Владний герой = тиран чи аб`юзер? Розвінчуємо міфи

Владний герой = тиран чи аб`юзер? Розвінчуємо міфи

Владний герой = тиран чи аб`юзер? Розвінчуємо міфи

Художній твір  завжди намагається відображати реалістичний світ. І в історіях де образ головного героя є владним і мужнім, дещо зухвалим –  викликає у деяких паніку. Який всіляко намагається показати жінці хто на цій планеті є головним.  Конфлікт доволі цікавий, особливо загострився через вплив фемінізму. Масштабне протистояння чоловіка і жінка. Війна яка ніколи не буде виграна жодною стороною – захоплює майже всіх. Тому масова побудова сюжету навколо цього конфлікту –  цілком виправдана.

Але давайте все ж таки заглибимось у психологію,  а не надумані власні міфи. І спробуємо пригадати, реальні історії жінок, які ви читали, або чули від самих жертв які коли-небудь страждали від насильства.

Пригадали? Чим схожі ці всі історії? Так, всі жертви тиранів казали «Все починалось ідеально»!!! Він був ніжним, турботливим, таких вихованим, романтичним. І бла-бла!

Щось вже не в’яжеться із владним героєм, так? Який принижує, зверхньо ставиться, плює на почуття героїні і так далі. І не бачить далі власного носа. Так, не ідеальний, і одразу це не приховує. Він відвертий, і в цьому вже перший плюс його не боятись. Принаймні жінка знає що від нього очікувати. І закохуватись чи не закохуватись у нього  –  це її власний вибір.

Боятись слід тих, хто ідеальний. Портрет тирана зовсім інший. Вони не впевненні в собі, можуть бути доволі глибокими, начитаними, хитрими. Тому що ж треба якось маніпулювати жінкою? Тиран ніколи в житті не проявить своє справжньої личини. Він буде  роками вдавати дбайливого чоловіка, допоки жертва не буде повністю залежати від нього. Ось тоді впевнений, що шляху назад немає. Всім відома фраза, реальних жертв: «Вперше він вдарив мене після весілля. Або після народження дитини».

Так  от більшої загрози я якраз би чекала від  ідеального образу романтичного, ніжного і чуттєвого чоловіка  (бо ідеальних як відомо не буває) – і в житті це може закінчитись доволі плачевно. Як не дивно…

Тепер перейдемо  до того чи здатний владний герой змінитись і по-справжньому закохатись?

Хто такий владний герой і з кого він списаний? Владний герой – це хлопчик який ще не виріс. І таких владних героїв у реальному світі як собак не різаних. Кохання тут є доволі логічним фактором для дорослішання. Чому хлопчик, а згадайте як нас в дитинстві смикали за косички хлопці, тому що по-іншому висловити свою симпатію не вміли. Владний герой просто не навчився любити. Зазвичай  у творах ця проблема пов’язана із холодними стосунками із матір’ю, специфічним вихованням, психологічна травма і таке інше. У такого героя є всі шанси змінитись. Адже його вади – це психологічні проблеми чи не так? Які зараз вирішуються. Це у тирана психічні.

Що розкриває цей образ? Насправді ховається за насувним образом  холоднокровного владного героя – налякане самотнє хлопчисько, яке є доволі «безобідним». Тобто з самого початку природа задумала його як нормальну, миролюбну людину. Але в житті стались якісь неприємні події, що змусили його стати іншим – не собою. І акцент на цьому, і є головним стержнем образу.

Згадаємо казку, яку я люблю приводити в приклад «Красуня і Чудовисько», яка стала своєрідним прототипом для любовних романів.

Чудовисько було з самого початку таким? Ні. Спочатку чудовисько було вродливим принцем. Але вже потім в його зачарувала зла відьма. Ось це і є головним в таких історія. Жінка не міняє кардинально  чоловіка (що не можливо в принципі), вона допомагає стати йому самим собою. Знайти шлях до самого себе, завдяки коханню. Адже кохання всіх міняє? Хіба в реальному житті не так? 

І ще, один важливий момент. У творі може бути  легке застсоування сили.  Візьмемо для прикладу ті ж славнозвісні «50 відтінків». Герой має деякі специфічні вподобання, і цим ніби то принижує свою жінку. Але у фільмі акцентували увагу на тому, що герой її до цього не змушує, – жінка погоджується сама.  А він  говорить, що зайде наскільки далеко, наскільки вона це дозволить. Це чесно, це рівноправно. І це нормальна складова здорових стосунків. У кожного з нас можуть бути власні вподобання, але вони закінчуються там, де починаються  вподобання і права іншого . І кожен має право відмовитись.   Це повинно існувати не тільки між чоловіком і жінкою, а й між всіма нами.  Це важливо!!!  Як каже народна мудрість: ” Кожна жінка обирає собі такого чоловіка з недоліками якого готова миритись”.  Але тирани, насильство це зовсім інша історія. 

Оригінал статті на Букнет: Владний герой = тиран чи аб`юзер? Розвінчуємо міфи

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Завершення “Вендети”. Що далі?

Привіт всім! Сьогодні хочу поділитися з вами останніми новинами і творчими планами як на Букнеті, так і поза його межами. 

1. Якщо говорити про Букнет, то перша і головна новина це, авжеж, завершення мого першого роману

Новинка “Під крилом темряви” вже завтра

Вітаю, мої любі! Ви, напевно, вже зачекалися обіцяної новинки від мене у жанрі фентезі, тому я з радістю оголошую, що початок книги “Під крилом темряви” з’явиться на порталі вже завтра! 

Всі ці дні я плідно працювала

Записки недосвідченого автора (ч.4)

Привіт усім моїм колегам та любим читачам, які терплять мою неслухняну музу) Отож поки мені не пишуться художні твори, буду писати блоги.

А сьогодні хочу підняти питання про сумнозвісний письменницький блок. Саме це явище

Візуалізація Баєровського – “Я більше не боюсь”

Вітаю вас, любі читачі та колеги!

Хочу врешті показати вам, як виглядає один з головних персонажів моєї книги “Я більше не боюсь” – Юрій Баєровський (Баєр). Ця візуалізація планувалася на суботу цього тижня, але ваші

Всим привіт

Всим привіт. Дуже дякую, що читаєте мою книгу. На жаль через деякі обставини я не можу викладати продовження, ще й муза не хоче до мене приходити. Але я буду вдячна якщо ви дасте  мені знати чи цікава вона вам. Дякую.

&nbs

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"