Бій під Крутами: три символічні локації у Києві

29 січня в Україні відзначатиметься 103-річниця бою на залізничній станції Крути. Згадаємо, як у столиці увічнили пам’ять полеглих героїв-юнаків — наймолодшому з яких виповнилось лише 16 років. Про це пише vechirniy.kyiv.ua.
1) Пам’ятне місце на Аскольдовій могилі (чільне фото)
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, що на Чернігівщині, між військами більшовицької Росії та добровольцями-студентами. Бій тривав до вечора, близько тридцяти юнаків потрапили у полон і були розстріляні.
Після визволення від червоних, 19 березня 1918 року, за розпорядженням українського уряду відбувся урочистий похорон полеглих у бою на Аскольдовій могилі.
На початку 2012 року дерев’яний хрест, який стояв тут, замінили пам’ятником у вигляді козацького хреста. У центрі пам’ятника висічений тризуб, а внизу — слова із Євангелія «Найбільша любов — життя покласти за друзів».
2) Кам’яний хрест на Львівскій площі

Пам’ятник Героям Крут стоїть і на Львівській площі навпроти Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Його відкрили у 2018-му до 100-річчя події.
Пам’ятник зроблений у вигляді кам’яного хреста з викарбуваними датами бою. Його виготовили в рамках проєкту «Пам’ять нації» — по всій Україні встановили кількасот хрестів на місці поховань героїв.
Місце розташування пам’ятника Героям Крут обрано невипадково: вважається, крутяни виходили на бій із навчального корпусу закладу, що був розташований у районі Львівської площі.
3) Мурал біля Палацу «Україна»

У січні 2019 року на вул. Велика Васильківська, 111/113 створили мурал, присвячений фільму «Крути 1918». Прем’єра стрічки відбулась у лютому в кінотеатрі «Київ», який на той час іще працював.
Автор муралу, художник Андрій Пальваль розповів «Вечірньому Києву», що оскільки були відсутні конкретні фотографії історичних осіб, що брали участь у бою, він узяв за основу зовнішність акторів історичної реконструкції.
Для роботи використовували 32-метрову платформу, щоб намалювати верхню частину зображення. Андрій Пальваль додав, що мурал зроблено так, що його добре видно з різних сторін.
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»
Фото: Борис Корпусенко
Оригінал статті на НСПУ: Бій під Крутами: три символічні локації у Києві
Блог
У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалівПід час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів
Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможцівПремія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав
Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар
2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до
«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.
Про це свідчать результати опитування, фонду «Д
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.