Білоруський КДБ затримав в Москві літературознавця Олександра Федуту

Білоруський КДБ затримав в Москві літературознавця Олександра Федуту

Комітет державної безпеки Білорусі повідомив про затримання письменника, літературознавця, журналіста і політолога Олександра Федути. Напередодні він зник в Москві. Де зараз знаходиться Федута – невідомо.

 

За словами дружини журналіста, директорки видавництва «Лімариус» Марини Шибко, Федута зник 11 квітня в Москві, де він перебував із робочим візитом.

 

13 квітня КДБ Білорусі визнав затримання Олександра Федути за статтею 108 Кримінально-процесуального кодексу Республіки Білорусь «Затримання через безпосередньо виниклу підозру у скоєнні злочину». Про факт затримання повідомило державне агентство новин. Точне місце перебування Олександра Федути наразі невідоме.

 

У зв’язку із затриманням Федути Білоруський ПЕН зробив заяву.

 

«Білоруський ПЕН-центр глибоко стурбований затриманням Олександра Фядути та обставинами його затримання. Ми закликаємо неухильно дотримуватися процедурних термінів та дій, забезпечуючи доступ до необхідної медичної допомоги та допомоги адвокатів. Білоруський ПЕН буде уважно стежити за ситуацією», – йдеться на сайті організації.

 

Олександр Федута – відомий літературознавець, письменник, журналіст та політолог. Автор праць про творчість Олександра Пушкіна й Адама Міцкевича, а також – книжки «Лукашенко. Політична біографія». Член Білоруського ПЕН. 2017 року Федута захистив докторську дисертацію з літературознавства в Ягеллонському університеті (Польща).

 

1994 року працював у штабі кандидата в президенти Білорусі Олександра Лукашенка, після перемоги якого очолив управління суспільно-політичної інформації Адміністрації президента. З 1995 року – в опозиції до Лукашенка. На президентських виборах 2010 року працював в штабі кандидата Володимира Некляєва. Після виборів був заарештований і ув’язнений у СІЗО КДБ Білорусі. Визнаний Amnesty International в‘язнем сумління. 2011 року білоруським судом засуджений до двох років позбавлення волі умовно. Під час і після виборів президента Білорусі 2020 року був одним з головних публічних критиків режиму Олександра Лукашенка.

 

Як публіцист і аналітик співпрацює з білоруськими незалежними і опозиційними виданнями. Один із засновників сайту «Наша думка», ініціатор проєкту «Білоруський щорічник». Активно коментує події політичного та громадського життя. Останнім часом він виступав у рубриці «Думка» телеканалу «Белсат», який базується у Польщі.

 

Нагадаємо, 24 лютого стартував медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання. Проєкт реалізовують медіа «Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED).

 

Зокрема, у межах проєкту вийшов матеріал «Країну спакували в автозак»: білоруські письменники та журналісти-політв’язні.

Оригінал статті на Suspilne: Білоруський КДБ затримав в Москві літературознавця Олександра Федуту

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"