Виставку фоторобіт загиблої журналістки Алли Пушкарчук відкрили у Львові

Виставку фоторобіт загиблої журналістки Алли Пушкарчук відкрили у Львові

Фотовиставку «Бетельгейзе. Намисто для Рути» журналістки, редакторки, театрознавиці та військової Алли «Рути» Пушкарчук відкрили у просторі INDEX: Інститут документування і взаємодії. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці українського ПЕН.

Виставку відкрили до річниці загибелі журналістки — вона поєднує світлини, зроблені Аллою під час служби, а також дорогі її серцю речі — намиста, які надівала поверх військової форми.

 

«Ця експозиція — не лише вшанування пам’яті Алли, а й можливість побачити світ її очима», — зазначили у ПЕН.

 

 

На відкритті були присутні рідні, подруги та колеги Рути — вони ділилися спогадами про журналістку та читали її поезію. Серед присутніх були мама Леся Антонівна Пушкарчук, чоловік Максим Кука, подруга Анна Вдовиковська, а також колеги з «Українського тижня» — Ольга Ворожбит і Андрій Голуб.

 

 

Відвідати експозицію можна щосереди й пʼятниці з 16:00 до 19:00 до 27 червня включно. Адреса: Львів, вулиця Івана Франка, 33.

 

 

Алла Пушкарчук («Рута») — українська журналістка, редакторка, театрознавиця, військова. Брала участь у Революції гідності, під час якої долучилася до «Правого сектору», згодом у межах їхнього інформаційного відділу їздила на фронт — писати й фотографувати.

 

З серпня 2014 року по квітень 2018 року працювала в 5-му окремому батальйоні Української добровольчої армії як журналістка та фотографка. Згодом демобілізувалася і працювала журналісткою у виданні «Український тиждень», піарницею у видавничому домі «Комора», редакторкою новин у культурно-видавничому проєкті «Читомо».

 

 

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну разом із коханим долучилася до захисту Києва, з березня разом перебували у складі територіальної оборони, а з 1 квітня встали до лав Збройних сил України в ролі мінометниці в 58 ОМПБр.

 

Алла «Рута» Пушкарчук загинула 25 квітня 2024 року внаслідок артилерійського обстрілу в селищі Удачне Донецької області. Її посмертно нагородили орденом «За заслуги» III ступеня.

 

Як повідомлялось, музикантка Маруся Чуприненко і фольклорний гурт «Вільце» випустили спільну пісню «Міріам», присвячену пам’яті журналістки й військової Алли «Рути» Пушкарчук.

 

Нагадаємо, раніше виставка «Бетельгейзе. Намисто для Рути» проходила у просторі українського ПЕН — її відкрили у серпні 2024 року. Співорганізаторами виставки є PEN Ukraine і культурно-видавничий проєкт «Читомо».

 

 

Фото: фейсбук-сторінка PEN Ukraine

Оригінал статті на Suspilne: Виставку фоторобіт загиблої журналістки Алли Пушкарчук відкрили у Львові

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У «Фоліо» пояснили, чому надрукують книжку, від якої відмовилося видавництво Жупанського

Видавництво «Фоліо» надрукує книжку «Легенди Смарагдового острова», співавторами якої є Васіліса Мазурчук (Трофимович) і Віталій Кривоніс. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив ген

Анджеліна Джолі про Вікторію Амеліну: Ми в неоплатному боргу перед усіма, хто ризикує життям

Під час урочистої церемонії вручення нагороди Trophée Chopard на Каннському кінофестивалі акторка і гуманітарна діячка Анджеліна Джолі вшанувала пам’ять митців, які загинули внаслідок в

Пішла з життя мовознавиця Марія Плющ

У віці 99 років померла мовознавиця і професорка Марія Плющ. Про це повідомили на сайті факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка державного універ

Через бойкот письменників вручили всі премії PEN America Literary Awards, окрім однієї

У Нью-Йорку відбулася 61-ша церемонія вручення літературних премій PEN America — одна з найважливіших літературних подій США. Про це повідомили на сайті американського PEN.
Впродовж веч

Літературна премія Європейського Союзу оголосила лавреатку

Лавреаткою літературної премії Європейського Союзу 2025 року (European Union Prize for Literature, EUPL) стала італійська письменниця Ніколетта Верна, її нагородили за роман «Дні скла».

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"