Весна прийшла

Весна прийшла
Весна прийшла.
Куди подівся мій обруч із пір’ям? Саме час натягнути його на макітру та піти пострибати з бубном, хтозна, можливо, це божевілля закінчиться. Чи, як наші предки, піти співати на все горло (Стрітення вже місяць як минуло – як раз пора) аби закликати весну?
«Ой ти, зима біла, як ти нам надоїла»
Не подумайте, я люблю і ціную кожну пору року, втім, чи то авітаміноз і вибрики організму, чи просто весняна хандра, але цілий день пішов коту під хвіст, бо, бачте, зовсім немає настрою до роботи. Хоча дров би зараз порубати – в самий раз заняття. Чи лісом прогулятись. Натомість – сенс? Ще, як мінімум місяць, допоки все позеленіє і прогулянки наповнюватимуть життям. Дійсно, гуляти між голими деревами, через які полосу горизонту за кілометр видно – то одне, а пробиратися пахучими хащами, крізь які далі витягнутої руки не бачиш – зовсім інше, ба ні?
Хочу в село.
Нинішня зима змусила мене переглянути сенс фрази «людину з села витягнути можна, а село з людини – ні». Вона зазвучала поетично і романтично, полишивши дурні смішки в минулому. Коли людина усвідомить, що село, це не збрід голоти, а, в першу чергу – атмосфера, пейзажі і невідомі, а часто й непотрібні, натомість такі приємні буденні справи, до яких так і тяжіє душа, вона вийде на абсолютно новий рівень розуміння цього паскудного світу.
Ще зима крутиться на порозі, а я хочу в садок. Назбирати яблук, привезти додому і переробляти. І погоду, знаєте, таку в міру похмуру, але теплу. Щоправда не наодинці – обов’язково з кимось. Самотужки банки під яблука мити не хочеться. Взагалі – ненавиджу мити банки, баночки й бутлі. Вже краще з овочами чи фруктами гратися.
Чого б іще забажати… Хочу дощу! Якщо хоч хтось, кому на очі трапиться цей запис, знайомий з моїми «Оповідями…» – він мусить знати як я люблю дощ! Натомість, знову ж, кожної пори року дощ виглядає по-різному, по-різному він і сприймається. Хочу весняного дощу. Такого, щоб після нього ходити і заглядати в калюжі, шукаючи віддзеркалення сонця.
Хочу скинути кожуха.
В ньому жарко і незручно. Особливо, якщо є потреба скористатися громадським транспортом. Запевняю, 40% від загальної тісної маси анчоусів у маршрутці – луска.
Хочу відчинити вікна.
Нормально відчинити. На цілий день. І не боятися, що вночі туди залетять краплі дощу, снігу чи голуб.
Хочу полежати на траві.
На свіжій зеленій траві. Вимастити в неї одяг, нарвати кульбаб в букетик.
Хочу побути наодинці.
Не в картонному будиночку серед старого, запилюженого міста, а на великій просторій цілині, де до найближчого густонаселеного пункту – сотні кілометрів.
Багато чого я хочу, в тому числі й сказати, але то вже будуть нетрі філософії, яким, на жаль, нині немає місця у цьому висловленні.
Сонце поступово полишає горизонт, здалося б і мені полишити душну кімнату і почалапати по хліб.
Як добре врешті наступити на горло ліні і вилити душу в рядок прямих нединамічних ліній у цифровому форматі.
Всім дякую за увагу і гарного вечора
З повагою, Historyk
Оригінал статті на Букнет: Весна прийшла
Блог
У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалівПід час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів
Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможцівПремія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав
Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар
2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до
«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.
Про це свідчать результати опитування, фонду «Д
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.