Видавничий ринок: вижити і розвиватися в часи кризи. СПЕЦПРОЄКТ

Видавничий ринок: вижити і розвиватися в часи кризи. СПЕЦПРОЄКТ

Як пандемія і локдаун спонукають гравців українського видавничого ринку шукати нові рішення та можливості, запускати нові проєкти та експериментувати.

Фото — pixabay.com

У спецпроєкті «Видавничий ринок. Вижити і розвиватися в часи кризи» ми розповідаємо, як в умовах економічної кризи, викликаної пандемією і карантином, гравці видавничого ринку шукають різні варіанти не просто вижити, а й розвиватися. Для когось ця криза стала крапкою в їхній діяльності, для когось — навпаки каталізатором для пошуку нових рішень, ідей та стимулом ризикувати і шукати нові шляхи розвитку. В своїх матеріалах ми зосередилися саме на цих конкретних прикладах, історіях і досвідах.

Перед вами — серія з п’яти матеріалів: про видавців, авторів, книгарні, фестивалі та читацьку спільноту, яка пропонує свої варіанти підтримки видавничих ініціатив та популяризації читання в часи кризи. Ми шукали різні історії : і успішні, і приклади ініціатив та дій, які до успіху з різних причин так і не призвели. Показати, що сфера культури так само може продукувати власні варіанти порятунку та розвитку, об’єднувати людей та пропонувати цікаві ідеї.

У статті «Не книжками єдиними» розповідаємо, як письменники й письменниці запускають YouTube-канали, змінюють професію, експериментують і допомагають собі та колегам у час кризи. Зокрема, про те, як дитячий письменник Дмитро Кузьменко два місяці працював кур’єром і що йому дав цей досвід. Про те, як письменник Владислав Івченко запустив передплату на свої оповідання та уривки з нового роману, а Мартин Якуб  власне ютуб-шоу. Та про інші цікаві досвіди і проєкти.

У статті «Більше, ніж магазин з продажу книжок» розповідаємо про те, як сучасні книгарні стають культурними осередками і формують власну систему цінностей. У цьому матеріали ми зібрали історії тих, хто не лише продає книжки, а й має чітку проукраїнську позицію і розбудовує не лише свій бізнес, а й культурний простір. А також про їхній досвід проживання карантину.

У статті «У режимі прискорення» говоримо про те, як українські літературно-мистецькі фестивалі долають виклики та шукають нові рішення та форми існування в часи кризи. Про тих, хто повністю перейшов в онлайн, і про тих, хто цього літа ризикнув проводити події вживу, а також про тих, хто успішно поєднує офлайн і онлайн-події. Ми зібрали досвіди фестивалів з Дніпра, Чернівців, Хмельницького, Чернігова, Запоріжжя і Луцька.

У матеріалі «Сила малих кроків» ідеться про те, як ініціативи, флешмоби та проєкти, що запустилися і розвиваються в часи кризи, популяризують читання. Про найпопулярніші книжкові гештеги цієї весни та літа, про стартапи та соціальні проєкти та про важливість малих ініціатив.

У статті «Вистояти й розвиватися» розповідаємо про те, як переживають кризу великі й малі українські видавництва та що роблять для того, щоб вийти з неї з найменшими втратами. Говоримо і про маленькі книгарні,  і про великі книжкові мережі.

Матеріали опубліковано в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум, за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED). Погляди авторів цього матеріалу не обов’язково збігаються з офіційною позицією NED.

Оригінал статті на ЛітАкцент: Видавничий ринок: вижити і розвиватися в часи кризи. СПЕЦПРОЄКТ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Попаданка В Казки

Шановні читачі, перша книга веселих пригод Маргарити в світі казок закінчилася! Тому, представляю Вам обкладинку до другої частини казкової історії! ПІДПИСУЙТЕСЬ якщо Вам сподобалось і цікаве продовження!!!!!!!!!

Остання знижка в передплаті!

Добрий день!

Сьогодні з гарною новиною – впродовж дня буде діяти знижка в 15% на книгу “Кохання тут зайве”. Остання знижка в передплаті, тому… для усіх, хто мав намір прочитати, чудова можливість придбати книгу

Українська мрія — вийде нова марка від Укрпошти

28 червня Укрпошта вводить в обіг нову поштову марку «Українська мрія». Про це повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський в Telegram. 
Загальний тираж марки 3 млн. Її можн

У Баку обговорюють український та азербайджанський літературні процеси

В Азербайджанському Інституті теології під час заходу «Репрезентація азербайджанських цінностей в українських перекладах азербайджанської літератури» обговорили дослідження українсько-а

27 книжок про війну та розбудову країни від НАЗК

У межах спецпроєкту «UKRAINE NOW. Візія Майбутнього» Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало перелік із рекомендацій книжок про російсько-українську війну. Про

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"