизайн / театр / кіно / музика / спеціальні дослідження»: «ВУФКУ. Lost & Found. 1922–1930» (Довженко-Центр : Dovzhenko Centre).

 

 • Номінація «Краєзнавча і туристична література / етнографія / історія повсякдення / дорожні нотатки»: Дмитро Малаков, Ірина Малакова «У Києві 60-х» (ВАРТО).

 

У премії «Нонфікшн» фіналістом стала книжка «Лицарі голодного Ренесансу» (Дух і літера) мистецтвознавця Дмитра Горбачова про український авангард 20-30-х років та репресії. Лавреат премії — філософ Тарас Лютий з книжкою «Культура принад та спротиву» (Темпора).

 

Відзнаку «Видавничий імідж року», що визначається за сумарним рейтингом книжок даного видавництва, які потрапили до Коротких списків, отримало видавництво «Дух і літера».

 

Щоб сформувати короткі списки, експерти оцінили 893 книжки. Повні списки кожної з номінацій формуються на підставі трьох інформаційних джерел: асортименту книгарень, видавничих сайтів та пропозицій видавців. Далі експерти оцінюють книжки за якістю видання, перекладу, актуальності, тощо. У кожній з номінацій від 10 до 25 експертів.

 

Цьогоріч рейтинг відмовився від визначення Гран-прі та від урочистої церемонії нагородження через пандемію Covid-19.

 

Нагадаємо, Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» з 1999 року щорічно визначає найкращі українські книжки поточного року, видані вітчизняними видавцями самостійно або у співпраці з іноземними партнерами.

 

Як повідомлялося, минулого року лавреатами стали роман Марії Матіос «Букова земля» (номінація «Красне письменство»), упорядкована Вахтангом Кіпіані збірка документів «Справа Василя Стуса» («Хрестоматія»), журналістське розслідування Андрія Яніцького «Приватна історія. Злет і падіння найбільшого приватного банку України» («Обрії») тощо. Ґран-прі отримала книжка Василя Косіва «Українська ідентичність у графічному дизайні 1945–1989» (видавництво «Родовід»).

Оригінал статті на Suspilne: Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2020» оголосив переможців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Зустрілися два береги

Намагаюсь присвоїти статус “завершено” – нічого не виходить. Можна якось домовитись із адміністрацією, щоб це зробити?

Українські письменники візьмуть участь у Міжнародному фестивалі Аґнона

21-23 червня у Єрусалимі відбудеться Перший Міжнародний фестиваль, присвячений пам’яті Нобелівського лауреата Шмуеля Йосефа Аґнона. Програму фестивалю оприлюднили на сайті Book Forum.
Ф

У Польщі заснували Міжнародну премію за книжки на історичну тематику

У Польщі заснували Міжнародну премію імені Вітольда Пілецького. Заявки на її здобуття приймають до 27 червня, − про це повідомили на сайті Інституту Вітольда Пілецького.
Заснування щорі

Поетика падіння: куди зник герой коміксу «У м’яті»?

Борис Філоненко. Антон Рєзніков. Данил Штангеєв. У м’яті. – Київ: IST Publishing, 2020 – 64 с.
Якщо ви стежите за українським коміксовим ринком уже досить давно – маєте пам’ятати ті час

В Івано-Франківську відкрили виставку до 130-річчя Євгена Коновальця

14 червня, у день народження голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, голова обласної ради Олександр Сич підписав розпорядження Про нагородження ювілейною відзнакою «130 років Євгену Коновальцю». Такі меда

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"