Ви вірите ворожкам?

Ви вірите ворожкам?

Ви вірите ворожкам?

  Привіт! Ви вірите в гадалок? В навороти, привороти, заговори, карти таро, чорну порчу, від якої начебто можна померти, якщо не заплатите ворожці добрячу суму?.. Звісно, цей містичний, таємничий світ заворожує. І хочеться вірити в чудо, бо іноді так легше жити! Але насправді треба берегтися, бо нечисті на руку шахраї можуть витягти з людини великі гроші, та ще й залишити з розбитим серцем.

 

  – Зараз я все підготую, а ти тим часом запиши на папері усе, чого бажаєш від стосунків з Казимиром. Наприклад: «щастя», «вірність», «діти», «гроші»… Склади список бажань. Подумай добре, щоб нічого не пропустити.  

Поки я ретельно обдумувала і писала, Соломія схилилася над мискою. Примовляючи молитву, вона розкладувала вату. Я не бачила, що вона робить, бо була зайнята обдумуванням. До того ж, довге хвилясте волосся ворожки, підфарбоване у колір лисячого хвоста, що розсипалося по плечам та по спині, закривало від мене її маніпуляції.

  – Як мені незручно, – поскаржилася вона і підтягла миску ближче до себе. А щоб стало ще зручніше, врешт-решт поставила ту миску на свій стілець і довго розкладала вату так, як їй здавалося за краще. Нарешті вона закінчила і  урочисто встановила миску посеред столу. Обклала її магічними камінцями, виставила свічники у їй відомому порядку. Підготувала все до обряду і посміхнулася мені, щоб підбадьорити:     

  – Написала? Давай я складу папірець потрібним способом. Так. Тепер покладемо твій список у конверт, разом з іншими папірцями. Зараз я запалю рожеві свічки… Рожевий – це колір кохання, колір богині Венери. Якщо хочеш притягнути до себе кохання – носи прикраси з рожевими камінцями. До речі, ось тут якраз у мене є амулет: браслет з рожевої яшми. Подивись, який гарний і як він пасує тобі.

Соломія спритно відшукала серед купи амулетів рожевий браслет і вклала його мені у руки з м’якою наполегливістю. Браслет мені сподобався. Гладенькі камінці, ніжно-рожеві, з вкрапленнями попелястого кольору, мали форму серця і були приємні на дотик.       

  – Тисяча гривень, – Соломія побачила мою зацікавленість і назвала ціну.

  – Дорого. Я подумаю, – я з жалем відклала браслет.

  – Це не просто прикраса. Це – амулет, заговорений на щастя та кохання, – пояснила ворожка. Але браслет забрала і вкинула у купу інших амулетів.   

Вона вкотре нагадала мені, що працює за допомогою ангелів та інших вищих сил. Призвала на допомогу вищі сили і запалила рожеву свічку. Дала мені у руку пляшку з водою і звеліла тричі прочитати «Отче наш».  

Я лила у миску воду, а ворожка тим часом посипала вату рожевою сіллю, примовляючи:   

– Водою та сіллю змиваю зло. Звідки прийшло, туди хай іде. Від мого порога на чужі дороги, повз трав та осота на дике болото! Водою та сіллю змиваю зло. Звідки прийшло, туди хай іде. Від мого порога на чужі дороги, повз трав та осота на дике болото!

Нарешті вата намочилася і розбухла.

  – Досить. Зараз подивимося, яка порча на тебе була наведена, – сказала Соломія. – І позбавимося її. Дивись уважно.

Вона підсунула миску мені перед очі і почала обережно розгортати сувій вати. І раптом злякано зойкнула:

  – Господи Боже, що це за гидота?!

Під її тонкими тендітними пальцями почали з’являтися дивні предмети. Спочатку то були плями крові, що розросталися прямо на очах. Потім – дрібні кістки, начебто курячі. Шматочки гнилого м’яса, від якого смерділо так, що я мимоволі затулила ніс. Земля впереміш з камінцями. Куряче пір’я, забруднене кров’ю. Іржаві цвяшки та голки. Зів’яле листя. Стара монета, на якій я з подивом роздивилася герб Радянського Союзу. Сплутане у кульку чорне волосся. Чорні квасолини. І ще якісь речі, що вилазили з мокрої вати по мірі того, як ворожка ворушила її.

  – Що це таке? – я не могла втриматися від питання.

  – Сама не можу повірити в те, що бачу, – пошепки, тремтячим голосом відповіла Соломія. – Я думала, що випаде щось легесеньке, незначне… А тут була дуже сильна ворожба. Страшна і тяжка! Ти тільки подивись на це! Це не просто земля. Це земля, принесена з цвинтаря! Швидко, злий воду мені на руки, поки ця гидота не перебралася на мене!

Я поливала руки ворожки водою, що ще лишалася у пляшці. А вона страшним голосом читала «Отче наш» і багато разів перехрестила оту гидоту. А потім промовила:

  – Ні. Відчуваю, що простою молитвою я цю ворожбу не почищу. Потрібно проводити особливі ритуали – у святилищі, подалі від людських очей. І тобі не можна дивитися на це, Даночко. Найкраще, що ми можемо зараз зробити – це перервати обряд.

Вона метнулася у найдальніший куток і повернулася зі шматком грубої чорної тканини, що була брудна від пилюки. Обтрусила бруд, закашлялася і накрила тією тканиною ритуальну миску. І сказала мені:

  – Йди додому, Даночко, і молися. Якщо можеш – зайди у церкву і постав свічку святому Пантелеймону. А я віднесу цю гидоту у моє святилище і там буду дивитися, як позбавитися від таких важких чар. Можливо, мені доведеться працювати усю ніч!..    

  – Що тепер буде? – запитала я.

  – Я ще не знаю… Буду дивитися, буду читати старовинні фоліанти… Приходь завтра о сьомій годині вечора і я тобі розповім, у чому справа і що тепер робити. Але не впадай у відчай! Я – сильна відьма! Я приймаю виклик тих, хто таке наробив! Ось побачиш, як я усе виправлю і поверну тобі щасливе життя! А твої вороги – ті, хто наврочив на тебе таке зло, – будуть покарані!  

  Якою натхненною виглядала ворожка Соломія, коли виголошувала свою палку промову! Як вона зараз була схожа на королеву мечей з карт таро. Така сталева рішучість відбивалася у її погляді. 

Оригінал статті на Букнет: Ви вірите ворожкам?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"