Видавці закликають комітет ВР підтримати пільги з оподаткування галузі

Видавці закликають комітет ВР підтримати пільги з оподаткування галузі

Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів звернулася до Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики з проханням підтримати законопроєкти стосовно пільг з оподаткування книговидавничої галузі. Текст листа-звернення з підписом президента асоціації Олександра Афоніна опублікували на офіційному сайті організації.

 

У зверненні зазначається, що 12 березня 2021 року у Верховій Раді України зареєстровано два документи:

 

  • № 5238  проєкт Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки вітчизняного книговидання;

 

  • № 5239 проєкт Закону України про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки вітчизняного книговидання.

 

Головним у підготовці та поданні цих законопроєктів на розгляд Верховної Ради визначено Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, очолюваний Данилом Гетманцевим.

 

«Ми вважаємо це подання надзвичайно вчасним, враховуючи ту кризову прірву, в якій опинилася вітчизняна видавнича галузь внаслідок карантинних заходів, викликаних пандемією коронавірусу», – підкреслили в Асоціації.

 

У листі наголошується, що через кризу 2020 року, порівняно з 2019-м, галузь зменшила обсяги виробництва книжкової продукції за назвами на 23,3 % і за сумарним накладом – на 34,3 %. За інформацією Асоціації, минулого року 343 видавництва та 48 книгарень припинили діяльність.

 

«Загалом видавнича галузь вже тривалий час перебуває в стані стагнації, й криза 2020 року лише посилила ті негативні тенденції, які мали місце й у попередні роки», – зауважують видавці.

 

Призупинення поступального розвитку вітчизняного книговидання і наростання негативних процесів у галузі Асоціація пов’язує із закінченням 1 січня 2015 року дії положень Закону України «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні» (№ 601-IV від 06.03.2003) та відповідних положень Податкового кодексу України, якими суб’єкти книговидання звільнялися від податку на прибуток, а також від сплати ввізного ПДВ і мита на імпортоване друкарське обладнання та технологічні матеріали, призначені для виготовлення книжкової продукції.

 

Обидва зареєстровані у Верховній Раді законопроєкти фактично мають на меті відновити той перелік пільг, дія яких завершилася 1 січня 2015 року, а тому, переконані в Асоціації видавців, вони стануть найефективнішим інструментом зупинення занепаду вітчизняного книговидання та виведення його на рівень розвинених й ефективних європейських креативних індустрій.

 

«Ми дуже розраховуємо, шановний Даниле Олександровичу, на підтримку цих законопроєктів Вами особисто і членами очолюваного Вами Комітету, позаяк книга була й залишається основним рушієм у процесі вдосконалення духовного, культурного та інтелектуального розвитку людської особистості. Адже цілком зрозуміло, що без якісного, професійно підготовленого, креативного кадрового ресурсу, яким його робить саме книга, розраховувати на динамічний розвиток держави та її економіки не варто», – резюмується у листі.

 

Як повідомлялося, на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі у 2021 році в державному бюджеті передбачений 151 млн 665 тис. 700 грн.

 

Оригінал статті на Suspilne: Видавці закликають комітет ВР підтримати пільги з оподаткування галузі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тарас Мельник+я = Слр + Бойовик! Ловіть новинку!

Що буде, якщо автор бойовиків та авторка СЛР захочуть написати щось в співавторстві? Саме таким питанням я задалася, коли обирала собі співавтора для новинки ще пару місяців тому =)) Мені дуже хотілося написати роман не самостійно,

На Букнеті завелися шахраї!!!

Пссс… Тільки по секрету, будьте обережні! 

На Букнет приїхав досвідчений шахрай – Александ Бенн. Він же Саня Бабак.

Слідом за ним прибігла й аферистка з Троєщини – Русана Соболєва. Вона же Русік – королєвішна тамтешньої

Знижка на фентезійну дилогію!тільки сьогодні!

Доброго раночку)))

Сьогодні діє знижка  – 20%  на дилогію 

Дві книги за ціною 39,20 грн

Дике Марево (безкоштовно)

Анотація до книги “Дике Марево”

Опинившись в іншому світі я потрапляю у вир подій. І щоб

Болонська виставка дитячих книжок 2021 переходить в онлайн

Болонську виставку дитячих книжок 2021 в офлайн-форматі скасували через складну пандемічну ситуацію у світі та, зокрема, в Італії. Виставка пройде в онлайні. Про це повідомляється на оф

Освітяни діаспори запросили до створення «Писанкового Всесвіту»

Спілка українських освітян діаспори (СУОД) запросила охочих до участі у
створенні слайд-шоу «Писанковий Всесвіт».

Про це йдеться на сторінці події у фейсбуці.

Організатори просять до 23 квітня над

Перейти до блогу

Нові автори

Олена Скуловатова

Скуловатова Олена мешкає в селі Путрівка, на Київщині. Автор дитячих та дорослих творів, публіцистики та понад шістдесяти наукових праць з психології. Переможниця I літературного конкурсу імені Івана Дубинця (2021), фіналістка першого всеукраїнського літературного конкурсу "#Рак_боятися_не_можна", в номінації "Проза" (2020), переможниця Літературного інтернет-конкурсу "Незвичне, невідоме, небувале", номінація "Проза" (2020). ФБ: elena.skulovatova Інстаграм: skulovatovaelena Ютюб: https://www.youtube.com/channel/UC1vJaDHmbiF5DJzODfyp8gw Особистий […]

Хелен Соул

Псевдонім Хелен Соул. Мешкає у місті Кропивницький. Пише твори для дорослих та підлітків. Переможниця у конкурсі оповідань соціального спрямування на електронному порталі Букнет від компанії Avitarart з твором “Зірка з неба”. Переможниця конкурсу в номінації романи від видавництва Кондор. Дебютний роман “Викрадач мого повітря” вийде друком у 2021 році. Посилання на сторінку фейсбук: writerHelenSoul

Катерина Холод

Катерина Холод. Мешкає в м. Ірпінь. Пише твори для дорослих та дітей. Лауреатка IV премії «Смолоскипа» (2019, 2020). Переможниця конкурсів Open World (2020), «Тріада часу» (2019), «Смарагдові вітрила» (2021) та конкурсу ім. Герася Соколенка (2020). Фіналістка конкурсу «Як тебе не любити…» (спецвідзнака «Коронації слова») (2020). Фіналістка конкурсу ім. Григора Тютюнника (2020), «Золотої лози» (2020), «Шодуарівської […]

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng Група “Інститут прикладної теології”

Tadeй Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"