Видавці закликають комітет ВР підтримати пільги з оподаткування галузі

Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів звернулася до Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики з проханням підтримати законопроєкти стосовно пільг з оподаткування книговидавничої галузі. Текст листа-звернення з підписом президента асоціації Олександра Афоніна опублікували на офіційному сайті організації.
У зверненні зазначається, що 12 березня 2021 року у Верховій Раді України зареєстровано два документи:
- № 5238 – проєкт Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки вітчизняного книговидання;
- № 5239 – проєкт Закону України про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки вітчизняного книговидання.
Головним у підготовці та поданні цих законопроєктів на розгляд Верховної Ради визначено Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, очолюваний Данилом Гетманцевим.
«Ми вважаємо це подання надзвичайно вчасним, враховуючи ту кризову прірву, в якій опинилася вітчизняна видавнича галузь внаслідок карантинних заходів, викликаних пандемією коронавірусу», – підкреслили в Асоціації.
У листі наголошується, що через кризу 2020 року, порівняно з 2019-м, галузь зменшила обсяги виробництва книжкової продукції за назвами на 23,3 % і за сумарним накладом – на 34,3 %. За інформацією Асоціації, минулого року 343 видавництва та 48 книгарень припинили діяльність.
«Загалом видавнича галузь вже тривалий час перебуває в стані стагнації, й криза 2020 року лише посилила ті негативні тенденції, які мали місце й у попередні роки», – зауважують видавці.
Призупинення поступального розвитку вітчизняного книговидання і наростання негативних процесів у галузі Асоціація пов’язує із закінченням 1 січня 2015 року дії положень Закону України «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні» (№ 601-IV від 06.03.2003) та відповідних положень Податкового кодексу України, якими суб’єкти книговидання звільнялися від податку на прибуток, а також від сплати ввізного ПДВ і мита на імпортоване друкарське обладнання та технологічні матеріали, призначені для виготовлення книжкової продукції.
Обидва зареєстровані у Верховній Раді законопроєкти фактично мають на меті відновити той перелік пільг, дія яких завершилася 1 січня 2015 року, а тому, переконані в Асоціації видавців, вони стануть найефективнішим інструментом зупинення занепаду вітчизняного книговидання та виведення його на рівень розвинених й ефективних європейських креативних індустрій.
«Ми дуже розраховуємо, шановний Даниле Олександровичу, на підтримку цих законопроєктів Вами особисто і членами очолюваного Вами Комітету, позаяк книга була й залишається основним рушієм у процесі вдосконалення духовного, культурного та інтелектуального розвитку людської особистості. Адже цілком зрозуміло, що без якісного, професійно підготовленого, креативного кадрового ресурсу, яким його робить саме книга, розраховувати на динамічний розвиток держави та її економіки не варто», – резюмується у листі.
Як повідомлялося, на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі у 2021 році в державному бюджеті передбачений 151 млн 665 тис. 700 грн.
Оригінал статті на Suspilne: Видавці закликають комітет ВР підтримати пільги з оподаткування галузі
Блог
Букерівська премія обрала назву для своєї статуеткиБукерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
До короткого списку імен увійшли
Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С
Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
Головний
У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові
Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи ТоменкаЩорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.
Премія є творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.