Білоруський КДБ затримав в Москві літературознавця Олександра Федуту

Білоруський КДБ затримав в Москві літературознавця Олександра Федуту

Комітет державної безпеки Білорусі повідомив про затримання письменника, літературознавця, журналіста і політолога Олександра Федути. Напередодні він зник в Москві. Де зараз знаходиться Федута – невідомо.

 

За словами дружини журналіста, директорки видавництва «Лімариус» Марини Шибко, Федута зник 11 квітня в Москві, де він перебував із робочим візитом.

 

13 квітня КДБ Білорусі визнав затримання Олександра Федути за статтею 108 Кримінально-процесуального кодексу Республіки Білорусь «Затримання через безпосередньо виниклу підозру у скоєнні злочину». Про факт затримання повідомило державне агентство новин. Точне місце перебування Олександра Федути наразі невідоме.

 

У зв’язку із затриманням Федути Білоруський ПЕН зробив заяву.

 

«Білоруський ПЕН-центр глибоко стурбований затриманням Олександра Фядути та обставинами його затримання. Ми закликаємо неухильно дотримуватися процедурних термінів та дій, забезпечуючи доступ до необхідної медичної допомоги та допомоги адвокатів. Білоруський ПЕН буде уважно стежити за ситуацією», – йдеться на сайті організації.

 

Олександр Федута – відомий літературознавець, письменник, журналіст та політолог. Автор праць про творчість Олександра Пушкіна й Адама Міцкевича, а також – книжки «Лукашенко. Політична біографія». Член Білоруського ПЕН. 2017 року Федута захистив докторську дисертацію з літературознавства в Ягеллонському університеті (Польща).

 

1994 року працював у штабі кандидата в президенти Білорусі Олександра Лукашенка, після перемоги якого очолив управління суспільно-політичної інформації Адміністрації президента. З 1995 року – в опозиції до Лукашенка. На президентських виборах 2010 року працював в штабі кандидата Володимира Некляєва. Після виборів був заарештований і ув’язнений у СІЗО КДБ Білорусі. Визнаний Amnesty International в‘язнем сумління. 2011 року білоруським судом засуджений до двох років позбавлення волі умовно. Під час і після виборів президента Білорусі 2020 року був одним з головних публічних критиків режиму Олександра Лукашенка.

 

Як публіцист і аналітик співпрацює з білоруськими незалежними і опозиційними виданнями. Один із засновників сайту «Наша думка», ініціатор проєкту «Білоруський щорічник». Активно коментує події політичного та громадського життя. Останнім часом він виступав у рубриці «Думка» телеканалу «Белсат», який базується у Польщі.

 

Нагадаємо, 24 лютого стартував медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання. Проєкт реалізовують медіа «Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED).

 

Зокрема, у межах проєкту вийшов матеріал «Країну спакували в автозак»: білоруські письменники та журналісти-політв’язні.

Оригінал статті на Suspilne: Білоруський КДБ затримав в Москві літературознавця Олександра Федуту

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В закарпатській кузні «Гамора» відкрили барельєф відомому словацькому письменнику

Барельєф кодифікатору словацької літератури Людовіту Штуру встановили на будівлі відомої кузні в селі Лисичево за кошт уряду Словаччини. Про це повідомляє mukachevo.net.

Закарпатське село Лисичево дл

Прокляття в картинках)

Хоча уже промайнуло понад десять днів, як історія Юрія та його прокляття завершилась, але в мене виникло бажання показати вам моїх героїв.

Тому прошу зустрічати:

Юрій

Панас

Як вам? Чекаю ваших коментарів. Чи такими

Промокоди вихідного дня!

Доброго дня, мої чудові! Є у мене для Вас кілька подаруночків!)

Розіграємо сьогодні два промокоди до пристрасного роману «Донор»!

Два промокоди до веселої любовної історії «До нестями»!

Та один промокод до

В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів

Ілюстраторка Женя Олійник і аналітикиня незалежного аналітичного центру Cedos Тетяна Жерьобкіна запустили онлайн опитування для ілюстраторів, яке присвячене умовам праці у книговидавнич

Ефір щодо нової збірки о 20.00

Сьогодні у моєму інстаграмі невеличкий ефір про нову підліткову збірку моторошних історій від ВЦ «Академія»(не самвидав) під назвою «Очі з чорного дзеркала», в якій є моє оповідання «(Не) відпускаю тебе»
Подивитися

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"