Верховна Рада підтримала зміни до закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу»

Верховна Рада підтримала зміни до закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу»

Народні депутати у першому читанні підтримали нову редакцію Закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу». Про це йдеться на фейсбук-сторінці Українського інституту книги.

За законопроєкт проголосували 328 депутатів. В оновленому документі передбачили такі зміни:

 

  • розширили та оновили термінологію: додали терміни «бібліотечний пункт», «електронна база даних», «електронний документ», «національна бібліографія», «пересувна бібліотека» тощо;
  • запропонували сучасну класифікацію бібліотек, що враховує всі можливі варіанти їх заснування та призначення;
  • передбачили сучасний функціонал бібліотек різного рівня (відповідно до Маніфесту Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та ЮНЕСКО про публічні бібліотеки);
  • доповнили нормами, що визначають основні завдання національних бібліотек;
  • запроваджують окремі статті про книжкові пам’ятки;
  • запроваджують державний облік рідкісних і цінних видань;
  • запроваджують колегіальні дорадчі органи − піклувальні ради бібліотек;
  • підвищують мотивацію працівників галузі економічними стимулами та соціальними гарантіями;
  • ввели нові механізми закриття чи реорганізації бібліотек в об’єднаних територіальних громадах;
  • передбачають створення та роботу Національної електронної бібліотеки як єдиного інформаційного ресурсу, де будуть у вільному доступі документи, що стали культурним надбанням.

 

Проєкт закону напрацювала робоча група, до якої увійшли працівники Офісу Президента України, апарату Верховної Ради України,  Міністерства культури та інформаційної політики України, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Українського інституту книги, Української бібліотечної асоціації, представники громадських об’єднань, що працюють у бібліотечній сфері.

 

Зазначимо, Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» ухвалили у 1995 році, у 2000 році до нього внесли зміни.

 

Ухвалений у цілому законопроєкт готують до другого читання, під час якого проведуть постатейне обговорення й ухвалення закону.

 

Додамо, народні депутати планують звільнити від податків виготовлення і поширення аудіокнижок. Нещодавно Комітет Верховної ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав Стратегію розвитку читання.

Оригінал статті на Suspilne: Верховна Рада підтримала зміни до закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Дорослішання з «Паннами»: підліткова серія Ольги Купріян

Книжкові серії про школярів і школярок, які разом проводять час, втрапляють у халепи, вигадують круті штуки, стикаються з викликами, а головне — укупі дорослішають і розвивають свою дру

Стрічка «Сірі бджоли» стала найкращим ігровим фільмом Одеського міжнародного кінофестивалю

Найкращим українським повнометражним ігровим фільмом Національної конкурсної програми XV Одеського міжнародного кінофестивалю визнали «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва.
Фільм розповідає про

У Німеччині з об’єднання журналістів виключили автора книжок про путіна

Німецьке об’єднання журналістів Netzwerk Recherche виключило зі своїх лав режисера-документаліста та письменника Губерта Зайпеля. Про це повідомило видання ZEIT ONLINE.
Губерт Зайпель є

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"