Видавничий ринок: вижити і розвиватися в часи кризи. СПЕЦПРОЄКТ

Видавничий ринок: вижити і розвиватися в часи кризи. СПЕЦПРОЄКТ

Як пандемія і локдаун спонукають гравців українського видавничого ринку шукати нові рішення та можливості, запускати нові проєкти та експериментувати.

Фото — pixabay.com

У спецпроєкті «Видавничий ринок. Вижити і розвиватися в часи кризи» ми розповідаємо, як в умовах економічної кризи, викликаної пандемією і карантином, гравці видавничого ринку шукають різні варіанти не просто вижити, а й розвиватися. Для когось ця криза стала крапкою в їхній діяльності, для когось — навпаки каталізатором для пошуку нових рішень, ідей та стимулом ризикувати і шукати нові шляхи розвитку. В своїх матеріалах ми зосередилися саме на цих конкретних прикладах, історіях і досвідах.

Перед вами — серія з п’яти матеріалів: про видавців, авторів, книгарні, фестивалі та читацьку спільноту, яка пропонує свої варіанти підтримки видавничих ініціатив та популяризації читання в часи кризи. Ми шукали різні історії : і успішні, і приклади ініціатив та дій, які до успіху з різних причин так і не призвели. Показати, що сфера культури так само може продукувати власні варіанти порятунку та розвитку, об’єднувати людей та пропонувати цікаві ідеї.

У статті «Не книжками єдиними» розповідаємо, як письменники й письменниці запускають YouTube-канали, змінюють професію, експериментують і допомагають собі та колегам у час кризи. Зокрема, про те, як дитячий письменник Дмитро Кузьменко два місяці працював кур’єром і що йому дав цей досвід. Про те, як письменник Владислав Івченко запустив передплату на свої оповідання та уривки з нового роману, а Мартин Якуб  власне ютуб-шоу. Та про інші цікаві досвіди і проєкти.

У статті «Більше, ніж магазин з продажу книжок» розповідаємо про те, як сучасні книгарні стають культурними осередками і формують власну систему цінностей. У цьому матеріали ми зібрали історії тих, хто не лише продає книжки, а й має чітку проукраїнську позицію і розбудовує не лише свій бізнес, а й культурний простір. А також про їхній досвід проживання карантину.

У статті «У режимі прискорення» говоримо про те, як українські літературно-мистецькі фестивалі долають виклики та шукають нові рішення та форми існування в часи кризи. Про тих, хто повністю перейшов в онлайн, і про тих, хто цього літа ризикнув проводити події вживу, а також про тих, хто успішно поєднує офлайн і онлайн-події. Ми зібрали досвіди фестивалів з Дніпра, Чернівців, Хмельницького, Чернігова, Запоріжжя і Луцька.

У матеріалі «Сила малих кроків» ідеться про те, як ініціативи, флешмоби та проєкти, що запустилися і розвиваються в часи кризи, популяризують читання. Про найпопулярніші книжкові гештеги цієї весни та літа, про стартапи та соціальні проєкти та про важливість малих ініціатив.

У статті «Вистояти й розвиватися» розповідаємо про те, як переживають кризу великі й малі українські видавництва та що роблять для того, щоб вийти з неї з найменшими втратами. Говоримо і про маленькі книгарні,  і про великі книжкові мережі.

Матеріали опубліковано в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум, за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED). Погляди авторів цього матеріалу не обов’язково збігаються з офіційною позицією NED.

Оригінал статті на ЛітАкцент: Видавничий ринок: вижити і розвиватися в часи кризи. СПЕЦПРОЄКТ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Бабиному Яру знаменитий художник створив символічний мурал

Художник Матвій Вайсберг завершив роботу над трьома монументальними панно з його «Дорожнього щоденника», які він малював під час війни. «Янгол ЗСУ», свічник та Тризуб, вписаний у Зірку Давида, розміщені

У школах штату Юта в США заборонили Біблію за «вульгарність і насильство»

Шкільний округ в американському штаті Юта вилучив Біблію з початкових шкіл за те, що вона містить «вульгарність і насильство». 
Це відбулося після скарги батьків на те, що в Біблії коро

Кембриджський університет відмовиться від терміна «англосакси»

Кембриджський університет вирішив відмовитися від терміна «англосакси» у своїй навчальній програмі в межах боротьби з расизмом і націоналізмом.
Відтепер на лекціях студентам пояснюють х

Одразу 2 збірки інтимної лікрики презентувала в Ужгороді Тетяна Мороляк

Усе те, що писала багато років у шухляду – нині відкрила для загалу і наче оголила душу, – каже ужгородка Тетяна Мороляк.

Мама трьох дітей та психологиня презентувала одразу дві збірки інтимної лірик

Сергій Жадан отримав відзнаку у Вельсі за музичну творчість

Сергій Жадан отримав відзнаку за музичну творчість на фестивалі Hay Festival у Вельсі. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
«Дякую організаторам за підтримку України. Меда

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"