Власниця «Моєї книжкової полиці» вимагає 200 тис. грн за «шкоду її діловій репутації»

Власниця «Моєї книжкової полиці» вимагає 200 тис. грн за «шкоду її діловій репутації»

Українська видавчиня і власниця «Моєї книжкової полиці» Наталія Моспан звернулася з позовом до Господарського суду Києва щодо нібито «поширення недостовірної інформації» на фейсбук-сторінці головної редакторки видавництва «Мала академія» Тетяни Стус. Про це повідомляється на сайті Господарського суду Києва від 3 липня 2024 року, справа № 910/6071/24.

ТОВ «Видавництво Моя книжкова Полиця» просить суд:

 

  • зобов`язати видавництво НЦ «МАНУ» спростувати недостовірну інформацію щодо «неприйнятих способів взаємодії в професійному середовищі» шляхом розміщення допису на фейсбук-сторінці Тетяни Стус;
  • стягнути з видавництва НЦ «МАНУ» моральну шкоду у сумі 200 000 ₴.

 

«Коли головна редакторка конкуруючого видавництва, засновниця ресурсу присвяченого українській дитячій літературу, виступила з публічним закликом не співпрацювати з видавництвом “Моя книжкова полиця”, особисто та через довірених осіб чинила тиск на автора, аби він відкликав свій рукопис з нашого видавництва, на партнера, аби він відмовився від проведення спільних подій, принижувала авторів з якими ми співпрацюємо, ми з командою ухвалили рішення, що використовуватимемо виключно закон для захисту своїх прав», — пояснила Наталія Моспан на своїй фейсбук-сторінці.

 

Видавчиня зазначила, що як юристка у минулому вона не впевнена у результаті судового розгляду, проте вважає, що це «цивілізований спосіб вирішення конфліктних ситуацій, який має навчити відповідально і з повагою ставитися одне до одного, замість маніпуляцій свідомістю людей у соцмережах».

 

Нині Господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду і відкрив провадження у справі.

 

Підготовче засідання відбудеться 17 липня об 11:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою вулиця Богдана Хмельницького, 44В, зал №31.

 

Як повідомлялося, Національна психологічна асоціація склала лист-рецензію на книжку The War: the Children who will Never Get to Read Books, що вийшла у видавництві «Моя книжкова полиця» у березні 2022 року, та не рекомендувала її для читання дітьми як з України, так і з інших країн. Тоді стався скандал, під час якого Моспан не визнала критику книжки доцільною, тим часом як частина літературних критиків і менеджерів у соцмережах висловилися проти публікації такого контенту.

 

Видавчиня Наталя Моспан на своїй сторінці у фейсбук зазначила у відповідь на рецензію: «Боротьба з невиданою книжкою триває. Отримали рецензію, текст якої в кілька разів довший за текст самої книги. “Вважаємо що друк будь-якими мовами є неможливим”. Цю б енергію, та в правильне русло».

 

 

Чільне фото: Freepik

Оригінал статті на Suspilne: Власниця «Моєї книжкової полиці» вимагає 200 тис. грн за «шкоду її діловій репутації»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"