Весна прийшла

Весна прийшла

Весна прийшла

Весна прийшла.

Куди подівся мій обруч із пір’ям? Саме час натягнути його на макітру та піти пострибати з бубном, хтозна, можливо, це божевілля закінчиться. Чи, як наші предки, піти співати на все горло (Стрітення вже місяць як минуло – як раз пора) аби закликати весну?

«Ой ти, зима біла, як ти нам надоїла»

Не подумайте, я люблю і ціную кожну пору року, втім, чи то авітаміноз і вибрики організму, чи просто весняна хандра, але цілий день пішов коту під хвіст, бо, бачте, зовсім немає настрою до роботи. Хоча дров би зараз порубати – в самий раз заняття. Чи лісом прогулятись. Натомість – сенс? Ще, як мінімум місяць, допоки все позеленіє і прогулянки наповнюватимуть життям. Дійсно, гуляти між голими деревами, через які полосу горизонту за кілометр видно – то одне, а пробиратися пахучими хащами, крізь які далі витягнутої руки не бачиш – зовсім інше, ба ні?

Хочу в село.

Нинішня зима змусила мене переглянути сенс фрази «людину з села витягнути можна, а село з людини – ні». Вона зазвучала поетично і романтично, полишивши дурні смішки в минулому. Коли людина усвідомить, що село, це не збрід голоти, а, в першу чергу – атмосфера, пейзажі і невідомі, а часто й непотрібні, натомість такі приємні буденні справи, до яких так і тяжіє душа, вона вийде на абсолютно новий рівень розуміння цього паскудного світу.

Ще зима крутиться на порозі, а я хочу в садок. Назбирати яблук, привезти додому і переробляти. І погоду, знаєте, таку в міру похмуру, але теплу. Щоправда не наодинці – обов’язково з кимось. Самотужки банки під яблука мити не хочеться. Взагалі – ненавиджу мити банки, баночки й бутлі. Вже краще з овочами чи фруктами гратися.

Чого б іще забажати… Хочу дощу! Якщо хоч хтось, кому на очі трапиться цей запис, знайомий з моїми «Оповідями…» – він мусить знати як я люблю дощ! Натомість, знову ж, кожної пори року дощ виглядає по-різному, по-різному він і сприймається. Хочу весняного дощу. Такого, щоб після нього ходити і заглядати в калюжі, шукаючи віддзеркалення сонця.

Хочу скинути кожуха.

В ньому жарко і незручно. Особливо, якщо є потреба скористатися громадським транспортом. Запевняю, 40% від загальної тісної маси анчоусів у маршрутці – луска.

Хочу відчинити вікна.

Нормально відчинити. На цілий день. І не боятися, що вночі туди залетять краплі дощу, снігу чи голуб.

Хочу полежати на траві.

На свіжій зеленій траві. Вимастити в неї одяг, нарвати кульбаб в букетик.

Хочу побути наодинці.

Не в картонному будиночку серед старого, запилюженого міста, а на великій просторій цілині, де до найближчого густонаселеного пункту – сотні кілометрів.

Багато чого я хочу, в тому числі й сказати, але то вже будуть нетрі філософії, яким, на жаль, нині немає місця у цьому висловленні.

Сонце поступово полишає горизонт, здалося б і мені полишити душну кімнату і почалапати по хліб.

Як добре врешті наступити на горло ліні і вилити душу в рядок прямих нединамічних ліній у цифровому форматі.

 

Всім дякую за увагу і гарного вечора

З повагою, Historyk

Оригінал статті на Букнет: Весна прийшла

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"