Видавці закликають комітет ВР підтримати пільги з оподаткування галузі

Видавці закликають комітет ВР підтримати пільги з оподаткування галузі

Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів звернулася до Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики з проханням підтримати законопроєкти стосовно пільг з оподаткування книговидавничої галузі. Текст листа-звернення з підписом президента асоціації Олександра Афоніна опублікували на офіційному сайті організації.

 

У зверненні зазначається, що 12 березня 2021 року у Верховій Раді України зареєстровано два документи:

 

  • № 5238  проєкт Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки вітчизняного книговидання;

 

  • № 5239 проєкт Закону України про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки вітчизняного книговидання.

 

Головним у підготовці та поданні цих законопроєктів на розгляд Верховної Ради визначено Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, очолюваний Данилом Гетманцевим.

 

«Ми вважаємо це подання надзвичайно вчасним, враховуючи ту кризову прірву, в якій опинилася вітчизняна видавнича галузь внаслідок карантинних заходів, викликаних пандемією коронавірусу», – підкреслили в Асоціації.

 

У листі наголошується, що через кризу 2020 року, порівняно з 2019-м, галузь зменшила обсяги виробництва книжкової продукції за назвами на 23,3 % і за сумарним накладом – на 34,3 %. За інформацією Асоціації, минулого року 343 видавництва та 48 книгарень припинили діяльність.

 

«Загалом видавнича галузь вже тривалий час перебуває в стані стагнації, й криза 2020 року лише посилила ті негативні тенденції, які мали місце й у попередні роки», – зауважують видавці.

 

Призупинення поступального розвитку вітчизняного книговидання і наростання негативних процесів у галузі Асоціація пов’язує із закінченням 1 січня 2015 року дії положень Закону України «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні» (№ 601-IV від 06.03.2003) та відповідних положень Податкового кодексу України, якими суб’єкти книговидання звільнялися від податку на прибуток, а також від сплати ввізного ПДВ і мита на імпортоване друкарське обладнання та технологічні матеріали, призначені для виготовлення книжкової продукції.

 

Обидва зареєстровані у Верховній Раді законопроєкти фактично мають на меті відновити той перелік пільг, дія яких завершилася 1 січня 2015 року, а тому, переконані в Асоціації видавців, вони стануть найефективнішим інструментом зупинення занепаду вітчизняного книговидання та виведення його на рівень розвинених й ефективних європейських креативних індустрій.

 

«Ми дуже розраховуємо, шановний Даниле Олександровичу, на підтримку цих законопроєктів Вами особисто і членами очолюваного Вами Комітету, позаяк книга була й залишається основним рушієм у процесі вдосконалення духовного, культурного та інтелектуального розвитку людської особистості. Адже цілком зрозуміло, що без якісного, професійно підготовленого, креативного кадрового ресурсу, яким його робить саме книга, розраховувати на динамічний розвиток держави та її економіки не варто», – резюмується у листі.

 

Як повідомлялося, на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі у 2021 році в державному бюджеті передбачений 151 млн 665 тис. 700 грн.

 

Оригінал статті на Suspilne: Видавці закликають комітет ВР підтримати пільги з оподаткування галузі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"